پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۲

الحشد الشعبی بازوی محکم عراق در برابر دشمنان است

محمد علی الحکیم پیشرفت نیرو‌های مقاومت از جمله الحشد الشعبی را سمی مهلک برای آمریکا و رژیم صهیونیستی عنوان کرد.

به گزارش ندای اصفهان، مدیر خبرگزاری النخیل عراق و کارشناس مسائل خاورمیانه در گفتگوی اختصاصی با باشگاه خبرنگاران جوان درباره حمله اخیر آمریکا به پایگاه نیروهای مقاومت در مرز عراق و سوریه تاکید کرد که الحشد الشعبی بازوی محکم عراق در برابر دشمنانش از جمله آمریکاست و  حمله  آمریکا پیامی مستقیم برای گروه مقاومت الحشد الشعبی پس از برگزاری رزمایش نظامی در عراق بود.

محمد علی الحکیم، مدیر خبرگزاری النخیل عراق در این باره گفت: حمله آمریکا به منطقه القائم و پایگاه نیروهای مردمی گروه مقاومت الحشد الشعبی و به شهادت رساندن ۴ نفر از آنها پیامی بود که مستقیما بعد از  برگزاری رزمایش نیروهای الحشد الشعبی در عراق انجام شد. آمریکا قصد استقرار دائم در عراق را دارد و تنها گروهی که می‌تواند جلوی آنها بایستد و به فتنه‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه  خاتمه دهد، همین نیرو های الحشد الشعبی هستند که در حال حاضر هم آمریکا و هم اسرائیل از رشد و پیشرفت آن واهمه دارند.

الحکیم اضافه کرد: آمریکا به دنبال تضعیف و انحلال گروه‌های مقاومت است، اما باید بدانند که الحشد الشعبی با فتوای مرجعیت بزرگ شیعیان عراق در نجف «آیت الله سیستانی» تشکیل شده و هیچ کشوری نمی‌تواند موجب انحلال آن گردد. الحشد الشعبی بازوی محکم عراق در برابر دشمنانش از جمله آمریکاست. گروه مقاومت الحشد الشعبی نقش اول را در پاک سازی منطقه از وجود عناصر تروریستی همچون داعش داشت.

او افزود: صد درصد این حمله آمریکا بی پاسخ نخواهد ماند. پاسخ الحشد الشعبی دردناک خواهد بود و سکوت در برابر جنایات علنی آمریکا دیگر معنا ندارد. آمریکایی‌ها می‌دانند که الحشد الشعبی، دیواره دفاعی محکم در برابر داعش است. آنها تمام تلاش خود را برای انحلال گروه‌های مقاومت در عراق انجام دادند اما بی‌فایده بود. نیروهای مقاومت ساکت نمی‌نشینند و در نهایت سم را به آمریکا می‌نوشانند. آمریکا بداند عراق لقمه‌ای آسان برای هضم کردن نیست. ما در اینجا مرجعیت داریم  و ملت عراق، ملتی آگاه هستند.

آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد فتنه داخلی در عراق هستند

مدیر خبرگزاری النخیل عراق با اشاره به اینکه تل آویو و آمریکا به دنبال فتنه داخلی در عراق هستند و قصد به جان هم انداختن مردم از مذاهب و اقوام مختلف در این کشور را دارند، تاکید کرد: آمریکا نه تنها به دنبال تضعیف نیروهای مردمی در عراق است بلکه با ایجاد تفرقه میان مردمان قصد دارد نفوذ خود و اسرائیل را در عراق بیشتر کند. اما مطمئن باشند این فتنه‌گری‌ها با وجود مرجعیت و ملت آگاه رخ نخواهد داد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه در ادامه تصریح کرد: بالطبع عراق توانایی ایجاد امنیت در کشور خود را دارد. کشور ما نفت خیز است،  منابع مالی زیادی دارد و ا حتیاجی به کشورهای غربی برای ایجاد امنیت ندارد. در طول این سال‌ها  ما شاهد دخالت‌های زیادی از سوی کشورهایی چون عربستان، آمریکا و ترکیه در اداره امور داخلی کشور خود بوده‌ایم. نیروهای ترکیه به بهانه یاری رساندن به ما، ۸۳ کیلومتر وارد خاک ما شدند. ۵۲۰۰ زندانی داعشی عربستانی الاصل در زندان‌های الحوت ناصریه داریم و یا آمریکایی که بزرگترین سفارت خود را در عراق با بیش از ۱۳ هزار کارمند ایجاد کرده و شاید در منطقه و یا حتی جهان بزرگترین سفارت باشد. همه این موارد تجاوز به اراضی ما و دخالت در امور داخلی کشور ما به حساب می‌آید.

الحکیم ادامه داد: اگر بعضی از کشورها در امور داخلی ما دخالت نکنند ملت ما  از هر قوم و مذهبی، مشکلی با هم ندارند. عراق نه تنها قادر به دفاع از خود و حمایت از مردمانش در برابر بیگانگان هست، حتی می‌تواند به کشورهای چون سوریه که در حال جنگ است نیز یاری برساند. ما قبول نداریم کشوری غربی برای ما تعیین تکلیف کند یا اینکه تصمیم گیرنده باشد.

مقابله مقاومت با تجاوزگری آمریکا شدیدتر خواهد بود

مدیر خبرگزاری النخیل عراق با تاکید بر اینکه مرجعیت در نجف، ملت عراق اعم از شیعه سنی و کرد و اکثر  اعضای پارلمان این کشور راضی به حضور آمریکایی‌ها در عراق نیستند، گفت: آمریکا بداند که کشور ما عربستان، قطر و امارت  یا بحرین که در آنجا پایگاه نظامی ایجاد کرده، نیست و استقرار دائمی خود در عراق را هرگز به چشم خویش نخواهد دید. مقابله با آمریکا در صورت ادامه دادن به تعرضاتش در آینده از سوی گروه‌های مقاومت شدید‌تر خواهد بود.

این سیاست‌مدار عراقی خروج نیروهای آمریکایی از خاک کشورش را امری حتمی دانست و اعلام کرد: عراق از این قضیه کوتاه نخواهد آمد. بعد از شهادت سردار سلیمانی و  ابو مهدی المهندس همه در پارلمان عراق بر خروج نیروهای آمریکایی حکم دادند اما آمریکا به بهانه اینکه قانونی وارد خاک عراق شده، حاضر به خروج نمی‌شود در صورتی که آمدن آمریکا به عراق تنها طی یک قرار با حکومت این کشور و مثلا برای برقراری امنیت، صورت گرفت.

او با اشاره به وجود شعبه‌ای از موساد در سفارت آمریکا در عراق و علنی بودن این مسئله تصریح کرد: آمریکا و اسرائیل نگران ایجاد حزب الله دوم در منطقه هستند. آنها مطمئن باشند منطقه جای امنی برای اشغالگران نیست. بر هیچ کس پوشیده نیست که تمامی فتنه‌گری‌های آمریکا در منطقه برای امنیت اسرائیل است چرا که  اسرائیل، قلب آمریکا در منطقه است. ولی دشمن آگاه باشد که مقاومت بیدار است و در نهایت این غده سرطانی به دست همین گروه‌های مردمی، متزلزل  و نابود خواهد شد.  ناتوانی آنها در جنگ ۱۲ روزه غزه در برابر موشک‌های دست ساز جنبش مقاومت حماس دیدنی بود.

محمد علی الحکیم در پایان تاکید کرد: پیشرفت نیروهای مقاومت سمی مهلک برای آمریکا و اسرائیل است. آمریکا از پیشرفت نیروهای مقاومت نگران است و به شدت از آن واهمه دارد. آمریکایی‌ها باید بدانند به فکر ماندن در عراق نباشند چرا که مقاومت خواب را از چشمان آنان می‌گیرد. منطقه خاورمیانه دیگر تحمل جنگ‌هایی را که آمریکا بانی آنهاست، ندارد و به زودی شاهد خواهیم بود که  مجبور به خروج از عراق خواهند بود.

انتهای پیام/

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715