دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵

برای ثبت در تاریخ

چرا دولت روحانی اخبار نادرست منتشر میکند؟

با توجه به قدرت دولت دوازدهم در بحث عملیات روانی که در مبارزات انتخاباتی سال ۹۶ نیز ریس جمهور صراحتا به آن اذعان داشتند و با توجه به شناختی که از مشاوران دولت مثل حجت الاسلام آشنا وجوددارد باید این سخنان عجیب را به شکلی دیگر تحلیل کرد.

ندای اصفهان ، جمال طاهری – سالهای اخیر دولت دوازدهم و شخص ریس جمهور گاهی اخباری منتشر میکنند که باعث حیرت کارشناسان و مردم میشود. اخباری حاوی آمار و ارقامی که با واقعیتهای حتی ملموس جامعه نمی خورد. و این باعث تعجب حتی مردم عالی میشود. ولی دلیل این امر چیست؟

در مورد صحبتهای حیرت آور ریس جمهور از موفقیتهای دولت خصوصا در امور اقتصادی و تامین معاش مردم تحلیلهای مختلفی میشود از جمله موضوعاتی که با توجه به اعترافات برخی شخصیتها مثل خانم مولاوردی در مورد نوبتهای شش ماهه برخی وزیران برای دیدار با ریس دولت دوازدهم و… شخصیت حجت الاسلام روحانی را عامل این صحبتها میدانند ولی اینکه جدا از ریس جمهور مسولین دیگر از جمله سخنگوی دولت نیز گاهی آمار و ارقام و یا اطلاعاتی میدهند که برای تحلیلگران قابل پذیرش نیست دلیل دیگری دارد.

با توجه به قدرت دولت دوازدهم در بحث عملیات روانی که در مبارزات انتخاباتی سال 96 نیز ریس جمهور صراحتا به آن اذعان داشتند و با توجه به شناختی که از مشاوران دولت مثل حجت الاسلام آشنا وجوددارد باید این سخنان عجیب را به شکلی دیگر تحلیل کرد.

به نظر میرسد بر خلاف تحلیلهای ساده ای که در مورد سخنان عجیب دکتر روحانی و اعضا دولت ایشان میشود. دلیل این نوع آمار و ارقام دادنها ثبت در تاریخ است . چراکه یک مرجع رسمی این سخنان را میکند و بعدا میتوان با ارجاع به مستندات منتشره به این سخنان اعم از صحبتهای ریس جمهور دولت بنفش تا اعضا درجه یک دیگر دولت در تحریف  و تحلیلهای مغرضانه برای دوره های بعدی از این صحبتها استفاده کرد.

این یعنی برنامه ریزی برای دفاع در زمانهای آینده که با توجه به فراموشکار بودن جامعه این اطلاعات نادرست و عجیب میتواند به احزاب موافق با دولت کنونی کمک شایانی بکند.

ولی سوالی که اینجا مطرح میشود این است که آیا استفاده از این روشهای تحریف و تحلیل درست است؟ آقای ریس جمهور شما لباسی به تن دارید که قبل از هر چیز باید همراه با تقوا باشد. اگر تقوا و تزکیه در سخنان و نیتها نباشد لباسی که به تن کرده اید چه ارزشی دارد؟ آنگاه دیگر نباید از نام حجت الاسلام استفاده برد. آقای ریس جمهور لباس پیامبر در پیروزی و شکست باید همراه با حق گویی و حقیقت خواهی باشد. این مقام و این روزها خواهد گذشت و آنچه میماند اعمال انسان است.

محمد رضا شاه نیز رای ثبت در تاریخ مطالبی از خود بر جاگذاشت که حتی خارج از اخبار و مصاحبه های منتشره کتاب پاسخ به تاریخ از مهمترین آنهاست ولی این حقیقت بود که از عملکرد او دفاع و یا علیه عملکرد او خروجی خود را در جامعه گذاشت.

جناب حجت الاسلام روحانی ، شاید بتوان تاریخ را به دلخواه صاحبان قدرت نوشت ولی آنچه خدا مینوسد را چه خواهیم کرد؟

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715