جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵

جمال طاهری، روزنامه نگار و مدیر انجمن شهید ادواردو آنیلی

لطفا فضای مجازی را اصلاح کنید / سو استفاده از نام یک شهید برای تهمت های سیاسی

انجمن شهید ادواردو آنیلی هرچند خود را مجموعه‌ای انقلابی می‌داند اما هدف اصلی این مجموعه تبلیغ اسلام و تشیع و معرفی زیبایی‌های دین است. افترا و تهمت که محصول بازار مکاره سیاسیون بی تقواست در این مقال نمی‌گنجد.

ندای اصفهان ، جمال طاهری – روزنامه نگار و مدیر انجمن شهید ادواردو آنیلی

 

اخیرا کلیپی در فضای مجازی و به صورت گسترده در حال انتشار است که در آن نسبتهایی به خانم معصومه ابتکار ریس سازمان محیط زیست کشور داده شده است.

در این کلیپ معصومه ابتکار به استناد برخی خبرهای فضای مجازی جاسوس و بر اساس مطالبی بی سند و مدرک غیرمسلمان خطاب شده است. مطالبی که بیشتر به تهمت شبیه است تا چیز دیگری.

معصومه ابتکار

نکته حائز اهمیت در اینباره آن است که روی کلیپ اسم و آدرس پیجی اینستاگرامی به نام ادواردو آنیلی قید شده است. برای همین امر دوستان زیادی با من که علاوه بر روزنامه نگاری و خبرنگاری مدیریت انجمن شهید ادواردو آنیلی را نیز بر عهده دارم تماس گرفتند تا از صحت این کلیپ و ارتباط آن با مجموعه ما مطلع شوند. موضع بنده در این رابطه مشخص و در کانال و پیج رسمی انجمن قید شده است. بدون شک انجمن ادواردو آنیلی به عنوان یک مجموعه انقلابی و مسلمان خارج از حیطه تقوا به مسائل ورود نمی کند. آنچه در کلیپ فوق الذکر گفته شده است با توجه به عدم اثبات آن و نیز مجهول الهویه بودن تولید کنندگان و منتشرکنندگان تهمت و افترا به مسولین کشوری محسوب می‌شود و باید مورد پیگیری مسولین نظارتی قرار گیرد.

اما نکته حائز اهمیت دیگر در این رابطه آن است که اولا سواستفاده تولیدکنندگان ناشناس کلیپ از نام شهید ادواردو آنیلی که سالهاست با نام انجمن ادواردو آنیلی گره خورده مشهود است و این موضوع لزوم صیانت از برندها و مجموعه‌های مردمی در قبال ناشناسان فیک  ،در فضای مجازی را بیش از پیش علنی می‌سازد.

انجمن شهید ادواردو آنیلی هرچند خود را مجموعه‌ای انقلابی می‌داند اما هدف اصلی این مجموعه تبلیغ اسلام و تشیع و معرفی زیبایی‌های دین است. افترا و تهمت که محصول بازار مکاره سیاسیون بی تقواست در این مقال نمی‌گنجد. اگر اتهامی به خانم ابتکار وارد است مطمئنا کشور دستگاههای نظارتی مستقل و دادگاه و.. دارد که این دستگاهها می‎توانند در این مجامع آن را مطرح و پیگیری کنند ولی بی‎اخلاقی در فضای مجازی این روزها در بین مردم و جوانان بی‎اطلاع نیز رسوخ کرده است تا جایی که بسیاری روشنگری را با افترا زدن اشتباه گرفته‎اند.

لزوم ساماندهی فضای مجازی

همزمان این روزها اخباری مبنی بر طرح مجلس برای ساماندهی فضای مجازی را میشنویم. فارق از آنچه در خبرگزاری های مختلف به نفع یا علیه طرح مذکور مطرح می‎شود، با عنایت به اتفاق اخیر و دیگر اتفاقات مشابه که با مرام اسلامی هیچ مسلمانی همسو نیست میتوان گفت فضای مجازی نیاز به اصلاح و قانونمندی جدی دارد. در هفته قوه قضاییه که یاد و خاطره ومنش شهید بهشتی ما را به سمت خداگونه شدن سوق می‎دهد. باید برای اصلاح چنین بسترهایی نیز قدم برداشت قدمی که البته آزادی بیان و آزادی فردی را محدود نکند ولی جلوی این سواستفاده‎‌ها که می‌تواند ناشی از جهل و یا حتی برنامه‌ریزی دشمن باشد گرفته شود.

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715