یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶

بانوان ۶۰ درصد داوطلبان کنکور سراسری اصفهان را تشکیل می‌دهند

رییس ستاد برگزاری آزمون‌های دانشگاه اصفهان گفت: ۸۲ هزار و ۷۲۳ داوطلب در استان اصفهان در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌های سال ۱۴۰۰ شرکت می‌کنند که حدود ۶۰ درصد آنها بانوان هستند.

به گزارش ندای اصفهان، محمد رضا ایروانی اظهار کرد: تعداد داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌های کشور در سال جاری نسبت به سال ۱۳۹۹ حدود ۲ درصد کاهش یافته است.

رییس ستاد برگزاری آزمون‌های دانشگاه اصفهان ادامه داد: بیشترین تعداد داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در استان اصفهان در رشته علوم تجربی با ۳۸ درصد کل داوطلبان هستند.

وی با بیان اینکه کنکور سراسری امسال در ۲۷ شهر استان اصفهان و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از ۹ تا ۱۲ تیر جاری برگزار می‌شود، اضافه کرد: ۳۸ هزار و ۹ داوطلب شامل ۲۳ هزار و ۱۵۴ زن و ۱۴ هزار و ۸۵۵ مرد در شهر اصفهان به رقابت می‌پردازند.

ایروانی حوزه‌های آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در شهر اصفهان را دانشگاه‌های اصفهان، صنعتی اصفهان، شهید اشرفی، پیام نور و آزاد و حوزه های آموزش و پرورش اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: حوزه جداگانه ای در یکی از مراکز بیمارستان الزهرا(س) اصفهان برای داوطلبانی که در خوداظهاری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ خبر دادند، در نظر گرفته شده است.

وی در پاسخ به اینکه چه تعداد از داوطلبان در استان اصفهان در خود اظهاری از ابتلا به کرونا خبر دادند، گفت که این آمار هنوز به استان اعلام نشده است.

ایروانی تاکید کرد که کارشناسان بهداشت در روزهای برگزاری آزمون سراسری در همه حوزه ها حضور دارند و اگر داوطلب مشکوک به کرونا شناسایی شود، او را از سایر داوطلبان جدا می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع:صاحب نیوز

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715