شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲

بیانیه وزارت دادگستری آمریکا در توجیه مسدود کردن غیرقانونی وب سایت‌های ایرانی

وزارت دادگستری آمریکا با توسل به دستاویز «نقض تحریم ها» اقدام غیرقانونی خود در مسدود کردن چند وب سایت ایرانی و عراقی را توجیه کرد.

به گزارش ندای اصفهان، وزارت دادگستری آمریکا در توجیه اقدام غیرقانونی خود در مسدود کردن چند وب سایت‌ ایرانی و نیز وب سایت جنبش کتائب حزب الله عراق با توسل به دستاویز «نقض تحریم‌های آمریکا» بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: برابر با دستور دادگاه آمریکا امروز ۳۳ وب سایت مورد استفاده اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی ایران (IRTVU) و سه وب سایت که توسط کتائب حزب الله عراق (KH) اداره می‌شد را به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا مسدود شد.

در ۲۲ اکتبر ۲۰۲۰، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC)، اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی ایران را به دلیل آن که تحت مالکیت یا کنترل نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، به عنوان یک نهاد طبقه بندی شده ویژه (SDN) مشخص کرد.

این بیانیه می‌افزاید: نهادی که به عنوان طبقه بندی شده مشخص شود، بدون دریافت مجوز اوفک از دریافت خدمات مربوط به راه اندازی وب سایت و دامنه منع است.

در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا ادعا شده است که IRTVU و موارد مشابه با به راه انداختن کارزازهای ضد اطلاعاتی، آمریکا را هدف قرار داده‌اند. سی و سه وب سایت که امروز توقیف شده اند توسط IRTVU اداره می‌شوند. این ۳۳ دامنه متعلق به یک شرکت آمریکایی است. IRTVU قبل از استفاده از این دامنه‌ها از OFAC مجوز دریافت نکرده است.

وزرت دادگستری آمریکا در ادامه توجیه اقدام غیرقانونی خود می‌افزاید: سه وب سایت دیگر که امروز توقیف شده اند توسط KH اداره می‌شوند. در ۲ ژوئیه ۲۰۰۹، OFAC کتائب حزب الله را به عنوان یک نهاد طبقه بندی شده ویژه تعیین کرد و وزارت امور خارجه KH را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی تعیین کرد. در این اطلاعیه‌ها، KH به عنوان یک سازمان تروریستی عراقی توصیف شده که موجب ایجاد خطر و خشونت علیه نیرو‌های ائتلاف و نیرو‌های امنیتی عراق شده است.

OFAC همچنین مدعی شد سپاه پاسداران از KH و سایر گروه‌های شبه نظامی شیعه عراق که نیرو‌های ائتلاف و نیرو‌های امنیتی عراق را هدف قرار داده‌اند، پشتیبانی می‌کند. سه دامنه تحت مدیریت KH متعلق به یک شرکت آمریکایی بود. KH قبل از استفاده ازاین دامنه‌ها از OFAC مجوز دریافت نکرده است.

توقیف این وب سایت از سوی اداره صنعت و امنیت وزارت بازرگانی آمریکا، دفتر اجرای صادرات و اف بی آی بررسی شد. بخش ضد اطلاعات و کنترل صادرات بخش امنیت ملی این توقیف را تحت پیگرد قانونی قرار داد.

جان دیمرز، دستیار دادستان کل بخش امنیت ملی وزارت دادگستری، کریسهکر، نماینده ویژه مسئول دفتر امور میدانی اف بی آی در آتلانتا و آریل جاشوا لینوند، نماینده ویژه مسئول دفتر صنعت و امنیت اداره اجرای صادرات در دفتر آتلانتا این خبر را اعلام کردند. بخش ضد اطلاعات و کنترل صادرات بخش امنیت ملی در حال بررسی این موضوع با هماهنگی بخش مبارزه با تروریسم اف بی آی و دفتر میدانی آتلانتا است.

شامگاه سه‌شنبه و‌ب‌سایت‌های «العالم» و «المسیره» از سوی دولت آمریکا توقیف شدند. در پیام اخطار برای دسترسی به این وبسایت‌ها آمده است: «این دامنه از سوی آمریکا مطابق با حکم ۱۸ و ۵۰ توقیف و مطابق با بخشی از اقدامات قانون دفتر صنعت و امنیت مسدود شده است.

بعد از العالم و المسیره، دولت آمریکا وبسایت شبکه خبری پرس تی‌وی را نیز مسدود کرد.

بیشتر بخوانید:

آمریکا وبسایت‌های العالم، المسیره و پرس تی‌وی را مسدود کرد

انتهای پیام/

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715