شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
حجت‌الاسلام نیلی‌پور:
 راهپیمایی اربعین قدرت نرم شیعه است   

رئیس بنیاد مهدویت گفت: زیارت اربعین قدرت نرم شیعه بوده و یکی از ابزارهای بسیار مهم در جنگ نرم است که باید توجه داشت موج زیارت اربعین می‌تواند یک موج جهانی شود.

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام مهدی نیلی‌پور استاد حوزه و دانشگاه و رئیس بنیاد مهدویت امروز در همایش ظرفیت‌های تربیتی و تمدن‌سازی پیاده‌روی جهانی اربعین ضمن اشاره به اینکه امام حسین(ع) باب الائمه و باب‌الله هستند، گفت: راهپیمایی اربعین روزنه امیدی است که خداوند به ما تفضل کرده که ما باید از این فرصت اولاً برای خودمان و سپس برای خانواده، کشور و جهان اسلام استفاده کنیم.

وی افزود: هرجا هستیم باید نیت سفر به کربلا را داشته باشیم و این را به خود تلقین کنیم.

رئیس بنیاد مهدویت با اشاره به اینکه روح انسان بایستی در راهپیمایی اربعین پرورش یابد، تأکید کرد: نیت برای خود ما موضوع بسیار مهمی است و روح عمل راهپیمایی اربعین به نیت ما بستگی دارد که باید در قبل و حین و بعد از سفر کربلا به آن توجه ویژه‌ای داشت.

حجت‌الاسلام نیلی‌پور اضافه کرد: راهپیمایی اربعین یک جریان فردی، ملی و جهانی است و نبایستی ذهن خود را فقط در یک بُعد محدود کنیم، به همین منظور باید به تمام ابعاد عبادی، سیاسی، فرهنگی و فردی توجه شود.

وی تأکید کرد: در بُعد فردی راهپیمایی اربعین یک سلوک الی‌الله است که باید خیلی جدی به آن نگاه کرد و این فرصتی است که به راحتی تکرار نمی‌شود و نباید آن را از دست داد.

رئیس بنیاد مهدویت خاطر نشان کرد:‌ مشکلات ما به خاطر این است که افراد توحیدی نداریم به همین خاطر در بُعد فردی نباید به راهپیمایی اربعین نگاه مادی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: راهپیمایی اربعین به مانند یک اعتکاف در حرکت و سیار است که انسان می‌تواند در آن به مانند یک مسجد و معبد سیار باشد و با هر قدم خود ثواب حج را ببرد و این منوط به این است که نیت درستی را داشته باشد.

حجت‌الاسلام نیلی‌پور با اشاره به اینکه اصل کار ما در این راهپیمایی معرفت و عرفان به خدا با ریاضت است، گفت:‌ راهپیمایی و پیاده رفتن به سوی حرم ائمه یک دوره ریاضت شرعیه است که عرفای ما نیز از آن استفاده می‌کردند.

رئیس بنیاد مهدویت افزود: زیارت اربعین قدرت نرم شیعه بوده و به نوعی یکی از ابزارهای بسیار مهم در جنگ نرم است و باید توجه داشت که موج زیارت اربعین می‌تواند یک موج جهانی شود.

وی تصریح کرد:‌ دشمنان و وهابی‌ها قدرت زیارت و ارتباط شیعیان با ائمه(ع) را شناخته‌اند و برای از بین بردن آن نیز برنامه‌ریزی کردند و نوک تیز حمله خود را به سوی این موضوعات گرفته‌اند.

رئیس بنیاد مهدویت با اشاره به اینکه راهپیمایی اربعین بزرگترین اتفاق تربیتی است، افزود: با این راهپیمایی نیرویی در درون افراد شکل می‌گیرد که به راحتی از بین نمی‌رود و می‌تواند تحولات بسیاری در فرد ایجاد کند.

حجت‌الاسلام نیلی‌پور در پایان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه یکی از کارهای دشمن ایجاد و تبلیغ اسلام حداقلی و سکولار است، خاطر نشان کرد: اسلام حداقلی یعنی اینکه با هر فکر و ایده‌ای انطباق دارد و ما باید از زیارت اربعین با پای پیاده برای به ظهور رساندن اسلام حداکثری توجه نماییم.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق