جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
حجت‌الاسلام نیلی‌پور:
 راهپیمایی اربعین قدرت نرم شیعه است   

رئیس بنیاد مهدویت گفت: زیارت اربعین قدرت نرم شیعه بوده و یکی از ابزارهای بسیار مهم در جنگ نرم است که باید توجه داشت موج زیارت اربعین می‌تواند یک موج جهانی شود.

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام مهدی نیلی‌پور استاد حوزه و دانشگاه و رئیس بنیاد مهدویت امروز در همایش ظرفیت‌های تربیتی و تمدن‌سازی پیاده‌روی جهانی اربعین ضمن اشاره به اینکه امام حسین(ع) باب الائمه و باب‌الله هستند، گفت: راهپیمایی اربعین روزنه امیدی است که خداوند به ما تفضل کرده که ما باید از این فرصت اولاً برای خودمان و سپس برای خانواده، کشور و جهان اسلام استفاده کنیم.

وی افزود: هرجا هستیم باید نیت سفر به کربلا را داشته باشیم و این را به خود تلقین کنیم.

رئیس بنیاد مهدویت با اشاره به اینکه روح انسان بایستی در راهپیمایی اربعین پرورش یابد، تأکید کرد: نیت برای خود ما موضوع بسیار مهمی است و روح عمل راهپیمایی اربعین به نیت ما بستگی دارد که باید در قبل و حین و بعد از سفر کربلا به آن توجه ویژه‌ای داشت.

حجت‌الاسلام نیلی‌پور اضافه کرد: راهپیمایی اربعین یک جریان فردی، ملی و جهانی است و نبایستی ذهن خود را فقط در یک بُعد محدود کنیم، به همین منظور باید به تمام ابعاد عبادی، سیاسی، فرهنگی و فردی توجه شود.

وی تأکید کرد: در بُعد فردی راهپیمایی اربعین یک سلوک الی‌الله است که باید خیلی جدی به آن نگاه کرد و این فرصتی است که به راحتی تکرار نمی‌شود و نباید آن را از دست داد.

رئیس بنیاد مهدویت خاطر نشان کرد:‌ مشکلات ما به خاطر این است که افراد توحیدی نداریم به همین خاطر در بُعد فردی نباید به راهپیمایی اربعین نگاه مادی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: راهپیمایی اربعین به مانند یک اعتکاف در حرکت و سیار است که انسان می‌تواند در آن به مانند یک مسجد و معبد سیار باشد و با هر قدم خود ثواب حج را ببرد و این منوط به این است که نیت درستی را داشته باشد.

حجت‌الاسلام نیلی‌پور با اشاره به اینکه اصل کار ما در این راهپیمایی معرفت و عرفان به خدا با ریاضت است، گفت:‌ راهپیمایی و پیاده رفتن به سوی حرم ائمه یک دوره ریاضت شرعیه است که عرفای ما نیز از آن استفاده می‌کردند.

رئیس بنیاد مهدویت افزود: زیارت اربعین قدرت نرم شیعه بوده و به نوعی یکی از ابزارهای بسیار مهم در جنگ نرم است و باید توجه داشت که موج زیارت اربعین می‌تواند یک موج جهانی شود.

وی تصریح کرد:‌ دشمنان و وهابی‌ها قدرت زیارت و ارتباط شیعیان با ائمه(ع) را شناخته‌اند و برای از بین بردن آن نیز برنامه‌ریزی کردند و نوک تیز حمله خود را به سوی این موضوعات گرفته‌اند.

رئیس بنیاد مهدویت با اشاره به اینکه راهپیمایی اربعین بزرگترین اتفاق تربیتی است، افزود: با این راهپیمایی نیرویی در درون افراد شکل می‌گیرد که به راحتی از بین نمی‌رود و می‌تواند تحولات بسیاری در فرد ایجاد کند.

حجت‌الاسلام نیلی‌پور در پایان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه یکی از کارهای دشمن ایجاد و تبلیغ اسلام حداقلی و سکولار است، خاطر نشان کرد: اسلام حداقلی یعنی اینکه با هر فکر و ایده‌ای انطباق دارد و ما باید از زیارت اربعین با پای پیاده برای به ظهور رساندن اسلام حداکثری توجه نماییم.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز