پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱

نماینده مردم اصفهان در مجلس:

دولت دوازدهم عزم جدی برای حل مشکل آب نداشت

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر آقای رئیس جمهور عزم جدی برای حل مشکل آب داشت وضعیت ما اینگونه نبود و حل مشکل آب نیازمند اراده‌ای عظیم از سوی شخص رئیس جمهور است.

به گزارش ندای اصفهان،عباس مقتدایی در ارتباط با آخرین اقدامات دولت دوازدهم برای حل مشکل آب اصفهان اظهار داشت: من در صحن علنی مجلس به صراحت گفتم که اگر آقای رئیس جمهور عزم جدی برای حل مشکل آب داشت وضعیت ما اینگونه نبود اکنون هم تأکید می‌کنم که حل مشکل آب در فلات مرکزی کشور و در استان اصفهان نیازمند اراده‌ای عظیم از سوی شخص رئیس جمهور است تا در نتیجه آن وزیر نیرو و شورای عالی آب نیز به وظیفه خود عمل کنند.

وی با بیان اینکه مشکل ما در بخش مدیریتی و اجرایی است، عنوان کرد: قوانین، مصوبات و چهارچوب‌های قابل قبولی در این حوزه وجود دارد؛ مثل قانون توزیع عادلانه آب مصوب سال 1361، مصوبات 9 ماده‌ای شورای عالی آب، اسناد بالادستی و قوانین مقررات دیگر که می‌توانند به حل موضوع آب در سطح استان اصفهان و استان‌های همجوار کمک کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: آنچه که مشکل ایجاد کرده نبود شناخت عمیق در سطح ملی و از سوی دیگر نبود اراده برای حل مشکل است و همین امر سبب شده تا بخشی نگری در کشور در زمینه آب بیداد کند.

وی با اشاره به راهکار حل مسئله آب در اصفهان بیان کرد: به نظر می‌رسد اگر بخواهیم مشکلات را حل کنیم باید در جلساتی به دور از جنجال‌های سیاسی و با رویکردهای فنی و بر اساس حق و انصاف موانع و مشکلات را برطرف کنیم.

بیشتر بخوانید

مقتدایی ادامه داد: در این جهت هفته‌های گذشته جلسه‌ای با رئیس مجلس خبرگان داشتیم که در آن جلسه از وزیر نیرو و معاونان ایشان هم دعوت شد و تعدادی از نمایندگان استان اصفهان هم صحبت کردند؛ علاوه بر مسئولان کشوری، مسئولان استانی مرتبط از جمله استاندار نیز در جلسه حضور داشتند و صورت جلسه‌ای نوشته شد که اگر اجرایی شود گامی به جلو خواهد بود.

وی تصریح کرد: امیدوارم دولت آینده موضوع آب را نه به عنوان یک موضوع لوکس یا فانتزی بلکه به عنوان یک متن مهم اثرگذار بر زندگی مردم نگاه کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با عوامل موثر در حل مشکل آب فلات مرکزی و اصفهان گفت: جمع کردن همه طرف‌های مرتبط با آب، ایجاد تقسیم کار، رعایت کردن قوانین و مقررات، تاکید بر رعایت حق‌آبه‌ها مطابق قانون، اقدامات عملی با برنامه‌ریزی، تعیین سهم هر فرد حقیقی و حقوقی و اجرای آنچه که پیش‌ر به عنوان مصوبات وجود داشته است گام‌های عملی هستند که باید همه در جهت برداشتن آنها تلاش کنند و دولت آینده در چنین صورتی می‌تواند به سرعت آب را مدیریت کند.

وی با بیان اینکه مدیریت آب مشکل امروز جامعه ما است، ادامه داد: درست است که کم آبی وجود دارد اما بیش از آنکه کم آبی به ما لطمه بزند بی‌مدیریتی، بی‌مسئولیتی، بی‌برنامگی و عدم نظارت به ما لطمه زده است.

مقتدایی خاطرنشان کرد: تقریبا روز و ساعتی نیست که ما در خصوص آب فعالیت نداشته باشیم و عملا بخش قابل توجهی از وقت نمایندگان مجلس صرف ایجاد سامان در حوزه آب می‌شود و در درازمدت به این جمع‌بندی رسیده‌ایم که تا وقتی شخص رئیس جمهور پای کار نیاید ما شاهد وضعیت سامان یافته نخواهیم بود.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715