پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱

مطالبات مردمی جمع‌آوری و به آیت‌الله رئیسی منتقل شد

رئیس ستاد انتخابات شورای ائتلاف استان اصفهان گفت: با یک واسطه با آیت‌الله رئیسی ارتباط داشتیم و مطالبی را که در فرآیندها جمع‌بندی کردیم، به ایشان دادیم و ایشان هم حدود ۱۰ موضوع را مطرح کردند که در اقشار مختلف بسیار مؤثر و مفید بود.

به گزارش ندای اصفهان،حجت‌الاسلام احمد سالک، ضمن تبریک ولادت امام رضا علیه‌السلام، اظهار داشت: امیدوارم با این پیروزی که با حضور مردم در انتخابات ۱۴۰۰ و با انتخاب آیت‌الله رئیسی اتفاق افتاد، دشمنان داخلی و خارجی را از خود مأیوس و امید به آینده روشن را از خود نشان داده باشند و هم چنین در رابطه با شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز از همه کسانی که در این عرصه وارد شدند، جای تقدیر و تشکر دارد.

اقدامات و فعالیت‌های ستاد شورای ائتلاف اصفهان در انتخابات ریاست‌جمهوری 

رئیس ستاد انتخابات شورای ائتلاف استان اصفهان در ارتباط با مجموعه اقدامات و فعالیت‌های ستاد شورای ائتلاف در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: این فعالیت‌ها دو بخش دارد؛ یکی فعالیت‌های گسترده نیروهای انقلابی به ویژه مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان برای معرفی چهره قاطع، انقلابی، متدین، حوزوی و دانشگاهی ریاست جمهوری آیت‌الله رئیسی است.

وی افزود: در این راستا ستادهای شورای ائتلاف، شورای وحدت، نیروهای حامی آقای رئیسی و همچنین حوزویان که ما در رأس آن ها فعالیت می‌کردیم، تلاش بسیاری برای معرفی آیت‌الله رئیسی داشتند که در کل استان و شهرستان‌ها با فعالیت گسترده‌ای که داشتیم، به نتیجه هم رسیدیم؛ این به معنای این نیست که ما تنها فعالیت کردیم، دیگران هم تلاش گسترده‌ای کردند و نتیجه آن انتخاب آیت‌الله رئیسی شد.

سالک در ارتباط با بخش دیگری از فعالیت‌های شورای ائتلاف، در خصوص انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان، بیان کرد: مجمع نیروهای انقلاب در یک فرایند دقیق، آزاد، عادلانه و گسترده، از بین ۱۴۷ نفر از کسانی که نام‌نویسی کرده بودند طی یک فرایندی به ۱۳ نفر رسید و این لیست را در قالب رنگ طلایی به مردم معرفی کرد و مردم به این لیست توجه کردند.

لزوم وحدت منتخبان مردم در شورای شهر با سایر گروه‌ها

رئیس ستاد انتخابات شورای ائتلاف استان اصفهان در ادامه به بیان نکاتی در این باره پرداخت و اضافه کرد: نکته اول این است که برادران عزیزی که برای شورای شهر انتخاب شدند، بایستی در مسیر وحدت مصمم باشند و از همه گروه‌هایی که در این جهت تلاش کردند، دعوت کنند و این دعوت را ارج بگذارند؛ پیشنهاد ما این است که این وحدت شکل بگیرد و امیدواریم ما بتوانیم در استان اصفهان الگوی یک وحدت را معرفی کنیم و رقم بزنیم.

وی اضافه کرد: نکته دوم این است که لیست وحدت نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان، با اختلاف رأیی که آورده است، علی‌رغم تخریب‌های فراوان، این لیست یکپارچه رأی آورد و این نشان از اعتماد مردم به پایگاه روحانیت است؛ این اعتماد و توجه، نشان می‌دهد پایگاه اصلی، روحانیت است که هم در انتخابات ریاست‌جمهوری و هم در شورای شهر اصفهان شاهد آن بودیم.

مجمع نیروهای انقلاب اولین مطالبه‌گر شورای ششم است

سالک در ارتباط با ادامه این روند گفت: مجمع نیروهای انقلاب، حمایت‌کننده ۱۳ نفر اعضای شورای شهر و  اولین مطالبه‌گر از آ‌ن‌ها است؛ یعنی ما مطالبات‌مان را به طور منظم در یک اتاق اندیشه‌ورز سازماندهی می‌کنیم و از آن‌ها خواهیم داشت و به طور کلی مجمع نیروهای انقلابی هم مطالبه‌گری می‌کند و هم حمایت؛ بنابراین بایستی این ۱۳ نفر توجه داشته باشند که با حمایت روحانیت و نیروهای انقلابی، در شورای شهر راه پیدا کردند و باید به این مطالبات دقت کافی داشته باشند.

عضو شورای عالی مجمع نیروهای انقلاب اصفهان بیان داشت: نکته بعدی این است که وحدت بین خود ۱۳ نفر باید حفظ شود، چون نماد وحدت، ۱۳ نفری هستند که بعد از بحث‌های کارشناسی، یک حرف و یک مطلب را انعکاس می‌دهند.

وی تصریح کرد: مسؤولیت برای شورای شهر بسیار سنگین است و باید شغل اول آن‌ها باشد و باید با وحدت خودشان و کار با تدبیر و در خدمت مردم باشد؛ یعنی خدمت‌گزاری برای مردم اصلی‌ترین هدف است؛ مسؤولیت دوستان، وحدت، خدمت به توده مردم و توجه به امیدی است که در دل مردم ایجاد شده است و باید پاسخگو باشند.

تصمیمات شورا باید دقیق و شفاف باشد

سالک با بیان این‌که تصمیم‌هایی که در این شورا می‌گیرند باید شفاف و دقیق باشد، خاطرنشان کرد: اعضا باید در محافل مردم وارد شوند، در اجتماعات مردم، در مساجد و در مراکز مختلف، هم بازدید کنند و هم به نیازها و مطالبات مردم گوش دهند و هم آن ها را در شورا مطرح کنند؛ در حقیقت یک ارتباط مستقیمی باید با توده مردم داشته باشند.

عضو شورای عالی مجمع نیروهای انقلاب اصفهان، با اشاره به رأی قاطع مردم به لیست ۱۳ نفر مجمع نیروهای انقلاب گفت: پیام این رأی به ۱۳ نفر، اعتماد به روحانیت انقلابی و اعتماد مردم به کسانی است که در طول سالیان گذشته امتحان خود را پس داده‌اند.

وی افزود: هوشمندی عموم مردم در واگذاری کار به یک لیست واحد، قابل تقدیر است و از همین جا از همه مردم تقدیر و تشکر می‌کنم و باید خدمت به این مردمی که صادقانه به میدان آمدند را در دستور کار خود داشته باشیم.

سالک با بیان این‌که ممکن است در این مسیر ایراداتی هم به کار وارد باشد، اضهار داشت: باید این سیزده نفر واقعا با سعه‌صدر و صبر و پختگی، ایرادات و مسائل را ببینند و در پاسخ به آن اقدام کنند و اگر ایراد و مطلبی به مجمع نیروهای انقلاب است، باید منتقل شود تا بتوانیم در این جهت حرکت خوبی را داشته باشیم.

رئیس ستاد انتخابات شورای ائتلاف استان اصفهان، اضافه کرد: در مجموع فکر می‌کنم جلساتی که آقایان در ادامه برای انتخاب هیأت رئیسه و برنامه‌هایی که خواهند داشت، دارند، امید است بتوانند چیزی را که مردم توقع دارند، یعنی دفاع از دین، دفاع از رهبر و اجرایی کردن مطالبات مقام معظم رهبری تضمین کننده تداوم این حرکت انقلاب خواهد بود را مورد توجه قرار دهند.

انتخاب آیت‌الله رئیسی، پاسخ محکم به یاوه‌گویی‌های بیگانگان و جریانات داخلی 

وی درباره فعالیت‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در ارتباط با ریاست‌جمهوری هم بیان کرد: کمیته اقشار ما، ۱۹ کمیسیون تشکیل داد و با اقشار مختلف اعم از اساتید دانشگاه، بازاریان، هنرمندان، روحانیت، قشر کشاورز و غیره، جلسات متعددی داشت و دو چیز را مطرح کرد، اول اینکه آقای رئیسی باید رأی بالایی بیاورند، چون این پاسخی خواهد بود به یاوه‌گویی‌های بیگانگان و جریانات داخلی که خوشبختانه در این جهت موفق شدیم؛ دوم این که مطالبات هر گروه و صنفی را جمع‌آوری کردیم و در حال جمع‌آوری هم هستیم تا آن‌ها را سه بخش کنیم.

مطالبات مردم به آیت‌الله رئیسی منتقل شد

سالک ادامه داد: بخشی را در اختیار شورای شهر قرار می‌دهیم، آنچه که به شهر مربوط است؛ بخشی که مربوط به قانون و پالایش قانون است را در اختیار نمایندگان قرار می‌دهیم و بخش آخر هم باید در اختیار شخص رئیس‌جمهور قرار بدهیم که این کار را کردیم.

رئیس ستاد انتخابات شورای ائتلاف استان اصفهان با اشاره به ارتباط با آیت‌الله رئیسی عنوان کرد: ما با یک واسطه با آیت‌الله رئیسی ارتباط داشتیم و مطالبی را که در این فرآیندها جمع‌بندی کردیم، به ایشان دادیم و ایشان هم حدود ۱۰ موضوع را مطرح کردند که در اقشار مختلف بسیار مؤثر و مفید بود.

وی افزود: این حرکت را در سطح شهرستان‌ها انجام دادیم؛ در ۲۴ شهرستان، شورای شهرستان تشکیل دادیم و بعد از آن شورای شهر تشکیل شد؛ یک نشست مفصلی در اصفهان با مسؤولان شورای شهرستان‌ها داشتیم و توجیه‌شان کردیم؛ آن‌ها هم گزارشات فعالیت‌های خود را دادند؛ جلسه بسیار مفیدی بود و راه‌های سیاست‌های کلی را انتخاب کردیم و گفتیم که ما فقط کاندیدای خودمان را معرفی می‌کنیم و تخریب دیگران را در دستور کار نداریم، بلکه برنامه‌های یک کاندیدا را مطرح می‌کنیم؛ این کار هم صورت گرفت و با شورای اسلامی شهر توأم شد که در کنار آن، فعالیت شوراها را هم در کل استان داشتیم که البته در شهرستان ها دخالتی نکردیم و خودشان به نتیجه رسیدند.

سالک در ارتباط با فعالیت در فضای مجازی هم گفت: ما در فضای مجازی، یک لشکر سایبری تشکیل دادیم، هم ارتباطات مستقیم و هم غیر مستقیم، و تولید محتوا کردیم و هم محتواهای خوب را انتشار دادیم و باز نشر کردیم؛ این حرکت بسیار جالب بود که ما توانستیم در فضای مجازی حضور فعالی داشته باشیم و توانستیم با همه این ۱۹ گروهی که با ما بودند، هم‌افزایی داشته باشیم و یک خوراک رسانه‌ای که تهیه می‌کردیم، همه آن را می‌دیدند؛ فعالیت بسیار خوبی این لشکر سایبری ما داشت که قابل تقدیر است.

رئیس ستاد انتخابات شورای ائتلاف استان اصفهان در پایان گفت: در هر صورت فعالیت‌های خود را انجام دادیم؛ با تهران و قم هم مرتبط بودیم؛ در همین هفته هم سفرهایی به مبارکه، فولاد مبارکه، خمینی‌شهر و نقاط مختلف داشتیم و در جمع مردم حضور پیدا کردیم و از ابتکارات آن ها استفاده و نظرات خود را هم به صراحت بیان کردیم.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    یعنی دوباره این سالک می خواد پست بگیره یا برای رضای خدا کار می کنه؟ یکمی هم به فکر اون دنیاتون باشید بندگان خدا

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715