دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰

جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان امسال هم در مهرماه برگزار می شود/ سی‌چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان با نگاه فرآیندی همراه است

مدیر اجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، گفت: حوزه هنری یک دستگاه فرهنگی با امکانات خیلی خوبی در حوزه سینما با موضوع کودک و نوجوان دارد. ما می‌خواهیم از فرصت‌های حوزه هنری در جشنواره استفاده کنیم، برای اینکه به کودک و نوجوان دسترسی داشته باشیم و از افراد خلاق در حوزه های هنری، برای رویدادسازی ویژه جشنواره در تابستان استفاده کنیم.

به گزارش ندای اصفهان، ایمان حجتی مدیر اجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوان اظهار کرد: جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان تا دوره سی و دوم در مرداد ماه برگزار می شد. در جشنواره سی و سوم با توجه به این که محرم و صفر از مهرماه فاصله گرفته بود و امکان برگزاری در آن زمان وجود داشت جشنواره را در مهرماه ۹۹ برگزار کردیم. زمان برگزاری اصلی جشنواره همیشه در مهرماه بوده، اما به واسطه اینکه ماه های قمری محرم و صفر همزمان شده بود با برگزاری جشنواره زمان جشنواره برای چند سال به تابستان موکول شد.

وی افزود: وقتی یک رویداد بین‌المللی تاریخ مشخصی نداشته باشد، اتفاق خوبی نیست و باعث می‌شود دید بین المللی خوبی در آن وجود نداشته باشد. امسال مجدداً قرار شد این رویدادها به سال های گذشته ببریم  و در مهرماه برگزار کنیم و تاریخی ثابت داشته باشد، تا از نظر بین‌المللی جشنواره بتواند سود ببرد. فراخوان جشنواره هفته پیش منتشر شد. همچنین  کودکان و نوجوانان به علت کرونا بیشتر در خانه ها بودند و از نظر ما، آن‌ها به برنامه های فرهنگی خوبی نیاز دارند.

حجتی ابراز داشت: دبیرخانه جشنواره و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی استان اصفهان و حوزه هنری اصفهان می خواهد از تابستان استفاده کند که زمینه هایی برای مخاطبان اصلی جشنواره فراهم  شود و یک نگاه فرآیندی به جشنواره امسال داشته باشیم. وقتی جشنواره تاریخش در تقویم‌های بین‌المللی ثابت شده باشد یک امتیاز مثبت به حساب می آید.

وی تصریح کرد: در هفته جاری به یک برنامه اجرایی کامل با همکاری حوزه هنری اصفهان و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری می رسیم و برنامه های جشنواره را در تابستان معرفی خواهیم کرد.

مدیر اجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، گفت: فراخوان جشنواره برای حرفه‌ای‌های سینما در هفته گذشته منتشر شده است و ما از همه فیلمسازانی که در حوزه کودک و نوجوان فعالیت می‌کنند دعوت می‌کنیم که فراخوان ما را مطالعه کنند همیچنین در این دوره از جشنواره شرکت کنند.

انتهای پیام/

منبع: صاحب نیوز

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715