شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۸

آغاز فرایند رأی‌گیری در نصف‌جهان/ اصفهانی‌ها با صفوف طولانی به میدان آمدند

زن و مرد و پیر و جوانی که در صف ایستاده‌اند امیدوارند، امیدوار به اولین دولت گام دوم انقلاب‌شان، با حضورشان قبل از فرآیند رأی‌گیری می‌گویند که می‌خواهند با رای‌شان مرهمی باشند بر زخم‌های وطنشان.

به گزارش ندای اصفهان،خنکای صبح خرداد ماه، رایحه صمیمت و دوستی را در جای جای مسجد سید می‌پراکند، کاشی‌های فیروزه‌ای شاهد شور و اشتیاق انتخاباتی سالم و پر از احساس مردمانی از جنس سردار دل‌ها هستند، همو که دل در گرو یار نهاد.

کم‌تر از ۱۵ دقیقه دیگر تا شروع سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده و این در حالی است که تعرفه‌ها و صندوق آرا جهت انتخاب اصلح، در حال  آماده‌سازی است و لحظه‌شماری می‌کنند تا در کمال آرامش، نظاره‌گر حضور پرشور و صمیمی انقلابی مردم باشند؛ اصفهانِ زیبا در آرامش نشسته و همه چیز مهیای خلق یک حماسه دیگر است.

۶:۵۰| صندوق‌ها و برگه‌ها به انتظار مردم نشسته‌اند، مردمی که در طول تاریخ ثابت کرده در تمامی برهه‌های حساس حامی انقلابند‌، که خسته‌اند و زخم دیده اما پای کار مکتب امام‌شان ایستاده‌اند.

مردمی که امیدوارند به آینده‌های روشن، آمده‌اند تا سرنوشت‌شان را خودشان رقم بزنند که می‌دانند «سرنوشت هیچ قومی تغییر نمی‌کند مگر به دست مردمانش»؛ رأی می‌دهند به امید داشتن فردایی بهتر و ایرانی سبز و پویا.

امسال اما زاینده‌رود نگاه عجیبی دارد که گویی با چهار سال و هشت سال و دوازده سال قبلش فرق دارد، متفاوت‌تر از همیشه، خسته‌تر از همیشه؛ اما همیشه از شکستگی‌هاست که نور به بیرون پرتاب می‌شود.

اینجا میدان امام(ره) میعادگاه مردم ولایت‌مدار اصفهان با امثال شهید حججی‌ها؛ در ایام کرونا با اینکه شاهد راهپیمایی‌ها نبودیم اما امروز و قبل از شروع ساعت رسمی رأی‌گیری مردم اثبات کردند که همچنان پای کار نظام و انقلاب ایستاده‌اند و منتظر نشسته‌اند تا به گفته حاج قاسم عزیز مدافع این حریم مقدس باشند.

۷:۲۰| صف رأی تشکیل شده اما هنوز فرآیند رأی‌گیری آغاز نشده است، زن و مرد و پیر و جوانی که در صف ایستاده‌اند امیدوارند، امیدوار به اولین دولت گام دوم انقلاب‌شان، با حضورشان قبل از فرآیند رأی‌گیری می‌گویند که می‌خواهند با رای‌شان مرهمی باشند بر زخم‌های وطنشان.

آغاز روزی متفاوت و سرنوشت‌ساز در سال ۱۴۰۰

۷:۲۸| آغاز فرایند رأی‌گیری انتخابات در مسجد سید اصفهان، عقربه‌های ثانیه‌شمار ساعت، با عجله و شتاب جلو می‌روند تا آغازگر روزی متفاوت و سرنوشت‌ساز در سال ۱۴۰۰ باشد، روزی که سرنوشت به دست مردم رقم می‌خورد و رأی‌گیری به طور رسمی آغاز می‌گردد.

۷:۳۲| اندک اندک جمع مستان می‌رسد، این صدای پای قدوم مردمانی است که در فضای معنوی مسجد سید، طنین‌انداز می‌شود، قدم‌هایی که خود را به پای صندوق‌های رای می‌رسانند تا آینده‌ای متعالی برای مام وطن رقم بزنند.

حضور پررنگ پیرمرد و پیرزن‌هایی که حتی با عصا خود را به پای صندوق‌های رأی رسانده‌اند در کنار پدر و مادرهایی که حتی کودکان خود را آورده‌اند، صحنه‌ای زیبا خلق کرده است.

به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ورود به حوزه اخذ رأی با تعداد محدودی از افراد صورت می‌گیرد و سایر افراد بیرون منتظر می‌مانند.

۷:۴۸| فرآیند رأی‌گیری در پل خواجو و برخی دیگر از شعب اخذ رأی در اصفهان، با تأخیر آغاز شد و مردمی که در صف به انتظار بودند، آرای خود را به صندوق انداختند.

رأی‌‌گیری الکترونیک

۷:۵۵| زوج‌های جوان دهه پنجاه که روزی با مشت‌های گره کرده خود دست طاغوت را از ایران کوتاه کردند همگام با زوج‌های جوان دهه هفتادی و چه بسا رأی اولی، در کنار زاینده‌رود خفته‌شان اولین برگه‌های رأی را به صندوق‌ها انداختند.

۹:۰۰| نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با حضور در مسجد امام رأی خود را به صندوق انداخت، همچنین فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان و مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از دقایقی قبل برای شرکت در انتخابات در میدان امام حضور پیدا کرده‌اند.

9:59 | اقشار مختلف مردم با از همان دقایق ابتدایی خود را  به شعب اخذ رای رسانده‌اند تا آرای خود را به صندوق بیندازند.سربازان، ورزشکاران، بانوان، رای اولی‌ها، خانواده‌های شهدا، پیرمردها، جوانان همه آمده‌اند تا با حضور پرشور در انتخابات نقشه‌های دشمنان را خنثی کنند.

10:15 | فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان با حضور در صندوق سیار رای خود را به صندوق انداخت.سربازان سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان نیز در محل پادگان در انتخابات شرکت کردند.

10:20 |مرتضی آذرخش مکه خودش را حراست شرکت آب منطقه‌ای معرفی می‌کند و با لباس کار هم در صف ایستاده می‌گوید که درست است مشکل داریم اما وظیفه شرعی جای خودش، از سر کار آمدیم تا به وظیفه شرعی خود عمل کنیم و در عوض از رئیس جمهور آینده می‌خواهیم به تمام وعده‌هایی که در این مدت تبلیغات داده عمل کند.

10:43 |مطهره رای اولی است، این را هم از زبانش می‌گوید و هم از برق نگاهش، پرانرژی می‌گوید که خوشحالم برای ارزش‌های کشورم به میدان آمدم و در سرکار آمدن اولین دولت گام دوم انقلاب اسلامی نقش دارم.علیرضا هم رای اولی است و 20 سال دارد، تمام انگیزه و شوقش را در صدایش می‌ریزد و می‌گوید به عشق رهبرم آمدم، همین که تاثیری در تعیین سرنوشت و آینده کشورم دارم برایم کافی است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715