یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۶

گفتگو با مجید نادرالاصلی عضو لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب

هر اقدامی در تضعیف شورای نگهبان باطل است/ خدمت به مردم اصفهان افتخار است

امروز انجام کار و خدمت به مردم یک افتخار است. افتخار بزرگتری برای آدم فراهم نمی شود که نماینده مردمی باشد که در همه صحنه های انقلاب جایگاهی بسیار بلند و رفیع داشته اند و خدمت به این مردم جزو اعتقاداتمان است...

به گزارش ندای اصفهان، نادرالاصلی کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان است که در لیست مجمع نیروهای انقلاب (اینجا) حضور دارد. ندای اصفهان مفتخر است که جهت آشنایی بیشتر مردم با کاندیداها توانسته است با 12 نفر از 13 نفر لیست مجمع مصاحبه بگیرد اما برخلاف پیگیری های مکرر و مکرر گفتگو با آقای نادرالاصلی حاصل نشد. به همین دلیل به بازنشر خلاصه ای از گفتگویی که در سال 98 در انتخابات مجلس با او کار کرده بودیم(+) اقدام می کنیم تا مخاطبین بیشتر با اندیشه های او آشنا شوند.

***

نام مجید نادرالاصلی را بیشتر به دلیل فعالیت های سیاسی و فرهنگی در سطح مساجد و پایگاههای بسیج شهر اصفهان و علی الخصوص به عنوان یکی از موسسان مرکز فرهنگی شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی شنیده ایم.
او کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته مدیریت دولتی در تهران خواند و همزمان در دفتر مقام معظم رهبری در مسئولیت های مختلف اشتغال داشته است. در دولت نهم در دو استان لرستان و اصفهان به مسئولیت معاونت سیاسی و امنیتی استانداری منصوب شد اما با شروع دولت دهم به این همکاری پایان داد.

ندای اصفهان- انگیزه حضرتعالی از حضور در فضای انتخابات چه بود و اینکه چه ضرورتی حس کردید؟

مجید نادرالاصلی- نگاه خدمتی به هر جایگاهی خودش یک انگیزه است. اصفهان و نیازمندی هایی که اصفهان در حوزه تصمیم گیری های کلان و هم در مسائل اجرایی استان دارد، شرایط را به نحوی فراهم کرد که وقتی دوستانی که سابقه دیرینه با آنها داریم محبت داشتند و درخواست کردند که ما بیاییم در این صحنه، فرصت را مغتنم دانستیم که این درخواست دوستان و معتمدین اصفهان را بپذیرم و شانه های خودمان را برای یک بار سنگینی آماده کنیم.

امروز انجام کار و خدمت به مردم یک افتخار است که به هر کس که اعطا شد باید به آن توجه کند و همه لوازم آن را در نظر بگیرد و افتخار بزرگتری هم برای آدم فراهم نمی شود که نماینده مردمی باشد که در همه صحنه های انقلاب جایگاهی بسیار بلند و رفیع داشته اند و ما اگر بتوانیم خدمت به آن مردم کنیم ان شاء الله جزو اعتقاداتمان است.

مجید نادرالاصلی

ندای اصفهان- عملکرد نمایندگان مجلس اصفهان را چگونه ارزیابی می کنید؟ نقاط قوت و ضعف آنها را هم بیان کنید؟

– نیازمندی های اصفهان و موقیعت هایی که اصفهان در کشور و برای مردم خودش باید می داشت، جایگاهی است که لازمه ی آن وجود افکار جدید و کسانی است که تجربه های خوبی دارند و دارای ارزشهای والایی باشند. اینکه بخواهیم عملکرد نمایندگان را مورد بررسی قرار دهیم فکر می کنم بهتر است از این مسیر وارد شویم که چه کارهایی باقی مانده است، معضلاتی که در کشور در حوزه های مختلف از جمله صنعت، از جمله اشتغال، از جمله فرهنگ مردم، از جمله سیاست های کلان داخلی و خارجی، مسائل اجتماعی و داخلی که هست این نیازمند افکار جدید و باانگیزه ای است که بایستی در عرصه تصمیم گیران کشور ورود پیدا کند و بتواند ان شاء الله به این مسائل بپردازد.

طبیعی است که باید نمایندگان هر دوره، هرکس در هر جایگاهی اقداماتی را داشته باشد، اما بالاخره ما اعتقادمان این است که باید با یک فکر نو با یک انرژی جدید و زیاد وارد عرصه شویم و کار و خدمت خودمان را شروع کنیم.

ندای اصفهان- شما در کدام طیف سیاسی حضور دارید؟

– من خودم در تمام سالهای بعد از انقلاب گمانم این بوده که یک تفکری که معتقد به مبانی نظام و انقلاب بوده، به آن وابسته ام، و با توجه به جایگاه بنده و با توجه به حضور بنده در دفتر مقام معظم رهبری به نظر می رسد فراجناحی باید عمل کنم. بنده در دور قبل کاندیدای نمایندگی مجلس بودم و رقم قابل توجهی هم رأی آوردم و کاندیدای مشترک همه گروههای اصولگرایی که معتقد به مبانی اعتقادی اصولگرایی بودند قرار داشتم و این به آن معنا است که ما بایستی با توجه به نوع تفکراتمان یک جایگاه والاتری داشته باشیم.

در این دوره هم همین قصه حاکم بود و ویژگی این دوره این است که مجموعه اصولگرایی توانسته بود گرد هم جمع شوند و مبانی اعتقادی خودشان را مطرح کردند و الآن یک پروژه واحد در میان است. این مطلوب است که همه کسانی که با تفکر اصولگرایی هستند اگرچه سلیقه های متفاوتی دارند، حول یک محور جمع شوند تا بتوانند یک خروجی خوبی داشته باشند.

ندای اصفهان- لطفا اصولگرایی را تعریف کنید؟

– اصولگرایی یعنی اعتقاد به مبانی اسلام ولایت و جمهوری اسلامی و در یک کلام اعتقاد به اصول همه جانبه قانون اساسی.

ندای اصفهان- بقیه احزاب سیاسی این گونه نیستند؟

– عرض می کنم که ما کاری به بقیه نداریم، در دو بند قانون برای عدم احراز صلاحیت ها، مواد 28 و 29 یکی التزام به اسلام است یکی التزام به ولایت فقیه، یکی جنبه دینی و یکی سیاسی و در درون قانون اساسی است. کسی عدم التزام به قانون اساسی را قبول ندارد، نمی تواند خود را اصولگرا بنامد.

ندای اصفهان- یک نفر را به عنوان یک اصولگرایی واقعی نام ببرید؟

– خود مقام معظم رهبری؛ یعنی اگر بخواهیم بگوییم هرکسی دارای یک نمره است اصولگرای واقعی ایشان است اما شاید در کلام بگوییم آیت الله یزدی، بگوییم آیت الله جنتی، نمی خواهیم هم بگوییم در غیر روحانیت نیست اما باید یک جامع نگری باشد. وقتی می گویید «چه کسی را» کار سخت است اما اگر بگویید «چه کسانی را» باید رتبه بدهیم.

ممکن است فردا آیت الله یزدی اینگونه نباشد، چون انسان ممکن است در حرف مشکلاتی را پیدا کند، از این طرف اگرچه جایگاه رهبری معصوم نیست ولی مشابه معصوم است که شما کمترین و هیچ نقطه مبهم و مشکلی را نه در بیانات رهبری نه در مواضع نه در جای دیگر نمی بینید.

بالاخره هرکس دارای معایبی است که سخت است که بخواهیم بگوییم ولی با درجات مختلف امثال آقای مصباح هستند که در این حوزه برای مصداق اصولگرایی واقعی می توان از آنها نام برد.

ندای اصفهان- هجمه هایی که به سمت شورای نگهبان است از طرف کسانی که در کشور صاحب منصب هستند را چگونه ارزیابی می کنید؟

– یک کلامی از حضرت آقا داشتیم که بعضی ها از اول هم اعتقادی به مبارزه با آمریکا نداشتند و همین الآن هم ندارند و در درون نظام هم قرار دارند و من می خواهم جسارتا اینجا بگویم که بعضی ها از اول اعتقادی به این قانون اساسی با همه اصولش نداشتند و همین الآن هم ندارند. ممکن است حتی خودشان را در جایگاه بالای نظام بدانند و در کلام بفرمایند ما هستیم اما در عملکردشان به نظر می رسد مغایرت دارد.

قانون اساسی هر 177 اصل آن باید مورد تأیید قرار گیرد و هیچکدام قرار نیست بر دیگری سبقت داشته باشند. از مهمترین اصلهای آن شورای نگهبان است، شورای نگهبان در حقیقت حافظ حدود اسلامی است و حافظ حدود ملی در کشور است و هر اقدامی در جهت تضعیف آن انجام شود باطل است.

ندای اصفهان- در رابطه با بحث امریکا و برجام فکر می کنید نفوذی که مطرح شد تا چه حد جدی است؟

– بالاخره ایران یک کشور بسیار مهم و استراتژیک در دنیا و منطقه است. بسیاری بر این اعتقادند که انقلاب اسلامی آنها را در خواب کرد و وقتی بیدار شدند که انقلاب اسلامی پیروز شده بود و حالا می بایست آن را به تصاحب خود در بیاورند. تصاحب یعنی نفوذ و این امر دقیقا از روزهای بعد از انقلاب بوده است تا امروز بأیّ نحو قضایای جریان نهضت آزادی تا مجموعه دخالتهایی که در این مدت در اداره مسائل کشور ایران بوده است همیشه این تفکر در دولت مردان استکباری چه آمریکا، چه انگلیس و شوروی آن موقع بوده و با هوش و درایت مسئولین در رأس آن حضرت امام با آن بیاناتی که داشتند همیشه و حضرت آقا هم همین طور که با تیزبینی نگذاشتند پروژه نفوذ در کشور اگرچه بعضی جاها وارد شد اما حلقه هایش تکمیل نشد و از تکمیل این حلقه ها جلوگیری شده است.

…ما باید به هوش باشیم دشمنان ما تحت عناوین جریانات مختلف سیاسی در کشور به دنبال راهیابی عده ای با عناوین سفید و با تابلوهای بی تابلویی وارد کارزار انتخابات شوند و به شکل مختلف خودشان را بر نظام تحمیل کنند.

 

مجید نادرالاصلی

لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اصفهان

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715