یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴

آغاز مانور بزرگ مروجان فرهنگ مصرف بهینه آب در اصفهان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: مانور بزرگ مروجان فرهنگ مصرف بهینه آب با رمز یا ثامن الحج به طور همزمان در ۹۸ شهر و حدود هزار روستا در استان اصفهان آغاز شد.

به گزارش ندای اصفهان،به نقل از روابط عمومی آبفا اصفهان، هاشم امینی با اشاره به آغاز مانور بزرگ مروجان فرهنگ مصرف بهینه آب در اصفهان اظهار داشت: در این مانور که تا پایان فصل گرما ادامه دارد، ۳۰۰ نفر از بسیجیان و مروجان مصرف بهینه آب با حضور در مکان های مختلف و پرتردد در سطح شهرها و روستاهای استان اصفهان مردم را با روش‌های مصرف درست آب آشنا می‌کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در حال حاضر با کمبود ۳ هزار و ۲۰۰ لیتر بر ثانیه آب شرب مواجه هستیم و پیش‌بینی می‌کنیم در روزهای گرم سال این رقم به ۴ هزار و ۳۰۰ لیتر در ثانیه برسد.

  وی با بیان اینکه مصرف بهینه آب در گذر از بحران کم آبی بسیار موثر است، افزود: هم اکنون مصرف سرانه آب در اصفهان ۱۵۷ لیتر در شبانه روز  است و اگر مردم ۱۵ لیتر در مصرف آب صرفه‌جویی کنند گذر از تنش آبی میسر می‌شود.

   امینی با اشاره به برخی از راه‌های مصرف درست آب بیان کرد: پرهیز از شستن حیاط و خودرو با آب شرب، استفاده از سایبان برای کولر و جلوگیری از نشت آب در تأسیسات آبی از مواردی است که تأثیر به سزایی در مصرف بهینه آب دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان امسال در ۵۳ سال گذشته کمترین  میزان بارندگی را داشته است، خاطرنشان کرد: گروه‌های مروجان مصرف بهینه آب برای گذر از تنش آبی در اصفهان، همه روزه مردم را با مفاهیم مصرف بهینه آب آشنا می‌کنند و این رویکرد تا نهادینه شدن مصرف درست آب در جامعه همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715