جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴

عملکرد بد لیبرال‌ها موجب دلسردی مردم شده است/ اساتید دانشگاه و انقلابیون بین مردم رفته و توده مردم را با صندوق‌های رأی آشتی دهند

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان این که عملکرد بد لیبرال‌ها موجب دلسردی مردم شده است، از اساتید دانشگاه‌ها و انقلابیون خواست با حضور بین مردم، مردم را با صندوق های اخذ رأی آشتی دهند و زمینه ساز روی کار آمدن نیروهای انقلابی شوند.

به گزارش ندای اصفهان، مجتبی زارعی، رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، در سلسله نشست‌های تخصصی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان که با موضوع انتخابات 1400 با حضور اساتید دانشگاه‍‌های مختلف استان اصفهان برگزار می‌شود حضور یافته و به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو، بر وقایع مهم خرداد ماه همچون آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد و قیام 15 خرداد مردم ورامین در مقابل ارتجاع رژیم شاهنشاهی اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد انتخاب مردم در 28 خرداد ماه، این انتخابات و این روز را نیز در تاریخ ثبت کند.

*انتخابات پیش رو نه یک رقابت نظری بلکه نبرد بین حق و باطل است

این عضو هیأت علمی اندیشه سیاسی گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس تهران گفت: آن چه در انتخابات ریاست جمهوری بین کاندیداها شاهدش هستیم، هیچ رقابت و آوردگاه نظری بین جریانات و افراد وجود ندارد بلکه نبرد واقعی بین ارتجاع و تحول است؛ نبرد بین پیشرفت یا درجازدن و عقب گرد و نبرد بین توانستن و نتوانستن است.

زارعی با تعمیم دادن جریان تکنوکرات لیبرال در کشور دولت‌های بازرگان، بنی صدر، خاتمی، رفسنجانی و روحانی را در دایره این جریان دانست و تصریح کرد: این نگاه مرتجعانه نزدیک سه دهه دولت را در ایران در اختیار داشته است از همان ابتدا نیز همین حرف‌هایی را می‌زدند که امروز به زبان می‌آورند و به عنوان مثال در جنگ عقب نشینی می‌کردند و می‌گفتند شما تخصص ندارید، ما به شیوه اشکانیان می‌خواهیم مقابله کنیم، زمین می‌دهیم و زمان می‌گیریم اما در اصل هم زمین را و هم زمان را می‌دادند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور عنوان کرد: جریان لیبرال کشور که اکنون دولت را در دست دارد بعد از هشت سال معطل نگه داشتن کشور؛ امروز نیز در تلاش است با زبان علم مردم را بفریبد اما شرایط بسیار مانند اوضاع قبل از فتح بستان و سوسنگرد است. زمانی که امام راحل -رحمة الله علیه- زمام امور جنگ را به دست نیروهای انقلابی داد، فتح بستان و شکست حصر آبادان، و آزادی بزرگ خرمشهر اتفاق افتاد.

وی گفت: زمانی که در جنگ موفقیت‌هایی حاصل می‌شد امام دو پیام صادر می‌کردند یکی تبریک این موفقیت و دوم تبریک برای تربیت انسان‌های انقلابی.

*لیبرال‌ها هر جا رفتند، آن جا را ضایع کردند

این استاد رشته علوم سیاسی بیان کرد: در تاریخ انقلاب آن گاه که نیروهای انقلابی زمام امور را به دست گرفتند، ملت مأیوس پیش از انقلاب و ملت سرخورده دوران پهلوی را تبدیل به یک امت واحده کردند و مردم همه نقاط کشور و همه اقوام را متحد کردند. همان موقع هم بنی صدر می‌گفت این جوانان چیزی از جنگ نمی‌دانند و حتی حاضر نبود طرح شکت حصر آبادان را بشنود و می‌گفت این جوانان علم و تجریه جنگیدن ندارند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور عنوان کرد: تکنوکرات‌ها اول به عنوان ناجی و مصلح جلو می‌آیند، در میان راه خسته می‌شوند، اواخر کار به یک فرد معترض تبدیل می‌شوند و در پایان نیز به یک فرد مخالف و نمایندگی اپوزیسیون؛ مثل بازرگان که در مورد امام می‌گفت ایشان ما را کلافه کردند، البته هم از امام کلافه شده بود و هم از مردم چرا که از وی کار می‌خواستند.

زارعی تصریح کرد: لیبرال‌ها هر کجا بروند آن را ضایع می‌کنند، چه به ریاست جمهوری برسند، چه وارد دانشگاه بشوند و چه مذاکرات را برعهده بگیرند. دولت را بر مردم سیطره می‌دهند و ژن‌های برتر و دولت رانتی تولید می‌کنند و به تولید گروه‌های توده و خواص مبادرت می‌کنند و در دور زدن مردم مهارتی شگفت دارند.

وی گفت: کشور به رئیس جمهور و مسئول صادق نیاز دارد. در 200 سال اخیر همیشه و به خصوص در دولت‌های لیبرال دموکرات مدام از علم سالاری حرف زدند اما کشور را نفت محور کردند. سرمایه‌های مادی و انسانی را ضایع کردند و وقتی آب سنگین و کیک زرد را به او تحویل دادند قلب نیروگاه را از جا درآورده و در شریان آن بتن ریخنتد.

*انقلابیون در جمع مردم رفته و توده مردم را با صندوق‌های رأی آشتی دهند

این عضو هیأت علمی اندیشه سیاسی گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس ویژگی‌های لیبرال‌ها را این گونه برشمرد: کسانی که کار با همسایه و کنفرانس اسلامی را بلد نیستند و بلای مشترک بر سر صنعت اصفهان، گوجه بوشهر، توت فرنگی کردستان، برنج و مرکبات شمال، زعفران خراسان و سیب آذربایجان آورده اند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان این که نگرانی وجود دارد که مردم در اثر ناکارآمدی دولت و فشارهای معیشتی با صندوق‌های رأی قهر کرده باشند، گفت ما اساتید و انقلابیون باید در این 100 ساعت باقیمانده، شک مردم به آینده را تبدیل به شک مثبت به دولت سیزدهم کنیم؛ برخی از مستضعفین با صندوق‌ها قهر کرده‌اند و اکنون زمان آشتی دادن توده مردم با قوه مجریه رسیده است.

زارعی خواستار حضور اساتید دانشگاه‌ها و نیروهای انقلابی در بین مردم و صحبت با ایشان شد و اظهار کرد: اکنون زمان تشکیل پاتوق‌های جهادی سیاسی رسیده است و باید همان طور که برای مقابله با سیل و زلزله گروه جهادی تشکیل می‌دهیم برای دعوت از مردم برای حضور در پای صندوق‌های رأی نیز گروه‌های جهادی تشکیل دهیم.

وی عنوان کرد امروز خطر کاهش مشارکت در انتخابات کشور را تهدید می‌کند و باید ما با کنار گذاشتن محافظه کاری، در بین مردم برویم و نسبت به اوضاع روز روشنگری کنیم و فراموش نکنیم تکنوکرات‌ها و لیبرال‌ها اگر دستشان برسد مستضعفین را با بنزین پنج هزار تومانی برای توسعه له می‌کنند در حالی که ما انقلابیون معتقدیم توسعه مقدمه عدالت نیست اول باید عدالت را آورد بعد توسعه را.

انتهای پیام/

منبع:صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715