شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳

گفتگو با محمدرضا فلاح کاندیدای شورای اسلامی شهر اصفهان

توزیع عادلانه امکانات را در مناطق محروم شهر شاهد باشیم/ نماینده باید ارتباط چهره به چهره با مردم داشته باشد

مترو، آلودگی هوا، آب، پروژه‌های عمرانی و خدماتی همه با هم مرتبط هستند و باید دنبال کنیم تا این پروژه‌ها ادامه پیدا بکند و به اتمام برسد، بلکه یک توزیع عادلانه پروژه‌ای و امکانات را در همه مناطق ازجمله مناطق محروم داشته باشیم و نشاط و امید را در بین مردم افزایش دهیم

ندای اصفهان- گفتگو از محمدعلی عرب

مهندس محمدرضا فلاح سابقه تحصیلات حوزوی، تکنسین شهرسازی، فوق لیسانس برنامه ریزی فرهنگی، عضویت در سه دوره شورای اسلامی شهر خوراسگان، عضویت در شورای شهر چهارم اصفهان، معاونت اداری‌ مالی شهرداری بهارستان، تدریس در شعب دارالقرآن اصفهان و تدریس در دانشگاه را در کارنامه خود دارد.

به بهانه کاندیداتوری او در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان و حضور در لیست مجمع نیروهای انقلاب اصفهان (اینجا) به گفتگو با وی نشستیم. او عرصه های مختلفی را تجربه کرده است و به قول خودش با تجربیاتی که دارد به دنبال این است که به اتفاق سایر اعضای لیست و لطف خداوند رنگ نشاط، شادی و امید را برای مردم شهر اصفهان پررنگ کند.

***

ندای اصفهان: شما برای بار چندم کاندیدا شدید و قصد ورود به شورای شهر را دارید، آیا برنامه جدیدی و متد جدیدی برای کار در شورای شهر دارید؟

– بله، بسیاری از کارهای شهرداری و شورای شهر پیوسته ‌است و به‌ هم ارتباط دارد. مثلاً مترو، آلودگی هوا، آب، پروژه‌های عمرانی و خدماتی این‌ها همه با هم مرتبط هستند و به ‌نظر می‌رسد که ما باید دنبال کنیم تا این پروژه‌ها ادامه پیدا بکند و به اتمام برسد، بلکه یک توزیع عادلانه پروژه‌ای و امکانات را در همه مناطق ازجمله مناطق محروم داشته باشیم.

در زمانی‌که خودم در شورا بودم این اتفاق‌ها می‌افتاد الان هم دارد انجام می‌شود ولی با توجه به اشرافی که در همه مناطق اصفهان دارم ان‌شاءالله مایل هستم که از این تجربیات استفاده کنم برای ایجاد امید در مردم با ایجاد امکانات عادلانه در مناطق.

ندای اصفهان: شما عضو لیست مجمع نیروهای انقلاب هستید. دلیلتان از حضور در این لیست چیست و به نظرتان این لیست چه محاسنی نسبت ‌به سایر لیست ‌ها دارد؟

– مجمع نیروهای انقلاب که چندین سال است با محوریت علما و تشکل‌های سیاسی و افراد حقیقی و حقوقی تشکیل‌شده و در همه عرصه‌های سیاسی، ‌اجتماعی، فرهنگی من‌جمله در انتخابات شرکت داشتند و محوریتش هم آیت‌الله مهدوی، حاج آقا سالک، دکتر فولادگر و بسیاری از دوستان سیاسی و سرشناس اصفهان هستند. افرادی که در این مجمع هستند اثرگذار و صاحب‌نظر در ابعاد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی شهر هستند.

من خودم هم عضو مجمع و ضمنا عضو شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی مجمع هستم. لذا مایل بودم که در عرصه شورا تحت عنوان لیست مجمع نیروهای انقلاب حضور پیدا بکنم که از حمایت این عزیزان برخوردار باشم و هم این‌که توده مردم شهر اصفهان که آن‌ها هم علاقه به نیروهای ارزشی و انقلابی دارند، از این‌ جهت می‌خواستم از حمایت مردم عزیزم در شهر اصفهان هم برخوردار باشم.

ندای اصفهان: شما کل لیست را تایید می‌کنید؟

– قاعدتاً وقتی لیست تهیه می‌شود و به مجمع اعلام می‌شود ما تایید می کنیم. من خودم به‌ عنوان سرلیست هستم که در مجمع رای گیری شد و بنده به‌ عنوان نفر اول این لیست رای آوردم. لذا با توجه به این‌که مجمع این لیست را رأی دادند ما هم طبیعتاً تابع مجمع هستیم و ان‌شاءالله برای کل 13 نفر داریم تبلیغ و حمایت می‌کنیم.

ندای اصفهان: زمانی‌که لیست بسته‌ شد اعضای لیست میثاق‌نامه ای داشتند ‌که در لیست‌های دیگر حضور نداشته باشند(+)؛ دو نفر از عزیزان آقایان نادرالاصلی و صادقیان در لیست دیگری که موسوم به گام دوم هست، حضور دارند. نظرتان درباره این مسئله چیست؟

– میثاق نامه‌ای بین 13 نفرمان تدوین شد و با امضای دوستان تصدیق شد که هیچ کدام در لیست‌های انتخاباتی سیاسی حضور نداشته باشند. لذا دو نفر از دوستان زمانی‌که انتخابات رسمی شروع شد و بنرها و پوسترها در سطح شهر توزیع شد، ما دیدیم که در لیست گام دوم بودند و مورد اعتراض بقیه اعضا قرار گرفتند که علی قول این دوستان می‌گویند که گام دوم بدون این‌که اجازه ما را بگیرند در لیست گذاشتند، یعنی ابراز بی‌اطلاعی کردند. ما هم در همین حد از دوستان پذیرفتیم.

این دو نفر صراحتاً تکذیب کردند که ما نه ‌تنها در آن لیست نمی‌رویم بلکه عکس و اسم ما در لیست‌شان وجهه قانونی ندارد و تکذیبیه‌ای هم در محیط‌های مجازی ارسال کردند(+).

من گمان می‌کنم یک بداخلاقی انتخاباتی اینجا صورت گرفت حالا این بداخلاقی می‌تواند از شخص باشد یا از ائتلافی که این دو بزرگوار را در لیست‌شان گذاشته‌اند که به ‌هرحال باید ریشه‌یابی بشود.

ندای اصفهان: در شورای شهر در کدام کمیسیون تخصصی حضور خواهید داشت و چه برنامه‌ای برای مدیریت شهر دارید؟

– با توجه به مدرک تحصیلی و تجربیاتم من دو کمیسیون را در نظر دارم که بروم؛ کمیسیون عمران که دوره‌های قبل هم بودم و کمیسیون فرهنگی‌-اجتماعی-ورزشی که آن را هم دوره‌های قبل حضور داشتم.

تجربیات و تخصص و مدرک تحصیلی من اقتضا می‌کند که در این دو کمیسیون باشم. برنامه‌های متعددی برای این دو کمیسیون دارم که ان‌شاءالله اگر حضور داشته باشم طرح‌های نو و نوینی را برای شهر اصفهان دارم که طی یک برنامه جامع تحت عنوان «اصفهان شهر زندگی» این را به ‌اتفاق دوستانمان تهیه کرده ایم که قصد داریم به اجرا در بیاوریم.

ندای اصفهان: اگر رای آوردید فوری ترین برنامه‌ای که پیگیری می کنید چیست؟

– گمان می‌کنم که اول باید بودجه 1400 را که شورای دوره پنجم تصویب کرده و در حال اجرا هست بازنگری سریع و فوری در این بودجه بکنیم چون من خودم نسبت ‌به بودجه  1400 انتقاد دارم و باید حتماً اصلاحاتی بشود. و اینکه توزیع پروژه ها و امکانات و خدمات در مناطق در این بودجه به‌صورت عادلانه دیده نشده لذا اولویت اصلی من این است که به‌اتفاق همکارانم بازنگری بودجه 1400 بکنیم.

دوم این‌که بیاییم آسیب‌شناسی بکنیم برای همه مناطق که ببینیم کمبودهای مناطق نسبت‌به نیازهایشان چه هست که ان‌شاءالله در بودجه ببینیم و به همان سمت و سو برویم.

مطلب بعد که از اوجب واجبات شورای ششم هست اینکه ما یک برنامه کوتاه‌ مدت داشته ‌باشیم و یک برنامه میان‌مدت در حد چهارساله که در پایان دوره چهار سال بتوانیم به مردم کارنامه قابل ‌قبولی ارائه کنیم و یک برنامه بلندمدت که بتواند ده‌ساله یا بیست‌ساله باشد که این را با نظر همکاران ان‌شاءالله بتوانیم تدوین و تقدیم مردم عزیز بکنیم.

ندای اصفهان: بزرگ‌ترین ایراد و اشکالی که در عملکرد اعضای فعلی شورای شهر اصلاح طلب می‌بینید چیست و این‌که بزرگ‌ترین حسن و کارآمدی اعضای لیست شما اگر در پست شورای شهری قرار بگیرند چه خواهد بود؟

– یکی از انتقادهایی که من الآن بین مردم هستم و از زبان مردم می‌شنوم عدم حضور و دسترسی اعضای فعلی شورای شهر برای مردم و شهروندان است و عدم حضور این عزیزان در مناطق و محله‌ها نکته منفی است. این عزیزان به دلیل این‌که شورا را شغل دوم یا شغل سوم خود قرار داده‌اند بعضاً فرصت نکردند که با مردم ارتباط تنگاتنگ و چهره‌به‌چهره داشته باشند، این یک عیب بزرگ است که برای شورای فعلی مشاهده می‌شود و امیدواریم که ان‌شاءالله شورای جدید با نیروی پرانرژی، جهادی و با تمام قوا، وقتگذاری زیاد داشته باشند که بتوانند بین مردم حضور داشته باشند و خمودگی نباشد و مردم انتظار دارند که با نمایندگان خودشان راحت و چهره‌ به ‌چهره گفت‌وگو بکنند و مشکلاتشان را ارائه بدهند.

مسئله بعد این است که شورای فعلی متأسفانه پروژه‌های عمرانی و خدمات شهری را فاقد پیوست کرده، این‌طور عرض بکنم که کلیه پروژه‌ها پیوست فرهنگی، ‌اجتماعی، اقتصادی ندارد و این‌هم یکی از انتقاداتی است که من به شورای فعلی دارم که امیدوارم در آینده پیوست فرهنگی‌-اجتماعی-اقتصادی را برای کلیه پروژه‌ها در نظر بگیریم.

ندای اصفهان: سوالی که مطرح است و شاید البته در حوزه کاری شورای شهر نگنجد اما اصلی ترین مسئله مردم بحث معیشت و اقتصاد است. لیست شما برنامه‌ای برای این مسئله دارد؟

– بحث معیشت و مسائل اقتصادی یک چیز فراتر از مدیریت شهری است، یعنی در حد حاکمیت است که ان‌شاءالله دولت جدید به طور جد ورود پیدا بکند و بحث معیشت مردم را حل بکند. اما مدیریت شهری، شورای شهر و شهرداری هم در حد توان می‌تواند اقداماتی داشته باشد؛ به‌ عنوان مثال شهر اصفهان یک شهر گردشگری است که اگر ما بر روی رونق گردشگری شهر اصفهان سرمایه‌گذاری بکنیم تقریباً یک اقتصاد پویای شهری را می‌توانیم رقم بزنیم.

این اقتصاد شهری نفعش به مردم شهر و شهروندان می‌رسد از این‌ جهت به ‌نظر من شورای شهر باید روی گردشگری اصفهان به ‌طور جد ورود پیدا بکند.

ندای اصفهان: موضع شما در مورد انتخاب ریاست ‌جمهوری چیست و این که از کاندیدای خاصی حمایت می‌کنید و کدام کاندید را اصلح می‌دانید؟

– کاندیداهایی که حضور پیدا کردند هر کدامشان محاسن و معایبی دارند اما ما به ‌جهت این‌که حضرت آیت‌الله رئیسی را شخصی می‌دانیم که در این مدت کارنامه خوبی داشته و به نوعی عملکرد خوبی را رقم زده امید داریم که از وجود آیت‌الله رئیسی استفاده بشود. هم از تجربیاتشان و هم از ارتباط های وسیعی که در داخل و خارج از کشور دارند استفاده بشود و بتوانیم کشور را از این وضعیتی که هست نجات بدهیم.

لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اصفهان

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715