یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳

گفتگو با فرزانه کلاهدوزان کاندیدای شورای اسلامی شهر اصفهان

دغدغه محیط زیست، بانوان و خانواده را دارم/ شهر همیشه مردانه اداره شده است

نه اینکه نگاه جنسیتی داشته باشم اما حضور یک یا حتی چند خانم در کنار نگاه کامل آقایان حتماً راهگشاست. توجه کنید که خانم ها ریزبینانه تر و دقیق‌تر نگاه می‌کنند، مثل سابقه بیست و چند ساله خودم در دانشگاه علوم پزشکی که قسمت های مختلف کار کرده ام، همیشه دیدم که حضور بانوان خیلی راهگشاست

ندای اصفهان- گفتگو از محمدعلی عرب

فرزانه کلاهدوزان فرزند شهید پرافتخار سردار مجتبی کلاهدوزان است. او کارشناسی ارشد مهندسی برق خوانده است، مادر سه فرزند است و هم اکنون در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مدت 23 سال در بخش های مختلف سابقه خدمت دارد.

به بهانه کاندیداتوری او در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان و حضور در لیست مجمع نیروهای انقلاب اصفهان (اینجا) به گفتگو با وی نشستیم. فرصتی فراهم شد که این گفتگو در گلستای شهدای اصفهان انجام شود.

***

ندای اصفهان: شما نامزد انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان هستید، هدف خودتان از ورود به این عرصه را بفرمایید.
کلاهدوزان: اهداف خودم را بصورت کلی عرض میکنم. به این خاطر که بررسی کردم و دیدم در شهر همیشه یک نگاه مردانه حاکم است، نه اینکه نگاه جنسیتی داشته باشم، چون بیشتر شهر مردانه اداره شده و طراحی زیرساخت ها به دست مردها بوده، به نظرم آمد که حضور یک یا حتی چند خانم در کنار نگاه کامل آقایان حتماً راهگشاست. توجه کنید که خانم ها ریزبینانه تر و دقیق‌تر نگاه می‌کنند، مثل سابقه بیست و چند ساله خودم در دانشگاه علوم پزشکی که قسمت های مختلف کار کرده ام، همیشه دیدم که حضور بانوان در کنار آقایان خیلی راهگشاست.

به همین دلیل با توجه به سابقه‌ای که داشتم در کمیته فنی و بازرگانی دانشگاه که سفارشات خارجی بود و قراردادهای تجهیزات پزشکی در آن‌جا بسته می‌شد و تسلطی که به همین‌ واسطه بر بودجه و قراردادها داشتم، این توانایی را در خودم دیدم که وارد صحنه انتخابات شوم.
ندای اصفهان: شما برنامه خاصی در حوزه زنان دارید؟
– قصد ندارم آرمان‌گرایانه صحبت کنم، اما قطعا دغدغه بانوان را دارم. من خودم مادر هستم؛ من بچه کوچک داشتم و در این شهر رفت و آمد کرده ام، الآن هم در این شهر زندگی می‌کنم، برای همین دغدغه های یک مادر همیده همراه من است. به نظر من در حوزه فرهنگ و خیلی از حوزه های دیگر شهر ما به مادران و بانوان و حتی به کودکان کم دقتی شده است. بعنوان یک مادر فکر می‌کنم که اگر گام دوم انقلاب را در نظر بگیریم از مؤلفه های گام دوم همین کودکان و نوزادها هستند، برای این بچه ها باید فرهنگ سازی و تمدن سازی کرد.
شهرداری با توجه به زیرساخت های خوبی که در حوزه فرهنگ دارد می‌تواند در حوزه فرهنگ تاثیرگذار باشد. به نظرم می‌شود کار بزرگی کرد و من حداقل دغدغه این را دارم.
ندای اصفهان: شما برنامه ای برای شرکت در کمیسیون های شورای شهر دارید؟
– تخصص اصلی من در حوزه بهداشت و درمان است و در دانشگاه علوم پزشکی کار کرده ام، فکر می‌کنم آلودگی هوا و محیط زیست خیلی مهم است. با توجه به تجربه کاری خود و تعاملی که در دانشگاه با شهرداری داشتم به نظرم چون مسائل آلودگی و زیست محیطی به شکلی است که چند دستگاه باید با هم کار کنند، لذا در شرایط موجود هرچه نظرات به هم نزدیک باشد، طرح ها به هم وابسته تر شود و وظیفه هر دستگاه در آن مشخص تر شود موثر است.
من حتما کمیسیون محیط زیست را انتخاب می‌کنم با توجه به تجاربم و شاید با توجه به شرایط کمیسیون فرهنگی را انتخاب کردم.
ندای اصفهان: درصورت رای آوری، فوری ترین کاری که در کمیسیون شروع می‌کنید چه خواهد بود؟
– به نظرم باید طرح های موجود بررسی شود و از همه بخواهیم که کمک کنند. محیط زیست یا هوا یا حتی آب چیزی است که دغدغه همه مردم شهر هست برای همین برای من مهم هست که مشارکت همه را داشته باشیم و نقش پژوهش های کارآمد خیلی موثر است. مثلا در دانشگاه علوم پزشکی پژوهش های خیلی زیادی انجام شده همچنین دانشگاه اصفهان و صنعتی، این پژوهش ها اگر عملی شود و بتوان اجرایی کرد و بهره وری انجام شود خیلی موثر است.
به نظرم باید در اولین کار دستگاه ها را همگام و همسو کرد و مشارکت همه را در این کار می‌طلبد.
ندای اصفهان: ممنون، اگر صحبت پایانی دارید بفرمائید.
– این دوره وظیفه هر ایرانی این است که اعتلای کشورش را داشته باشد و اعتلای امروز با حضور در انتخابات به خصوص انتخابات ریاست جمهوری که برای کشور سرنوشت ساز است محقق می‌شود، دوست دارم همه شرکت کنند از هر جایی که هستند و هر عقیده‌ای که دارند.

لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اصفهان

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715