چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳

گفتگو با احمدرضا مصور کاندیدای شورای اسلامی شهر اصفهان

به شهردار جوان، جسور و دارای تخصص فکر میکنیم/ در فرآیند مجمع نیروهای انقلاب ترکیبی از تجربه و جوانی کنار یکدیگر قرار گرفتند

بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب به شهردار جوان، جسور و در عین ‌حال دارای تخصص فکر بکنیم که بتواند چرخه‌های رکود را سریعاً کنار بزند و شهر را سریعاً جلو برد. منتها امیدواریم که لیست‌مان به‌طور کامل رأی بیاورد تا بتوانیم حرکت‌های جمعی را سازمان‌دهی بکنیم

ندای اصفهان- گفتگو از محمدعلی عرب

احمدرضا مصور دانشجوی دکتری مدیریت دولتی با گرایش خط‌مشی‌گذاری است که حدود 18 سال از تجربه کاری 30 ساله خود را در شهرداری و شورای شهر گذرانده است؛ او هم تجربه حضور در شورای شهر اصفهان دوره دوم را دارد و هم تجربه معاونت اداری-مالی شهرداری منطقه 7 به مدت 6 سال و همچنین بیش از 2 سال تجربه معاونت خدمات شهری اصفهان در زمان شهرداری دکتر جمالی نژاد را دارا است.

او می گوید به ‌خوبی با وظایف شورای شهر و شهرداری آشنا است و شهرداری را در زمینه‌های مختلف به‌ خوبی می‌شناسم. نقاط قوت و ضعف برنامه‌های قبلی و فعلی شهرداری را آشنایی دارد و به ‌همین ‌جهت می تواند در حرکت شهر مؤثر باشد.

به بهانه کاندیداتوری او در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان و حضور در لیست مجمع نیروهای انقلاب اصفهان (اینجا) به گفتگو با وی نشستیم.

***

ندای اصفهان: شما عضو لیست نیروهای انقلاب هستید؛ دلیل حضورتان در این لیست را بفرمایید.

مصور: تشکل‌های تشکیل‌دهنده مجمع بیش از 30 تشکل هستند که سابقه‌های روشن در فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی شهر دارند و تشکل‌های شناسنامه‌دار قدیمی با افراد و ترکیب‌های مشخص هستند. بحمدالله در رأس این مجموعه روحانیت معظم و شناخته‌شده دارای سوابق روشن آیت‌الله مهدوی و مبارز قدیمی انقلاب آقای سالک به ‌همراه آقای بهشتی نژاد قرار دارند. علاوه‌ بر این به ‌خصوص در این دوره مجمع نیروهای انقلاب یک فرایند خیلی شفاف و رقابتی را به معرض ظهور رساند.

در واقع همه کسانی که آمادگی داشتند در صحنه حضور پیدا بکنند در یک فرایند شفاف خودشان را به مجمع معرفی کردند و بالای صد نفر آمدند در مصاحبه‌های علمی و اجتماعی مجمع که ترکیبی از متخصصین صاحب‌نظر در حوزه‌های مختلف بود شرکت کردند.

اعضای این کمیته‌های تخصصی با مهارتهای جامعه‌شناسی، فرهنگی، اقتصاد، مدیریت شهری، حمل‌ونقل و ترافیک آمدند در این فرآیند نمره دهی کردند بدون این‌که از نمرات هم اطلاع داشته باشند. بالاترین نمرات لحاظ شد و براساس آن 52 نفر اسم به صحن مجمع اعلام شد و مرحله آخر رأی‌گیری برای مشخص شدن 13 نفر به انجام رسید.

من فکر می‌کنم در مجموعِ کارهای سیاسی یک فرایند بسیار شفاف و روشن و دموکراتیک که حتی افراد جوان که تا الآن خیلی شناخته ‌شده نبودند در این فرآیند توانستند خودشان را نشان بدهند و بالا بیایند و در 52 نفر قرار بگیرند و ترکیبی از تجربه و جوانی کنار یکدیگر قرار گرفتند، به این دلیل من فقط با این لیست وارد عرصه شدم.

ندای اصفهان: بنابراین شما خودتان به این لیست به‌صورت کامل رای می‌دهید؟

– بله من کامل رای می‌دهم؛ علتش هم این است که شما وقتی قواعد دموکراتیک یک مجمع را می‌پذیرید همه اش را باید بپذیرید. ممکن است مثلاً من وقتی انتخاب صورت می گیرد آنچه که فکر می‌کردم بهتر است اتفاق نیفتد ولی وقتی اتفاق افتاد باید قبول کنیم که نتیجه هرچه باشد را بپذیریم.

حتی ما آمادگی داشتیم که اگر در مجمع رای نیاوردیم، لیستی که رأی آورد را کامل حمایت کنیم.

ندای اصفهان: از افرادی که داخل لیست شما هستند آقایان نادرالاصلی و صادقیان دو نفری هستند که داخل لیست‌های دیگر هم اسمشان آمده است، نظرتان در اینباره چیست؟

– این دو بزرگوار که می گویید در همین فرایندی که اشاره کردم در 52 نفر بالا آمده‌اند و بعد هم در 13 نفر انتخاب شدند. در واقع به مجمع مربوط می‌شود؛ حالا گروه‌های دیگری آمدند و این دو نفر را در لیست خودشان گذاشتند، ما با دوستان میثاق نامه ای امضا کرده بودیم که بر اساس این میثاق نباید در لیست دیگری شرکت می‌کردند. این دو بزرگوار هم مصاحبه کردند و هم اعلام کردند که در واقع بدون اطلاع ما اسم ما را در لیست گذاشتند، و فرمایش امروز آیت‌الله مهدوی هم همین بود که ما به‌ هرحال وظیفه داریم اثباتی کار بکنیم و کار خودمان را انجام بدهیم.

این‌که گروه دیگری به هر دلیلی این اتفاق را رقم زده این اتفاق را باید خودشان پاسخگو باشند و قاعدتاً این دو بزرگوار هم اعلام کردند که ما به لیست مجمع پایبند هستیم [اینجا].

ندای اصفهان: به ‌صورت خاص بعد از رای آوردن در کدام کمیسیون فعال خواهید بود؟

– من دو جا بهتر می‌توانم کار کنم و به شهر خدمت بکنم. من تا قبل از دوره دوم شورای شهر خزانه‌دار شورا بودم و نایب‌رییس کمیسیون اقتصادی و یک سال آخر رییس کمیسیون اقتصادی شورا بودم. فکر می‌کنم با توجه به تحصیلات و رشته‌های تحصیلاتی ام در کمیسیون اقتصادی بهتر بتوانم خدمت کنم. درعین‌ حال به‌ خاطر تجاربی که در منطقه شهرداری و خدمات شهرداری داشتم اگر دوستان شورا بخواهند مثل الآن کمیسیون‌های زیست و خدمات شهرداری را داشته باشند آن‌جا هم می‌توانم کمک کنم.

مهم این است که هم‌افزایی گروهی بین همه اعضای شورای شهر وجود داشته باشد. می دانید بر اساس قانون شوراها می توانند کمیسیون‌ها را کم یا زیاد بکنند. به ‌شخصه نظرم این است که تعداد کمیسیون‌ها خیلی زیاد نباشد اما در عین‌ حال همه موضوعات شهری را باید دربر بگیرد.

ندای اصفهان: فوری‌ترین برنامه ای که بعد از رای آوردن و استقرار در کمیسیون می‌خواهید پیگیری کنید چیست؟

– ما دو بحث مهم داریم؛ یکی بحث‌های اقتصادی است که به ‌هرحال عدد و رقم‌ها و شرایط مالی نشان می‌دهد که شهرداری اصفهان یک عدد درشتی بدهی دارد که از سال آینده بازپرداختش شروع می شود. قاعدتاً ما باید به‌سرعت عدد و رقم‌های درآمد و هزینه را کنترل کنیم و قطعاً باید سراغ ممیزی هزینه‌ها برویم چون معتقدیم که شهر می‌تواند ارزان‌تر از این اداره بشود اما در عین ‌حال نباید این ارزان‌تر اداره شدن به مردم و خدمات شهرداری ضربه بزند.

دومین اقدام فوری این است که چرخ عمرانی شهر را برای اصفهان باید سریع تر بگردانیم؛ به‌نظر می‌رسد رکودی که در شهرداری اصفهان حاکم شده گرچه اخیراً دوستان یک مقدار فعال‌تر شدند و شرایط دارد بهتر می‌شود اما باید این چرخ عمرانی را در برنامه‌های بالادستی که برنامه‌های پنج‌ساله باشد بیشتر و باسرعت تر به آن بپردازیم. بحث‌هایی مثل ادامه ساخت خطوط مترو و انشعابات آن از برنامه‌های مهمی است که باید انجام بدهیم تا از مشکل حمل‌ونقل و آلودگی هوا به‌سرعت دور بشویم.

ندای اصفهان: آقای مصور، مسئولیت های مهمی که توسط شورای شهر انتخاب می‌شود مثلاً شهردار اصفهان، همچنین رئیس شورای شهر، آیا در رابطه با این دو مسئولیت در ائتلاف صحبتی و برنامه‌ریزی داشتید؟

– نه، هنوز راجع ‌به این‌که چه کسی رییس شورا باشد و چه کسی چه سمتی در شورا داشته باشد حرفی نشده و به نظر من یک بحث کاملاً قدیمی و در واقع یک بحث بدون اولویت است و الان خیلی جنبه اش نیست. بیشتر الآن باید نگران ترکیب آدم‌هایی باشیم که بر روی 13 صندلی شورا می‌نشینند تا بتوانند انتخاب‌های خوب و درستی بکنند

اما در مورد بحث شهردار قطعاً بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب به شهردار جوان، جسور و در عین ‌حال دارای تخصص فکر بکنیم که بتواند چرخه‌های رکود را سریعاً کنار بزند و شهر را سریعاً جلو برد. منتها می‌دانید در بحث های شورا و شهرداری حرکت‌ها جمعی است و تصمیمات جمعی تر است و به ‌شدت ترکیب شورا مهم است و امیدواریم که لیست‌مان به‌طور کامل رأی بیاورد تا بتوانیم حرکت‌های جمعی را سازمان‌دهی بکنیم.

ندای اصفهان: سوال آخر اینکه در رابطه با انتخاب ریاست‌جمهوری شما چه موضعی دارید و آیا از کاندیدای خاصی حمایت می‌کنید؟

– قطعاً جناب آقای رئیسی مورد حمایت مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان هست و ما هم به‌ صورت رسمی و به ‌صورت تشکیلاتی در مجمع از جناب آقای رئیسی حمایت می‌کنیم و ستادهایی را که بنا کردیم همه در واقع از جناب آقای رئیسی هم حمایت می‌کنند و برای ایشان هم تبلیغ می‌کنند.

امیدواریم که ایشان بتوانند توفیق در انتخابات پیدا کنند و با مشارکت بالایی انتخاب بشوند و سروسامانی به دولت مستقر ان‌شاءالله داده بشود.

لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اصفهان

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715