پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳

گفتگو با حجت الاسلام منوچهر مهروی پور کاندیدای شورای شهر اصفهان

مصوبات گذشته شورای شهر مورد ارزیابی قرار بگیرد/ آیت الله رئیسی انتخاب ما برای ریاست جمهوری است

ارزیابی کردن بدین‌معنا نیست که همه مصوبات قبلی رد بشود، طبیعتاً خیلی از مصوبات به‌جا هست و بعضی از مصوبات شاید اصلاح بخواهد. ابتدایی‌ترین اتفاق این است که قبل ‌از هر مصوبه‌ای نشست های مشورتی با نخبگان در عرصه‌های مختلف داشته‌باشیم...

ندای اصفهان- گفتگو از محمدعلی عرب

حجت الاسلام منوچهر مهروی پور روحانی فاضل و جوانی است که مدیریت مجموعه تاریخی مذهبی تخت فولاد و چهار سال ماموریت در دفتر نمایندگان مجلس اصفهان را در کارنامه خود دارد و با مسائل فرهنگی اجتماعی اقتصادی شهر به خوبی آشنا است.

به بهانه کاندیداتوری او در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان و حضور در لیست مجمع نیروهای انقلاب اصفهان (اینجا) به گفتگو با وی نشستیم.

***

ندای اصفهان: شما عضو لیست مجمع نیروهای انقلاب هستید، دلیلتان از حضور در این لیست را بفرمایید.

مهروی پور: این لیست در انتخابات شورای اسلامی شهر در سال 1400 ماحصل تلاش چندین ماهه دوستان عزیزمان در مجموعه مجمع نیروهای انقلاب است که براساس فرآیندی که دوستان با دقت طرح‌ریزی کرده‌اند، اتفاق افتاده است. بعد از این‌که ثبت‌نام‌ها اتفاق افتاد رزومه ها دریافت شد و بنده هم رزومه خودم را تقدیم مجمع کردم.

تعداد زیادی آمدند و رزومه ارائه کردند و بعد از آن نشست ها و مصاحبه‌های تخصصی اتفاق افتاد و سپس 52 نفر به ‌عنوان کاندیداهای معرض رای به مجمع عمومی معرفی شدند که هفته گذشته در روز جمعه انتخابات برگزار شد و 13 نفر منتخب شدند و بنده هم یکی از آن منتخبین 13 گانه بودم که الآن در خدمت شما به ‌عنوان نامزد مورد حمایت مجمع نیروهای انقلاب در انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر انتخاب هستم.

ندای اصفهان: خودتان به ‌صورت کامل به لیست رای می‌دهید؟

– قطعاً همین است. من به این 13 نفر رای خواهم داد و علاوه‌بر آن همین‌که جاهای مختلف می‌روم تبلیغ این 13 نفر را خواهم کرد و مقید به این کار تشکیلاتی هستم.

البته این لیست، لیست بسیار خوبی هست در کنار تجربه و تخصص دوستان باتجربه ما جوانان بزرگواری داریم که در عرصه های شهری و غیر ‌شهری فعالیت‌هایی داشته‌اند و در کنار حضور یک روحانی و یک بانو، حضور جوانان و باتجربه ها کیفیت لیست را ارتقاء می‌دهد.

ندای اصفهان: به ‌نظر شما تا چه حدی در مسئولیت‌های شهری ازجمله شورای شهر و شهرداری و دیگر ارگان ها جوان‌گرایی و سپردن کار به جوان ‌ها الزام‌آور است؟

– طبیعتاً یکی از توصیه‌های رهبری عزیزمان دولت جوان انقلابی است. دولت جوان انقلابی یک قوه‌ی اجراییه می‌تواند باشد یعنی دولت در پارلمان شهری می‌تواند باشد، در عرصه شورای شهر و هم مصادیق دیگر که می‌توانیم به آن تطبیق بدهیم. عرض کردم در سوال قبلی که ما الآن جوان هایی در لیست داریم که این ها بعضاً مثل خود من تجربه فعالیت شهری را داشتند و می‌توانند در شورای شهر در کنار با تجربه‌هایی که قبلا تجربه حضور در شورای شهر را داشتند اتفاقات خوبی را رقم بزنند. طبیعتاً روحیه جوان و جهادی و به تعبیر آن روحیه بسیجی یعنی روحیه‌ای که بهنگام تصمیم می‌گیرد و به موقع عمل می‌کند و کار را برای خدا می‌کند و انتظار ندارد، خیلی می‌تواند به شهر و شهرستان و استان و کشور کمک کند.

ندای اصفهان: روند انتخاب لیست را در جریان هستیم. به ‌نظر شما وابستگی‌های سیاسی تشکیلاتی افراد هم تاثیری در انتخاب شدنشان داشته‌ است؟

– بعید می‌دانم چون افراد رأی‌دهنده اعضای محترم حقیقی و حقوقی مجمع بودند که طبیعتاً با مطالعه رزومه، صحبتی که با افراد داشتند رأی دادند و ان‌شاءالله کلیت خیر و صلاح را در نظر داشتند و طبیعتاً این افراد را با تنوع کاری و تخصصی انتخاب کردند.

ندای اصفهان: در شورای شهر برای حضور در کمیسیون خاصی برنامه دارید؟

– من دو کمیسیون را مد نظر دارم؛ با توجه به این‌که مدیر مجموعه تاریخی مذهبی تخت فولاد بوده ام و با فضای گردشگری آشنا هستم و با توجه به این‌که چهار سال مامور در دفتر دکتر فولادگر نماینده محترم اصفهان در مجلس بودم و با فضای این‌گونه آشنا هستم، تجربه‌های فرهنگی‌ اجتماعی داشتم؛ بنابراین ابتدا کمیسیون فرهنگی-‌اجتماعی و سپس کمیسیون گردشگری و اقتصادی شورا را در نظر دارم.

ندای اصفهان: اگر وارد شورای شهر شدید فوری‌ترین برنامه‌هایی که برای این دو کمیسیون دارید را بیان بفرمایید.

– طبیعتاً ابتدا مصوبات گذشته باید مورد ارزیابی قرار بگیرد، آن‌هایی که نیاز به اصلاح دارد را اصلاح بکنیم. البته این بدین‌معنا نیست که همه مصوبات رد بشود طبیعتاً خیلی از مصوبات به‌جا هست و بعضی از مصوبات شاید اصلاح بخواهد. ابتدایی‌ترین اتفاق این است که قبل ‌از هر مصوبه‌ای نشست هایی با نخبگان در عرصه‌های مختلف فرهنگی– اجتماعی، گردشگری و سایر مطالبی که هست، داشته‌باشیم و از نظراتشان استفاده بکنیم و ان‌شاءالله قانون‌گذاری‌ها و به تعبیری اتفاق خوبی در عرصه شورای شهر و پارلمان شهری به تصویب برسانیم و اگر قانونی هست نظارت داشته‌ باشیم و آن نظارت و نکاتی که لازم هست و نیاز به اصلاح دارد را اصلاح بکنیم.

ندای اصفهان: شورای شهر تا چه حدی می‌تواند از تشکل‌های دانشجویی و نخبگان دانشجویی در ادامه راه استفاده کند؟

– عرض کردم که شورای شهر کمیته‌های تخصصی مشاوره ای می‌تواند داشته باشد و در این کمیته‌های تخصصی افراد مختلفی می‌توانند حضور داشته باشند. یکی از افراد عزیزان دانشجوی ما هستند که به‌عنوان مشاور می‌توانند در کنار دوستانمان در شورای شهر و مرکزی در کنار شورا به نام مرکز پژوهش‌ها کمک بدهند. البته مصادیق دیگری هم هست که می‌شود از این جامعه استفاده کرد، در بحث نظارت هم کمک این عزیزان مهم است که این‌ها را باید مفصل صحبت کنیم.

ندای اصفهان: بزرگ‌ترین ضعفی که شورای شهر فعلی دارد چیست و این‌که در شورای شهر آینده اگر ائتلاف شما رای بیاورد بزرگ‌ترین حُسنش چیست؟

– به نظرم می‌آید که از نقطه ‌ضعف دوستان عبور کنم، اما نقطه قوت ما این است که ان‌شاءالله یکدل و همدل، همگام پیش خواهیم رفت و ذیل نظرات بزرگان و علمای شهر و نخبگان مطالب را پیش ببریم.

ندای اصفهان: در ائتلاف صحبتی پیرامون مسئولیت‌ها و به ‌صورت خاص درباره رییس شورای شهر و شهردار صحبتی شده‌است؟

– اصلاً چنین موضوعی نبوده و الان هم فکر می‌کنم که خیلی زودهنگام است و معلوم نیست که انتخابات مردم چگونه است و امید داریم که اولاً خدا تفضل کند و انتخابات باشکوهی داشته‌ باشیم و حضور حداکثری در انتخابات ریاست‌جمهوری باشد. ‌ابتدا ببینیم که مردم چه کسی را انتخاب می‌کنند بعد از آن اتفاقات آن‌هایی که منتخب هستند، بنشینند در فضای واقعی به یک جمع‌بندی برسند و مصادیق از بحث رئیس شورای شهر یا مدیر یا رییس شهر را انتخاب کنند.

ندای اصفهان: موضع شما در رابطه با انتخابات ریاست‌جمهوری چیست و آیا از کاندیدای خاصی حمایت می‌کنید؟

– قطعاً من ضمن اینکه از همه مردم دعوت به شرکت در انتخابات می‌کنم از کلام رهبری استفاده می‌کنم که آقا فرمودند صاحبان کلام و امثالهم حتماً دعوت بکنند و فرمودند که فردفرد مردم افراد را به شرکت در انتخابات دعوت کنند و مردم را به شرکت در انتخابات دعوت می‌کنیم تا یک انتخابات حداکثری داشته ‌باشیم و آیت الله رئیسی انتخاب ما هستند و مجمع نیروهای انقلاب هم از ایشان در حال حمایت کردن هستند.

لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اصفهان

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715