دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۲

گفتگو با ابوالفضل قربانی کاندیدای شورای اسلامی شهر اصفهان

به لیست مجمع نیروهای انقلاب به طور کامل رای می دهم/ مسائل زیست ‌محیطی و شهر هوشمند اولویت کاری من است

آلودگی‌هایی در سطح شهر اصفهان اعم از آلودگی هوا، خاک، آب وجود دارد که حلقه محافظتی برای اصفهان باید ایجاد بشود و در حوزه فناوری اطلاعات هم رفتن به سمت ایجاد یک شهر هوشمند که شهروندانش به ‌راحتی بتوانند همه امورات خود را با شهرداری حل‌وفصل بکنند

ندای اصفهان- گفتگو از محمدعلی عرب

ابوالفضل قربانی (متولد 1340) دو دوره عضویت شورای اسلامی شهر اصفهان در دوره های سوم و چهارم را در کارنامه خود دارد. او فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر نرم افزار خوانده است و در دوران دانشجویی فرماندهی بسیج را بر عهده داشته است. مهندس قربانی در حال‌ حاضر مدیرعامل بنیاد میراث ناملموس اصفهان است که یک NGO محسوب می شود و در تشکل‌های سیاسی هم او را به عنوان دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی اصفهان می شناسند.

از سوابق دیگر او چهار سال مسئولیت کمیسیون حمل‌ونقل، محیط زیست و فناوری اطلاعات در شورای اسلامی شهر بوده ‌است. او عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر است.

به بهانه کاندیداتوری او در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان و حضور در لیست مجمع نیروهای انقلاب اصفهان (اینجا) به گفتگو با وی نشستیم.

***

ندای اصفهان- جنابعالی دو دوره عضو شورای شهر بوده اید، چه عاملی باعث شد که مجدد حضور داشته باشید؟ آیا کار روی زمین مانده ای بوده که دوباره کاندیدا شدید؟

قربانی: با توجه به سرمایه‌ای که در آن دو دوره کسب ‌شده و تجربیاتی که برای این منظور فراهم ‌شده و درعین‌حال مشکلاتی که من فکر می‌کردم در حوزه‌های مسائل زیست ‌محیطی و مسائل فناوری اطلاعات و همین‌طور مباحث حمل‌ و نقل و ترافیک و بحث‌هایی هم در حوزه فرهنگی بوده که در چهار سال گذشته از توجه لازم برخوردار نبوده است.

علاقه‌مند بودم که با راهیابی مجدد به شورای شهر اولویت‌ها را در این چهار موضوع اصلی از منظر خودم قرار بدهم. هرچند که در دوره‌هایی که ما هم بودیم ممکن است در این حوزه‌ها مشکلاتی داشته ایم ولیکن میزان پیشرفت خیلی بهتر از چهار ساله اخیر بود، به‌همین خاطر مجدداً وارد این صحنه شدم.

سؤال: شما عضو لیست مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان هستید؛ دلیل خودتان برای حضور در این لیست را بفرمایید و بزرگ‌ترین حُسن این لیست چه می‌تواند باشد؟

– این لیست از جامعیت بیشتری نسبت‌ به سایر لیست‌ها برخوردار است و بیش ‌از 30 تشکل عضو حقوقی این مجموعه هستند و همچنین نزدیک به صد نفر از اعضای حقیقی جبهه انقلاب که هر کدامشان در شهر تاثیرگذار هستند و میدان اثر خوبی دارند و اداره‌کننده این شهر هستند آن‌ها هم ما را انتخاب کردند.

در واقع ما خودمان را در معرض انتخاب آن‌ها قرار دادیم و آن‌ها انتخاب کردند. اگر آن‌ها ما را انتخاب نمی‌کردند ما هم نمی‌آمدیم و فکر می‌کنم که با توجه به کاری که انجام داده‌اند و مصاحبه‌های خیلی سنگینی که صورت گرفت در دو مرحله بحث رای گیری در این مجموعه صورت گرفت که ابتدا یک لیست 52 نفره در مرحله اول و سپس در رای گیری دوم 52 نفر به 13 نفر منتهی شد. این مجموعه را نسبت ‌به سایر مجمع‌ها کامل‌تر دیدم ضمن آنکه از حمایت علمای انقلابی شهر مانند آیت الله مهدوی، آیت الله بهشتی نژاد و حجت الاسلام والمسلمین سالک نیز برخوردار است.

 سؤال: شما خودتان به این لیست رأی کامل می‌دهید؟

– بله من به لیست رای می‌دهم.

 سوال: برنامه‌تان برای عضویت در کدام کمیسیون تخصصی شورا هست؟ و در آن کمیسیون فوری‌ترین برنامه‌تان چیست که آن‌جا کلید بزنید؟

– کمیسیون حمل و نقل، محیط‌زیست و فناوری اطلاعات و بعد از این‌ها کمیسیون فرهنگ.

دو برنامه دارم؛ یکی توجه به بحث‌های محیط ‌زیستی به‌ ویژه بحث آلودگی و کاهش آلودگی‌هایی که در سطح شهر اصفهان اعم از آلودگی هوا، خاک، آب وجود دارد و پرداختن به حلقه حفاظتی شهر اصفهان از جهات مختلف که در موضوعات حمل‌ونقل و محیط‌ زیست است. این حلقه محافظتی برای اصفهان باید ایجاد بشود و در حوزه فناوری اطلاعات هم رفتن به سمت ایجاد یک شهر هوشمند که شهروندانش به ‌راحتی بتوانند همه امورات خود را با شهرداری حل‌وفصل بکنند و کاملاً هم مسائل برای همگان شفاف باشد.

لازم به ذکر است که راهکارهای رسیدن به این اهداف را در کانال اطلاع رسانی خود منتشر کرده ام و اگر بنده توفیق پیدا نمایم از طرف مردم اصفهان به شورا راه پیدا کنم تلاش خواهم کرد این برنامه ها را پیگیری و به مرحله اجرا درآورم و اگر تقدیر اینگونه باشد که دوستان دیگری بار این مسئولیت را بر دوش بگیرند تمام تجربیات و برنامه‌های خود را در اختیار این عزیزان قرار خواهم داد و از هیچ کوششی برای کمک به آنها اگر بخواهند دریغ نخواهم کرد.

سوال: به نظرتان بزرگ‌ترین ایراد و کاستی شورای شهری اصلاح طلب فعلی اصفهان چیست؟

– شاید بیشترین اشکالی که به شورای شهر فعلی باشد این است که میزان کاری که در این چهار سال توسط این عزیزان صورت‌گرفت در قیاس با آن انتظاری که بود، خیلی کم هست؛ یعنی انتظار می‌رفت که با توجه به یکدستی سیاسی کارهای بیشتری انجام بدهند. وضعیت بودجه شهر هم وضعیت خوبی در چهار سال گذشته بود اما ما متأسفانه شاهد کارهای زیادی در سطح شهر نبودیم.

و نکته‌ی دوم هم این بود که بخش زیادی از این افراد کم تجربه و در این حوزه آشنایی نداشتند و تا آمدند با شورا آشنا بشوند بیشتر از دو سال طول کشید و این زمان زیادی است.

آنچه در لیست مجمع نیروهای انقلاب (که من در آن هستم) می بینم، همگی افراد کارآزموده، باتجربه، با سابقه در مسائل شهری هستند و این‌ها نیازمند به کسب تجربه و انجام کارها بر اساس سعی و خطا نیستند.

ندای اصفهان- لزوم جوان‌گرایی در شورای شهر و شهرداری و بقیه سازمان‌ها به چه صورت است؟ تا چه حد نیاز داریم که این جوان‌گرایی اتفاق بیفتد؟

– بحث جوان‌گرایی یک بحث اصلی است و باید در کنار افراد باتجربه افراد جوان هم قرار بگیرند تا این‌ها در دوره‌های بعدی کارها را کامل در اختیار داشته باشند. لذا الان در همین لیست تقریباً بیش ‌از 30 درصد جوان هستند و این‌ها می‌توانند در آینده سرمایه‌های خیلی خوبی برای شهر باشند. همین وضعیت هم باید ان‌شاءالله در شهرداری اتفاق بیفتد. ما ضمن این‌که به تجربه افراد مجرب احتیاج داریم باید نسبت ‌به آماده کردن جوان‌ها هم اقدام بکنیم که این کار الان صورت گرفته ‌است.

سوال: به عنوان سوال آخر، در رابطه با انتخابات ریاست‌جمهوری چه موضعی دارید و کدام کاندیدا را اصلح می‌دانید؟

– در مرحله اول باید از مردم دعوت بکنیم که در انتخابات شرکت کنند و نسبت ‌به سرنوشت خودشان مثل سری‌های قبلی که حضور پیدا می‌کردند احساس مسئولیت داشته باشند و خدای ‌ناکرده تبلیغات خارجی بر آن‌ها اثر نگذارد و بی‌تفاوتی ایجاد نشود که لطمه‌اش به کل کشور هست.

الحمدالله در بین کاندیداها سلایق مختلف وجود دارد و هر فردی که به هر کسی علاقه‌مند بود و دوست ‌داشت می‌تواند از بین این ‌ها رای بدهد و با برنامه‌هایی که تلویزیون گذاشته می‌توانند شناخت بیشتری پیدا بکنند. لذا حضور در انتخابات الآن بسیار مؤثر و کارساز برای آینده کشور است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715