دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۲

عجز دولت در سکانداری عرصه علم و فرهنگ؛

حذف پخش زیارت آل یس در دانشکده زبان دانشگاه اصفهان/ ادامه سرپرستی غیرقانونی

دولت پس از ماه ها حتی در برخى دانشگاه ها از نصب ریاست دانشگاه، عاجز و تنها به انتصاب سرپرست بسنده کرده؛ اتفاقی که نه تنها توان مدیریتی و ارتقای رتبه علمی دانشگاه را کاهش می دهد؛ بلکه پشت به علم، در جهت سیاست زدگی فضای دانشگاه می کوشد! دانشگاه اصفهان ازجمله این دانشگاه هاست...

ندای اصفهان- غلامعلی بیدار/

با گذشت بیش از دو سال از نشستن این دولت بر کرسی دستگاه اجرا، متاسفانه بدنه ی کهنسال دولت از برخی مسائل ساده در عرصه علم و فرهنگ عاجز و درمانده است؛ آبرویی که بی جهت از چندهزار دانشجوی بورسیه با تهمت رانت برده شد و سقوط دو رتبه ی علمی در صحنه ی جهانی، تنها گوشه ای از دستاورد و تدابیر دولت تدبیر و امید در این عرصه است.
متأسفانه رهبری در دیدار اخیر خود با رؤسای دانشگاه ها به خطر مسائل پیش پا افتاده ی غیر فرهنگی همچون موسیقی و اختلاط دختر و پسر که فسق و فسادش مثل روز روشن است اشاره و به شدت از آن نهی کردند؛ وزارت علوم به کجا چنین شتابان می تازد که رهبری باید چنین ارشاداتی به آن ها داشته باشد؟ باید گفت کارهای این روزهای وزارت علوم، خاطرات تلخ وزارت علوم دوران دوم خرداد را یادآور می شود و یاد اقدامات شنیع و دور از فرهنگی که آن روزها در محیط دانشگاه اتفاق می افتاد و دانشجویان را به هر سویی غیر از علم و فرهنگ سوق می داد را دوباره زنده می کند.
دولت پس از ماه ها حتی در برخى دانشگاه ها از نصب ریاست دانشگاه، عاجز و تنها به انتصاب سرپرست بسنده کرده؛ اتفاقی که نه تنها توان مدیریتی و ارتقای رتبه ی علمی دانشگاه ها را کاهش می دهد؛ بلکه پشت به علم، در جهت سیاست زدگی فضای دانشگاه می کوشد! دانشگاه اصفهان از جمله ی این دانشگاه هاست، آیا واقعا بین این همه انسان عالم، فرهنگی و فرهیخته موجود در شهر عالم پرور اصفهان، هیچ انسان لایقی برای انتصاب ریاست دانشگاه اصفهان وجود ندارد؟ مبادا تا پایان دولت وضع دانشگاه عظیم اصفهان بر این منوال خواهد بود؟
وزارت علوم باید پاسخگو باشد چرا در دانشگاه اصفهان باید برای فتنه گری همچون خاتمی جشن تولد گرفته شود؟! چرا باید در دانشکده زبان پخش زیارت آل یس متوقف شده و به جای آن موسیقی صبحگاهی پخش شود؟ گفتنی است آقای ابن رسول ریاست این دانشکده در پاسخ و توجیه این اقدام ناشایست، عذر بدتر از گناه آورده و گفته: چون به زیارت آل یس بی احترامی می شد ما آن را از برنامه حذف کرده و بجای آن موسیقی پخش می کنیم. این چه جواب ناشایستی است؟ در پاسخ باید گفت شما با گذاشتن موسیقی بجای زیارت، هزاران برابر بی احترامی بیشتری به ساحت مقدسات کرده اید.
چرا در دانشگاه باید از سوی یک طیف سیاسی خاص، جو و محیطی فرمایشی حاکم شود؟ چرا منتقدین دلسوز انقلاب در رده های بالا بوسیله ی داس حذف می شوند؟ دولت تا کجا می خواهد علم و فرهنگ این کشور را قربانی اینگونه مسائل کند؟ این دولت و مخصوصا وزارت علوم باید بدانند که هم در برابر خداوند و هم در برابر مردم و ملت باید پاسخگو باشند و هرگونه افول علمی از سوی مردم نابخشودنی خواهد بود و مورد مؤاخذه قرار خواهند گرفت.
همچنین مردم انقلابی، عالم و همیشه بیدار اصفهان منتظرند ظرف چند روز آینده یک انسان عالم و انقلابی به ریاست دانشگاه اصفهان منصوب گردد و پرونده ی این سیاست زدگی ها برای همیشه از محافل علمی برچیده شود.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. محمد گفت:

  متاسفانه دولت برای حفظ رای پنجاه درصدی دست به هرکارکثیفی میزنه

 2. کارشناس گفت:

  سلام.اگر سندی دارید رو کنید.

 3. امید سرباز سید علی گفت:

  راجع به ابن رسول هم تحقیق کنید در حوزه سر کلاساشونا چی میگن چکار می کنن خوبه ایشونا بیشتر بشناسید

 4. ناشناس گفت:

  […] توی دانشگاهی به این بزرگی جولان میدهند

 5. نا شناس گفت:

  […] توی دانشگاهی به این بزرگی جولان میدهند

 6. الهه گفت:

  سلام
  والا ما موندیم از پول نظام دمیخورن
  علیه اش کار میکنن.[…] ک میگن همه کارکنان چادری را فراری داده
  مگه دانشکده زبان لاییکه

  • hasan گفت:

   تو که چیزی نمیدونی چرا حرفای دروغ رو الکی منتشر میکنی؟ کجاچادری ها رو فراری داده؟(ولا تتبع ما لیس لک به علم ان السمع و البصر و الفواد کل اولئک کان عنه مسئولا) من دانشجوی دکتری دانشکده زبان هستم خیلی هم خوب ابن الرسول رو میشناسم. کاش همه کارمندان و مسولین نظام به اندازه نصف ایشون وجدان و انسانیت داشتن

 7. hasan گفت:

  در پاسخ به آقای بیدار که به استاد ابن الرسول اینکونه ناشایست توپیده اند. لازم به ذکر است بدانید ابن الرسول از نظر علوم حوزه و دانشگاه خیلی از مدعیای این زمینه رو توی جیبش میذاره.در ضمن مگه دانشکده حسینیه است که توش زیارت آل یاسین پخش کنن؟ در ضمن اکثر بچه ها با پخش مناجات حزین صبحگاهی مخالف بودند.
  در ضمن مگه موسیقی چه ایرادی داره که نباید پخش میشد؟ از مداحی های رقص آور امروزی که بهتره.

 8. علیرضا گفت:

  آقای ابن رسول، طرفداران بسیاری دارد.
  حرفشون هم کاملا به حق و درست هست.

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715