دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷

برداشت‌های غیرقانونی علت کاهش شدید فشار آب در اصفهان

معاون بهره‌برداری و توسعه آب آبفای اصفهان گفت: برداشت‌های غیرقانونی در بالادست سبب کاهش شدید فشار آب در سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ در روزهای اخیر شد.

به گزارش ندای اصفهان،ناصر اکبری با اشاره به چالش‌های موجود در تأمین پایدار آب شرب مشترکان این شرکت اظهار داشت: در دهه‌ اخیر به ‌علت برداشت‌های غیرقانونی در بالادست، تراکم جمعیت، کاهش نسبی بارندگی‌ها و افزایش دما، تامین پایدار آب شرب حدود ۵ میلیون نفر از جمعیت ساکن در ۵۷ شهر و ۳۸۰ روستای تحت پوشش سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ با چالش مواجه شده است.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب آبفای اصفهان با اشاره به این که خشک شدن زاینده‌رود سبب خشک شدن چاه‌های فلمن با ظرفیت آبدهی ۳ متر مکعب در ثانیه و کاهش ۵۰ درصدی آبدهی سایر چاه‌های متفرقه و حریمی شد، افزود: نیاز است شرکت آب منطقه‌ای اصفهان نسبت به جبران این حجم از آب از دست رفته اهتمام ورزد.

وی گفت: اکنون آب آشامیدنی اصفهان از تصفیه خانه باباشیخعلی در غرب استان تأمین می‌شود که ظرفیت  آن بالغ بر ۱۱.۵ مترمکعب آب در ثانیه است در حالی که نیاز آبی مردم در اوج مصرف به ۱۶ متر مکعب در ثانیه می‌رسد.

اکبری خواهان جلوگیری از برداشت آب در بالادست زاینده‌رود از سوی مسؤولان امر شد و بر صرفه‌جویی در مصرف آب توسط همه ذینفعان و بهره‌برداران تأکید کرد و عنوان کرد: این روزها با گرم شدن هوا مصرف آب هم بیشتر شده به طوری که هر درجه افزایش دمای هوا بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ لیتر در ثانیه یا معادل ۲ تا ۳ درصد بر مصرف آب اضافه می‌کند.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب آبفای اصفهان با تأکید بر مدیریت مصرف آب از سوی گفت: با وجود تنش آبی در اصفهان مردم نسبت به صرفه‌جویی در مصرف آب اهتمام لازم را داشته باشند چرا که با وجود کاهش بارندگی در سال آبی جاری تابستان بسیار سختی را در پیش داریم.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل انجام اقدامات فنی و فرهنگی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در دو دهه اخیر، سرانه مصرف آب مشترکان و همچنین میزان هدر رفت آب از شبکه‌های آبرسانی شهرها و روستاهای تحت پوشش این شرکت، از تمام شهرها و استان های کشور کمتر است.

انتهای پیام/

منبع: روابط عمومی آبفا اصفهان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان
لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715