سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲

برداشت‌های بی‌رویه، کم آبی را در اصفهان رقم زد/ کاهش حجم آب ورودی به تصفیه‌خانه

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در روزهای اخیر به دلیل برداشت‌های بی‌رویه در حد فاصل سد زاینده‌رود تا سد چم آسمان، میزان آب تحویلی بسیار کاهش یافته است.

به گزارش ندای اصفهان، ناصر اکبری با اشاره به افت فشار آب در روزهای اخیر در استان اظهار داشت: گرمای زودرس و افزایش ناگهانی دما نخستین عامل افزایش مصرف آب است، زیرا سبب شد تعداد زیادی از کولرهای آبی زودتر از موعد مقرر روشن شده و افزایش مصرف آب را در پی داشته باشد.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان عامل دیگر کاهش شدید فشار آب را کاهش حجم ورودی به تصفیه‌خانه آب اصفهان اعلام کرد و گفت: متولی تأمین آب استان، شرکت آب منطقه ای است که باید آب مورد نیاز را در ورودی سد چم آسمان تحویل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان دهد اما در روزهای اخیر به دلیل برداشت‌های بی‌رویه در حدفاصل سد زاینده‌رود تا سد چم آسمان، میزان آب تحویلی بسیار کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه شرکت‌های مدیریت یکپارچه رودخانه زاینده‌رود و آب منطقه‌ای باید تدابیری برای جلوگیری از برداشت‌های بی‌رویه در بالادست رودخانه زاینده‌رود اتخاذ کنند، بیان کرد: تصفیه‌خانه آب اصفهان در روستای باباشیخعلی ظرفیت تصفیه ۱۱.۵ مترمکعب آب در ثانیه را دارد ولی در روزهای اخیر، آب ورودی به این تصفیه‌خانه و در نتیجه میزان آب تصفیه شده کاهش داشته است.

اکبری با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای افزایش آب تحویلی به شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان عنوان کرد: امیدوار هستیم با افزایش حجم آب ورودی به تصفیه‌خانه آب اصفهان، از ساعات پایانی امروز شاهد افزایش فشار آب در مناطق تحت پوشش باشیم.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب آبفای استان اصفهان با بیان این که هم اکنون آب شرب مورد نیاز جمعیت ساکن در ۵۷ شهر و ۳۸۰ روستا از سامانه اول یا طرح آبرسانی اصفهان بزرگ تأمین می‌شود، گفت: هم اکنون در هرثانیه با کمبود ۳ مترمکعب آب مواجه هستیم که پیش‌بینی می‌شود با گرمتر شدن هوا و افزایش مصرف این کمبود به ۴.۳ مترمکعب در ثانیه برسد.

وی خاطرنشان کرد: سیاست شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به هیچ عنوان جیره‌بندی و قطع آب نیست اما شهروندان نیز باید همچون گذشته با صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب، این شرکت را در تأمین آب شرب پایدار برای همه جمعیت تحت پوشش یاری دهند.

انتهای پیام/

منبع:روابط عمومی آبفا اصفهان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان
لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715