چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۲
واشنگتن تایمز:
 اوباما ۸ تریلیون دلار بدهی برای آمریکا بجا گذاشته است   

در حالی بدهی دولت فدرال آمریکا در آغار ریاست جمهوری اوباما ۱۰ تریلیون و ۶۰۰ میلیارد دلار بود که این رقم اکنون به ۱۸ تریلیون و ۶۰۰ میلیارد دلار رسید.

به گزارش ندای اصفهان، روزنامه واشنگتن تایمز در گزارشی نوشت: سطح بدهی دولت فدرال آمریکا از زمان امضاء جدیدترین توافق بودجه افزایش یافته و از دوم نوامبر که وزارت دادگستری برای پر کردن خزانه اش به دور دیگری از استقراض مبادرت ورزید، بالغ بر ۴۶۲ میلیارد دلار به کارتهای اعتباری ملی افزوده شده است. روند استقراض طبق برنامه تا سال۲۰۱۷ ادامه خواهد داشت.

مبلغ تکان دهنده ۳۳۹ میلیارد دلار درست در اولین روز پس از امضای توافق بودجه توسط باراک اوباما رئیس جمهور به بدهی فدرال افزوده شد که بالاترین افزایش یکباره در تاریخ دولت آمریکا بوده است. حدود ۱۹۹ میلیارد دلار آن بدهی عمومی و شامل پولهایی است که از منابع خارج از دولت قرض گرفته شده است و ۱۴۰ میلیارد دلار آن شامل استقراض از حسباتهای درون دولت است.
از آن روز میزان بدهی فدرال با روندی کندتر افزایش داشته است و اوباما را در مسیر نزدیک شدن به بدهی بیست تریلیون دلاری تا زمان خاتمه دوره ریاست جمهوری اش در ژانویه ۲۰۱۷ قرار می دهد.

در ضمن، ارقام اولیه کسر بودجه برای سال مالی ۲۰۱۶ که اول اکتبر شروع شد، از قبل نگران کننده بوده است. با افزایش مخارج و رکود نسبی مالیاتها، دولت فدرال ماه گذشته با کسر بودجه ۱۳۶ میلیارد دلاری مواجه بود که دوازده درصد در مقایسه با اکتبر گذشته افزایش داشت. اکتبر امسال بدترین اکتبر از سال۲۰۱۰ بود که دولت فدرال در آن سال با صرف بخشی از بودجه در جهت تحریک اقتصاد به سمت کسر بودجه بیش از یک تریلیون دلاری پیش می رفت.
وزارت خزانه داری آمریکا از اظهارنظر درباره این افزایش بدهی خودداری کرد اما تحلیلگران آنرا غیر منتظره نمی دانند. این درحالی است که سطح بدهی فدرال در حال تبدیل شدن به یک مسئله مهم در تبلیغات نامزدها برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ است.
جان کاسیچ فرماندار اوهایو که به عنوان رئیس کمیته بودجه مجلس نمایندگان در اواخر دهه ۱۹۹۰ به تدوین توافقاتی کمک کرد که به چهار سال مازاد بودجه انجامید، گفته است طرح هایی برای تکرار آن فرآیند دارد که کاهش برخی هزینه های غیر دفاعی را شامل می شود. اما کنگره امسال اینگونه کاهش هزینه ها را رد کرد و طرحی را در خصوص بودجه به تصویب رساند که اجازه استقراض نامحدود را برای شانزده ماه دیگر می دهد.
تا روز دوشنبه، کل بدهی خالص فدرال هجده تریلیون و ششصد میلیارد دلار بود که سیزده تریلیون و چهارصد میلیارد دلار آن بدهی عمومی بوده که از منابع خارج از دولت قرض گرفته شده است. در سال۲۰۰۹ که اوباما به ریاست جمهوری رسید، کل بدهی فدرال ده تریلیون و ششصد میلیارد دلار بود.

منبع: دانشجو

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز