یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۴

اختراع جالب دختر ایرانی؛ راه بروید “برق” رایگان تولید کنید!

یک بانوی مخترع ایرانی کف‌پوش تولیدکننده "برقی" اختراع کرده است که با استفاده از نیروی انسان‌ها و تحرک ما انسان‌ها، "برق" تولید می‌کند؛ این اختراع با هزینه ناچیز ۳۰۰ هزار تومانی با هر قدم انسان، ۱۸ ولت برق تولید می‌کند!

به گزارش ندای اصفهان، یک بانوی مخترع ایرانی، کف‌پوشی اختراع کرده است که با استفاده از نیروی انسانی و تحرک ما انسان‌ها، “برق” تولید می‌کند!

“مها میار رحیمی” دختر نوجوان ایرانی درباره این اختراع خود گفت: این کف‌پوش تولیدکننده برق، با یک لایه رویی سرامیک و یک صفحه دوار که زیر این کف‌پوش قرار دارد، با وارد کردن نیرو، مکانیزمی مانند یک ساعت عقربه‌ای را به وجود می‌آورد.

وی ادامه داد: به واسطه تسمه و پولی، این کف‌پوش را به ژنراتور وصل می‌کنیم که در نتیجه آن یک جریان برق مستقیم ایجاد می‌شود، با توجه به ظرفیت موجود، زمانی که به آن نیرو وارد می‌کنیم 9 ولت برق تولید می‌شود و 9 ولت برق نیز در مسیر برگشت عقربه به وجود می‌آید که در واقع با هر قدم 18 ولت برق تولید می‌شود.

این محصول در هر جایی که تحرک وجود داشته باشد، قابل استفاده است که از جمله کاربردهای آن در فروشگاه‌ها، عابرپیاده، ورزشگاه‌ها، پیست‌های دوچرخه‌سواری یا حتی در پله‌ها است؛ این اختراع با هزینه ناچیز 300 هزار تومانی، شیوه نوینی برای تولید انرژی راحت و ارزان به حساب می‌آید.

دریافت مدال برنز المپیاد ریاضی از کشور سنگاپور از دیگر دستاوردهای این نخبه ایرانی است که در کارنامه افتخاراتش به ثبت رسیده است.

کفپوش‌های الکتریکی، نوعی مولد انرژی الکتریسته هستند که می‌توانند انرژی جنبشی را مهار کرده و آن را به انرژی الکتریکی تبدیل کنند بنابراین با اعمال کوچکترین فشار بر روی این کفپوش‌ها،‌ الکتریسته رایگان تولید می‌شود!

با این روش می‌توان به صورت ارزان و با استفاده از فعالیت‌های روزانه انسان، برق رایگان تولید کرد همچنین امکان نصب این کفپوش‌های الکتریکی در محل‌های پرتردد نیز وجود دارد که از این طریق می‌توان برق لازم برای روشنایی مسیرها را فراهم کرد.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان
لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715