پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱

ذوب آهن اصفهان با تولید ریل، جریان تحریم را در هم شکست

مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان گفت: ذوب‌آهن اصفهان با تولید ریل جریان تحریم را در هم شکست و به همگان اثبات کرد ایران و ایرانی همواره برای قطع وابستگی به کشورهای خارجی از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

به گزارش ندای اصفهان، منصور یزدی‌زاده مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان در هفتمین کنفرانس بین‌المللی حمل و نقل ریلی در مهندسی راه‌آهن گفت: تولید ریل، آرزوی دیرینه مردم ایران بود که تلاشگران ذوب‌آهن اصفهان با کوشش شبانه‌روزی خود بر این خواسته جامه عمل پوشاندند و ایران را با تولید ریل استاندارد EN ۱۳۶۷۴ در بین تولیدکنندگان ریل دنیا قرار دادند.

مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان خاطرنشان کرد: فرآیند تولید ریل از فولاد آن تا مرحله نورد با چالش‌های فراوانی همراه بود، اما ذوب‌آهن اصفهان با وجود بهره‌مند نبودن از یارانه انرژی و سهمیه مواد اولیه از این آزمون نیز سربلند خارج شد تا بتواند با افتخار در زمینه دستیابی به این محصول ایرانی نقش کلیدی داشته باشد.

او ادامه داد: ریل زبانه سوزن، جدیدترین ریل تولیدی ذوب‌آهن اصفهان است و به دلیل نقش مهمی که در خطوط ریلی دارد از آن به عنوان کلید توسعه حمل و نقل ریلی یاد می‌شود.

یزدی‌زاده در ادامه بیان کرد: در زمینه ساخت و توسعه تجهیزات ریلی مانند چرخ و محور نیز ذوب‌آهن اصفهان مطالعات مربوطه را انجام داده و با راه‌آهن جمهوری اسلامی مذاکرات خوبی داشته است تا از مسیر این مشارکت، چنین تجهیزاتی نیز تولید شود.

مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان گفت: در کنار تحویل محموله ۶۰ هزار تنی ریل به مترو تهران، ریل UIC ۵۴ را نیز در خردادماه تحویل می‌دهیم.

او اضافه کرد: ذوب آهن اصفهان توانایی تولید ریل ۱۲۰ متری را دارد و برای تولید مقاطع ریل طویل‌تر نیاز است از برنامه‌های توسعه راه‌آهن مطلع باشد و بر این اساس برنامه‌های تولید خود را تنظیم کند.

یزدی‌زاده تصریح کرد: ذوب‌آهن اصفهان با تولید ریل جریان تحریم را در هم شکست و به همگان اثبات کرد ایران و ایرانی همواره برای قطع وابستگی به کشور‌های خارجی از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در پایان تأکید کرد: امروز همه ما باید متعهد باشیم از صنعت حمل و نقل ریلی به عنوان یک صنعت پاک و ایمن حمایت کنیم و برای توسعه آن با همدلی و هم‌افزایی تلاش کنیم.

انتهای پیام/

منبع:روابط عمومی شرکت ذوب‌آهن اصفهان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان
لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715