پنجشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱

بارگذاری جدید بر حوضه زاینده‌رود غیرکارشناسی و مسأله‌زاست

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: بارگذاری جدید بر حوضه آبریز زاینده‌رود اقدامی‌ست که مادامی که جبران نشود حتی اگر مجوزهای لازم را داشته باشد کاری غیرکارشناسی است.

به گزارش ندای اصفهان،حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی در خصوص پروژه بن‌-بروجن اظهار داشت: بحث آب استان اصفهان، چهارمحال بختیاری و خوزستان از مباحثی است که امروزه با توجه به موضوع خشکسالی حادتر شده و مشکل را مقداری عمیق‌تر کرده‌است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق قاعده، بارگذاری جدید بر حوضه آبریز زاینده‌رود اقدامی‌ست که مادامی که جبران نشود حتی اگر مجوزهای لازم را داشته باشد کاری غیرکارشناسی است و چهارچوب‌های محیط‌زیستی و پیوست‌های اجتماعی و امنیتی در آن رعایت نشده است؛ امیدواریم نهادهای مربوطه، مخصوصا وزارت نیرو که متولی‌ داستان انرژی و آب در کشور است نسبت به کار کارشناسی و احیانا تغییر رویه‌ها در این زمینه اقدام کند.

وی تاکید کرد: ما نظرات خود را به وزارت نیرو ابلاغ کردیم و جلساتی را با وزیر نیرو و مقامات امنیتی داشته‌ایم، همچنین اخیرا شورای امنیت کشور در وزارت کشور برای این موضوع تشکیل شده‌ است.

نقدعلی مطرح کرد: این واقعیتی است که سوءتدبیر در این قضیه می‌تواند باعث بحران‌های اجتماعی و چالش‌های امنیتی شود و در حال حاضر نیز چالش‌های اقتصادی و معیشتی برای مردم درست کرده است.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی درخصوص پیگیری نمایندگان اصفهان درباره این موضوع اعلام کرد: نمایندگان به‌ طور مکرر پیگیر این داستان هستند و در نطق‌های خود نیز اعلام نارضایتی می‌کنند؛ همچنین در پیگیری‌های معمولی که دارند، در جلسات پیگیر این موضوع هستند.

وی در انتها افزود: وزارت نیرو تعهدی را به حوضه آبریز زاینده‌رود داده است و بر اساس آن تعهد برداشت‌ها و بارگذاری‌ها انجام شده و پیگیر انجام این تعهدات و جبران برداشت‌ها هستیم.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715