یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۰

دبیر جمعیت پیشگامان انقلاب اسلامی اصفهان:

مردم باید نامزدهای انتخاباتی رابشناسند/شورای مردمی فراموش شده است

دبیر جمعیت پیشگامان انقلاب اسلامی اصفهان گفت: شناخته بودن نامزدهای انتخابی شورای شهر باعث تشویق و ترغیب مردم به پای صندوق های رای می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان،مرتضی آرسته با اشاره به نزدیک شدن انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری اظهار داشت: با توجه به تجربه ۴۰ ساله خودم در انتخابات‌های مختلف بعد از انقلاب، تعهد را بهترین و بارزترین شاخصه برای انتخاب افراد می‌دانم.

وی افزود: تا کنون چندین سال تجربه عضویت هیئت اجرایی و یا نظارت انتخابات شوراها را به عهده داشتم که در اولین‌های انتخابات اعضای شوراها از معتمدان محله انتخاب می‌شدند و همین امر دلیل رغبت مردم برای رأی دادن پای صندوق‌ها بود.

دبیر جمعیت پیشگامان انقلاب اسلامی اصفهان خاطر نشان کرد: اوایل انقلاب با جمعی از انقلابیون پیشگام و به نام اصفهان به دلیل اهمیت شورای شهر قانونی برای مجلس نوشتیم و شخصاً به دست رئیس کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی، شهید دیالمه رساندم.

قانونی که باعث خوشحالی شهید دیالمه شد

وی ادامه داد: این قانون برگرفته از آیات قرآن بود و همین امر باعث رضایت و خشنودی شهید دیالمه از نوشتن این قانون شده بود، اما تنها ۹۰ درصد آن تأیید شد و اصلاحاتی بر روی آن در مجلس صورت گرفت.

آرسته با اشاره به ایرادی که به این قانون گرفته شده بود، گفت: مبحث اینکه فردی از محل به منطقه و بعد به شهر وارد شود برای انتخابات اعضای شورای شهر حذف شد و می‌گفتن که باید مستقیم وارد رأی‌گیری شورای شهر بشود، از این رو این امر باعث شد که شناخت نامزدهای انتخاباتی شورای شهر برای مردم کمتر شود.

وی البته معتقد است که یکی از ایرادات اصلی امروزه در انتخابات شورای شهر ناشناخته بودن افراد برای مردم است و مردم تنها به چپ و راست بودن رأی می‌دهند و دیده شده که حتی برخی از این منتخبان اصفهانی الاصل نیستند.

مردم با نامزدهای انتخابی آشنایی ندارند

دبیر جمعیت پیشگامان انقلاب اسلامی اصفهان خاطر نشان کرد: این موضوع ناشناخته بودن ممکن است تبعات داشته باشد که بعدها مشخص شود نامزد انتخابی نسبت به انقلاب و مردم تعهد نداشته است؛ در واقع شورا یعنی مشورت با مردم و این در حالی است که در حال حاضر مردم با نامزدهای انتخاباتی آشنایی ندارند.

وی ادامه داد: باید افراد و گروه‌های مطمئن در معرفی افراد به مردم کمک کنند، البته منظورم جناح‌های چپ و راست نیست و به آن اعتقاد ندارم و بلکه باید افرادی این نامزدها را معرفی کنند که در کارهای اجرایی امتحان خود را پس داده باشند.

شورای مردمی به فراموشی سپرده شده است

آرسته با خاطره‌ای از گذشته گفت: اعضا شورای شهر اولی در شهرداری اصفهان حتی پول چای خود را خودشان پرداخت می‌کردند تا دینی به گردنشان نباشد و به عشق مردم و انقلاب کار کنند اما اکنون شورای مردمی به فراموشی سپرده شده تا مردم در تصمیم گیری‌ها دخیل باشند و برای مردم با عشق کار کنند.

وی هر دو شاخصه تخصص و سابقه اجرایی را در انتخاب اعضای شورای شهر مهم و ضروری دانست و افزود: در درجه اول باید تعهد داشته باشند و سپس برای هر رشته و کمیسیون مربوطه در شورای شهر افراد متخصص انتخاب شود تا در کنار تعهد به مسئولیت خود عمل کند.

دبیر جمعیت پیشگامان انقلاب اسلامی اصفهان گفت: شورای شهر یعنی خود مردم و مردم باید در امور شهر نظر بدهند و یا مخالفت خود را بیان کنند، گاهی اوقات دیده می‌شود که طرح‌ها تحمیلی وارد شواری شهر و تصویب می‌شود، در صورتی که برای شهر مفید نیست.

تعهد به انقلاب و مردم شاخصی برای انتخاب

وی حتی لیست نوشتن را تنها در صورتی مجاز می‌داند که افراد آن لیست برای مردم شناخته شده و البته از ویژگی تعهد و تخصص برخوردار باشند، زیرا لیست نوشتن باعث می‌شود خواسته‌های سیاسی را دخیل کنند و دیگر وجهه مردمی پیدا نمی‌کند.

آرسته در خصوص انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: صلاحیت رئیس جمهور توسط شورای نگهبان محرز می‌شود اما باید توجه داشت که طی این ۴۲ سال از انقلاب، کارنامه همه افراد و رجل سیاسی برای مردم شناخته شده بنابراین مردم باید ببینند کدام یک مخلص، با اعتقاد، ولایتی و پاک است.

وی ادامه داد: شورای نگهبان با نمره ۱۰ و ۲۰ نمره قبولی را می‌دهد و اینجا خود مردم باید نامزدی را انتخاب کنند که نمره بالاتری را کسب کرده است.

شرایط موجود جامعه نتیجه رأی مردم است

دبیر جمعیت پیشگامان انقلاب اسلامی اصفهان بیان داشت: شرایط موجود جامعه نتیجه رأی دادن مردم است، شهید رجایی دو سه ماه بیشتر رئیس جمهور نبود اما بسیار مردمی بود و حقوق وزرای خود را تنها در حد گذران زندگیشان کم کرده بود. بنابراین فردی که انتخاب می‌شود باید یک آدم صالح، متدین و انقلابی باشد تا شب‌ها خواب راحت نداشته باشد و بین مردم حضور داشته باشد.

وی یادآور شد: درست است که مشکلات اقتصادی در اثر بی تدبیری مسئولان در کشورمان وجود دارد اما کشور ایران جایگاه بالایی در منطقه خاورمیانه و حتی در دنیا دارد و زیر یوغ هیچ ابر قدرتی نیست و مشکل تنها در بی تدبیری مدیران است، البته عواقب انتخاب رئیس جمهور غلط برای مردم سخت است.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان
لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715