جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶

دیپلمات‌های اروپایی:

شکاف بزرگ میان مواضع ایران و آمریکا مانع پیشرفت گفتگوهای وین است

دیپلمات‌های اروپایی اعلام کردند که شکاف‌های بزرگی میان مواضع تهران و واشنگتن در خصوص اقدامات مد نظر آمریکا برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد و این شکاف‌های بزرگ مانع پیشرفت مذاکرات وین برای احیای برجام است.

به گزارش ندای اصفهان، پایگاه خبری اکسیوس چهارشنبه شب به نقل از دیپلمات‌های اروپایی گزارش داد که وجود شکاف‌های بزرگی میان مواضع آمریکا و ایران در خصوص اقداماتی که باید [از نظر طرف‌های غربی] در راستای بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای خود و محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران صورت گیرد، مانعی برای پیشرفت مذاکرات وین  به‌منظور احیای برجام محسوب می‌شود.

یک دیپلمات‌های اروپایی که پایگاه خبری اکسیوس نامشان را فاش نکرده، گفته‌ است که آمریکا و اعضای اروپایی برجام [که همچنان ادعاهای واهی خود مبنی بر تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای را تکرار می‌کنند] با یکدیگر اتفاق نظر دارند که زمان گریز (زمان مورد نیاز برای غنی‌سازی اورانیوم کافی برای تولید یک بمب هسته‌ای) برای ایران باید دست‌کم یک سال باشد. این کشورها همچنین موضع مشترکی درباره اقداماتی که باید در راستای تأمین این خواسته انجام شود، دارند.

این دیپلمات‌ اروپایی در ادامه گفتگو با خبرنگار اکسیوس، اعلام کرده است که موضع ایران تفاوت زیادی با موضع طرف غربی دارد و یکی از مهم‌ترین موارد اختلاف به سانتریفیوژهای جدید و پیشرفته‌ای که ایران اخیراً نصب‌ و راه‌اندازی کرده و به کمک آنها می‌تواند با سرعت بسیار بیشتری اقدام به غنی‌سازی اورانیوم کند، مربوط می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715