یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۵

شکایت رد صلاحیت‌شدگان انتخابات در اصفهان با جدیت بررسی می‌شود

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان اصفهان گفت: برای بررسی شکایات رد صلاحیت شدگان از هر راهی که بتواند ما را در کشف واقع و شناخت شخصیت‌هایی که اعلام کاندیداتوری کرده‌اند راهنمایی کند، استفاده می‌کنیم.

به گزارش ندای اصفهان،حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی بااشاره به وصول شکایت رد صلاحیت شدگان به هیئت عالی نظارت اظهار داشت: ما 1114 رد صلاحیت داشتیم که تقریبا بالای یک هزار نفر شکایت کرده و تقاضای بازبینی پرونده‌شان را از ما داشتند، که هیئت عالی نظارت براساس وظیفه قانونی از 10 اردیبهشت تشکیل جلسه داده و تک‌تک پرونده‌ها را با همه مستندات ارسال شده از هیئت‌های نظارت و اجرایی شهرستان‌ها بررسی می‌کند.

وی ادامه داد: برحسب مورد با مراجعی که گزارشاتی دادند مذاکره می‌کنیم، جلساتی با آن‌ها تشکیل می‌دهیم و در بعضی موارد با ردصلاحیت شدگان تماس می‌گیریم و برخی موارد را نیز ازطریق هیئت اجرایی و نظارت شهرستان جویا شده و موارد را بررسی می‌کنیم.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان اصفهان بااشاره به همکاری دستگاه‌های امنیتی و قضایی برای رسیدگی به شکایات تصریح کرد: هیئت‌های اجرایی و نظارت شهرستان ازنظر قانونی می‌توانند به واسطه استعلاماتی که می‌گیرند اگر یک رد صلاحیت مستند به گزارش چند مرجع بصورت همزمان باشد، مثلا گزارش دادگستری برحسب محکومیت‌های فرد یا نیروی انتظامی برحسب دستگیری‌ها، درچنین مواردی غالباً با اندک بررسی و استعلامی از مراجع مربوطه رد صلاحیت قبلی تایید می‌شود چراکه یک نفر توسط مراجع متعدد و با عناوین مختلف رد بشود اطمینان بر عدم صلاحیت او بیشتر است.

وی افزود: دررابطه با مواردی که توسط مراجع منفعل و منحصر رد صلاحیت شده‌اند اولا با مرجع مربوطه رایزنی می‌کنیم و نوع اتهامات و دلایلی که رد صلاحیت شده را اخذ کرده و احیاناً منابعی که به‌واسطه آن‌ها مرجعی دلیل بدست آورده‌ است را بررسی می‌کنیم در برخی موارد نیز نظر سایر مراجع را جویا شده و یا تحقیقات محلی انجام می‌دهیم.

بیشتر بخوانید

حجت‌الاسلام نقدعلی با تاکید بر تلاش هیئت عالی نظارت برای بررسی دقیق شکایات بیان کرد: برای بررسی شکایات از هر راهی که بتواند ما را در کشف واقع و شناخت شخصیت‌هایی که اعلام کاندیداتوری کرده‌اند راهنمایی بکند، استفاده می‌کنیم و درنهایت نظر هیئت نظارت شهرستان را تغییر می‌دهیم و یا اگر تصمیم هیئت نظارت درست باشد، همان تصمیم را تایید و ابلاغ می‌کنیم.

وی ادامه داد: رسیدگی به شکایات رد صلاحیت شدگان شورای شهر اصفهان از 14 اردیبهشت آغاز می‌شود و ما پس از جمع‌بندی و اخذ تصمیم پیرامون شکایات و اعتراضات وارده، نهایتاً تا روز 21 یا 22 اردیبهشت تعداد رد صلاحیت شدگان در هیئت‌های نظارت و اجرایی شهرستان را علاوه‌بر تعداد افرادی که تجدیدنظر برای صلاحیت آنان صورت گرفته‌است، اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان
لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715