شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۴:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲

توانمندسازی اقتصادی مستلزم افزایش مشارکت جوانان در پارلمان‌ها است

عضو هیأت رئیسه گروه بین‌المجالس جهانی مجلس شورای اسلامی گفت: توانمندسازی اقتصادی همچنین مستلزم افزایش سطح مشارکت جوانان در پارلمان‌ها است، بدان معنا که جوامع ما می‌تواند از طریق توانمندسازی اقتصادی جمعیت جوانان را در فرآیندهای دموکراتیک سوق دهند.

به گزارش ندای اصفهان، الهام آزاد، عضو هیأت رئیسه گروه بین‌المجالس جهانی(ipu) روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت ماه در هفتمین کنفرانس جهانی نمایندگان جوان پارلمان اظهار داشت: مفهوم توانمندسازی اقتصادی، دامنه وسیعی از موضوعاتی مانند توسعه زیست‌محیطی، اجتماعی و اقتصادی را در برمی‌گیرد که همچنان اهمیت حیاتی آن در تمامی جنبه‌های زندگی ما به اثبات رسیده است.

وی افزود: در واقع یک توسعه پایدار واقعی و اقتصادی فراگیر باید نیازهای ما را بر اساس منافع منطقه‌ای و بین‌المللی بدون اینکه در ایجاد فرصت‌های دیگران کارشکنی صورت گیرد، تأمین کند.

آزاد تصریح کرد: به منظور ارتقای توانمندسازی اقتصادی، جمهوری اسلامی ایران مورد تأکید قرار می‌دهد که اقتصاد بین‌المللی و سیستم‌های تجاری کنونی و نظام مالی جهانی اساسا عادلانه نیستند و به ضرر کشورهای در حال توسعه یافته می‌باشند.

عضو هیأت رئیسه گروه بین‌المجالس جهانی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در جهت توسعه پایدار و دستیابی به یک اقتصاد فراگیر در سراسر جهان کشورهای توسعه یافته بایستی از طریق یک چارچوب همکاری فزاینده در داخل و با کمک سازمان‌های اقتصادی و تجاری بین‌المللی، کمک‌های محسوس و سیاست‌های مناسب خود را برای کشورهای در حال توسعه افزایش دهند.

وی افزود: برای اطمینان از توانمندسازی اقتصادی، ما نیازمند ثبات در چرخه اقتصادی خود هستیم، پارلمان‌ها باید نه تنها بر رشد اقتصادی بلکه در سایر جنبه‌های توسعه چشم‌انداز مانند آموزش و بهداشت، اشتغال، از بین بردن فقر و نابرابری‌ها، مشارکت سیاسی، فرصت‌های برابر به منظور دسترسی به حمایت‌های مالی مانند اعتبارات، تسهیلات، مجوزهای کار، بیمه و … توجه داشته باشند.

آزاد خاطرنشان کرد: توانمندسازی اقتصادی همچنین مستلزم افزایش سطح مشارکت جوانان در پارلمان‌ها است، بدان معنا است که جوامع ما می‌تواند از طریق توانمندسازی اقتصادی جمعیت جوانان را در فرآیندهای دموکراتیک سوق دهند.

عضو هیأت رئیسه گروه بین‌المجالس جهانی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در پایان می‌خواهم اشاره کنم که مجلس شورای اسلامی ایران در سال‌های اخیر سعی کرده است قوانین و سیاست‌هایی برای توسعه کارآفرینی و استفاده از توانایی‌های جوانان خود تدوین کند؛ یکی از اقدامات موثر در چارچوب سیاست‌های کلی ما، توسعه توانایی‌های فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان
لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715