دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱

بازدید هوایی نمایندگان از حوضه زاینده‌رود و کارون/ گزارش سفر در جلسه با وزرا بررسی می‌شود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: هیئتی سه‌نفره در هفته قبل از نمایندگان استان برای کسب آگاهی بیشتر از وضع موجود بازدید هوایی از حاشیه زاینده‌رود و سرچشمه‌های آن داشتند و پیگیری‌های ما در سطح ملی برای رفع دغدغه آب استان ادامه دارد.

به گزارش ندای اصفهان، عباس مقتدایی امروز اظهار داشت در هفته گذشته روزهای پرکاری در رسیدگی جدی‌تر به مسأله زاینده‌رود داشتیم و نمایندگان مجلس با مقامات عالی کشور و مسؤولانی که می‌توانستند به نحوی به حل مشکلات زاینده‌رود کمک کنند جلساتی برگزار کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: در هفته پیش رو هم این جلسات با وزیران مربوطه ادامه می‌یابد به همین دلیل تیمی متشکل از سه‌نفره از نمایندگان استان در مجلس شامل بنده، حجت‌الاسلام میرزایی و حجت‌الاسلام نقدعلی از سطح زیر کشت، سرچشمه‌ها و دو حوضه آبریز زاینده‌رود و کارون به‌صورت هوایی بازدید کردند.

وی هدف از این سفر کاری را کسب آگاهی عمیق‌تر از مباحث مربوط به زاینده‌رود و گره‌های ایجاد شده در مسیر رودخانه دانست و ادامه داد: در طی بازدید مشاهده شد که سطح زیادی در استان اصفهان و استان هم‌جوار زیر کشت قرار دارد ولی بعید است که آب کافی برای این میزان کشت بتواند تأمین شود و اگر تدبیر مناسب و حمایت کافی از کشاورزان صورت نگیرد خسارات زیادی ایجاد می‌کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: استان اصفهان که می‌تواند برای کشور خلق ثروت بکند اکنون در زمینه کشاورزی و دام با نقیصه‌های زیادی رو به رو شده و برای پیگیری موضوع امروز جلسه‌ای در تهران با حضور استاندار اصفهان برگزار می‌شود و مقامات استانی در سطح ملی برای رفع این مسأله تلاش می‌کنند.

مقتدایی در پایان در مورد پروژه‌های انتقال آب به استان اصفهان هم توضیح داد: بررسی پروژه‌های انتقال آب در دستور کار این سفر نبود و آبراه‌ها و سرچشمه‌ها و مناطق زیر کشت که باید در میان‌مدت و بلندمدت مورد توجه قرار گیرند مورد بازدید قرار گرفتند که گزارش این سفر در اولین جلسه مجمع نمایندگان استان قرائت خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان
لیست شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715