دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۷

یاسر شاهپیری

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی …خسته نباشید!

اگر موسسه تنظیم و نشردرکشورکسی را در ارائه فعالیت و امور اجرایی قبول ندارند پیشنهاد می شود، با عاشقان و پیروان امام در سراسر دنیا مشورت کنند. همین الان در فضای مجازی جستجو کنید، ببینید گروه های در لبنان،هند،آمریکاو...چه کارهای زیبایی برای امام عزیزارائه می کنند...

به گزارش ندای اصفهان به نقل از مهران آنلاین/ یاسر شاه پیری: چند نکته در خصوص  این موسسه می نویسم تا در فرصتی مناسب، بهتر و آنچه شایسته حرکت از وضعیت موجود این موسسه به وضعیت مطلوب است، به میان آید.

یادآوری: نکات ذیل توهین و اعتراض به شخص یا اشخاصی نیست. خدای من شاهد است تا به الآن نمی دانم چه کسی مسئول این موسسه در شهر اصفهان است- اگر خواننده گرامی می داند برایم پیامک کند یا کامنت بگذارد- قصد مطرح کردن این چند نکته دغدغه ذهنی است؛ همین. ۱- امام خمینی را چه کسی به ما و نسل بعد معرفی می کند؟ خوب شد مرتضی آوینی آمد تا امام را دست کم به بنده و دیگران معرفی کند. نسل های بعد چه می کند؟ آیا تا به حال دیده اید که برای معرفی شخصیت امام، غیر از کارهای تکراری رسانه ملی، موسسه تنظیم ونشر کاری نو و تازه ی بکند؟ آیا شده است شکل و الگوی معرفی این شخصیت بزرگ و تاثیرگذار را متفاوت نشان دهد؟

۲- نسل ما، نسل باهوشی است و می فهمد که چند ساختمان شیک و مرتب، با چندین مدیر و کارمند و… در موسسه تنظیم و نشر، کاری برای معرفی امام نمی کنند، و اینکه به تازگی نشست هایی با رویکرد آشنایی با نهج البلاغه برگزار می کند، ربطی به شخصیت امام و تفکر او ندارد. این هم برای خالی نبودن عریضه است و گرنه کار سختی نیست، دست کم نشست هایی برای آشنایی بیشتر با امام یا نگاه امام به نهج البلاغه گذاشته شود؟

۳- اگر موسسه تنظیم و نشر در کشور کسی را در ارائه فعالیت و امور اجرایی قبول ندارند پیشنهاد می شود، با عاشقان و پیروان امام در سراسر دنیا مشورت کنند. همین الآن در فضای مجازی جستجو کنید، ببینید گروه های در لبنان، هند، آمریکا و… چه کارهای زیبایی برای امام عزیز ارائه  می کنند.

۴- تعدادی تابلوی تبلیغاتی از سال های دور در مکان های پر تعداد شهر در اختیار موسسه تنظیم و نشر قرار گرفته است، چند جمله تاثیرگذار و زیبا در موضوعات مختلف با طراحی مناسب در این تابلو دیده اید؟ آیا واقعا کار مشکلی است که چنین کاری صورت بگیرد؟ تا دست کم نسل جوان با تفکر امام در موضوعات مختلف آشنا شود.

۵- قضاوت کنید، تابه الآن موسسه تنظیم و نشر، چند کتاب در خصوص زندگی امام در دانشگاه، مدارس و عموم مردم توانسته است معرفی کند و به دست مخاطب برساند و با موج آفرینی سبب شود مخاطب کتاب را بخواند؟!

۶- تربیت چند مربی و سخنران برای معرفی بهتر شخصیت امام و ابعاد زندگی آن پیر جمران به مناسبت های مختلف و آماده کردن آنها با اندیشه امام و حضور آنها در هیئات و مجموعه های فرهنگی و مذهبی کار چندان دشواری نیست!! قطعا اگر چنین شخصیتی را کشور دیگری داشت،تا الان چندین رشته در جهت آشنایی با تفکر و شخصیت او ایجاد کرده بود.

…برای موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی صحبت و نکته ها زیاد است و اگر کسی کمی هوشیاری و درایت داشته باشد، می تواند تصمیمات بهتری و اقدامات جدی تری در این حوزه بگیرد و امام عزیز را بهتر از قبل معرفی کند. می خواستم بیشتر و بهتر بنویسم، اما حوصله آن نیست، زیرا وقتی فکر به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی با امکانات و فرصت گرنبهایی که در اختیار دارد می کنم، رمقی برای نوشتن این همه بیهوده کاری نمی بینم و یاداشت را طولانی نمی کنم. العاقل یکفی بالاشاره.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز