یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۲
واشنگتن:
 تحریم‌های ایران پس از برداشته شدن قابل بازگشتند   

رئیس بخش ایران در وزارت امور خارجه آمریکا به خبرگزاری ترند گفت که تحریمها علیه ایران حتی اگر برداشته شوند نیز قابل بازگشت هستند.

به گزارش ندای اصفهان، استیو فاگین رئیس بخش ایران در وزارت امور خارجه آمریکا به خبرگزاری ترند گفت که تحریمها علیه ایران حتی اگر برداشته شوند نیز قابل بازگشت هستند.

براساس این گزارش، ایران و گروه ۱+۵ در روز ۱۴ جولای ۲۰۱۵ بر سر محدود شدن بخشی از برنامه هسته ای ایران در قبال برداشته شدن برخی از تحریمها به توافق دست یافتند.

متعاقب آن اتحادیه اروپا در روز ۱۸ اکتبر چارچوب لغو تحریمها علیه ایران را مورد تصویب قرار داد اما اجرای آن را منوط به روز اجرای توافق هسته ای کرد. همزمان باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نیز دستور برداشته شدن تحریمها علیه ایران از روز اجرای توافق را صادر کرد.

وی متذکر شد که آمریکا و اروپا بسته لغو تحریمهایی که اعلام کرده اند را زمانی اجرا میکنند که ایران همه گامهای لازم که در توافق آمده است را بردارد و آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز آن را تایید کند.

رئیس بخش ایران در وزارت خارجه آمریکا همچنین اشاره کرد که این موضوع فقط در قبال تحریمهای مرتبط با برنامه هسته ای ایران صدق میکند و دیگر تحریمها علیه ایران از جمله تحریمهای مرتبط با حمایت ایران از تروریسم(به ادعای آمریکا) و فعالیتهای ثبات زدای ایران همگی سرجایشان باقی خواهند ماند.

فاگین ادامه داد؛ تمرکز ما الان روز اجرای توافق است و این به ایران بستگی دارد.

ایران باید گامهای لازم را بردارد. ایرانیها ظاهرا می‌گویند که ما درحال انجام این اقدامات هستیم و ما آنها را زیر نظر داریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه اگر ایران تعهدات خود را مطابق بندهای توافق هسته ای نقض کند چه میشود نیز گفت: تحت مفاد توافق ما مکانیسمی داریم که براساس آن دوباره میتوانیم مذاکره و روی موارد اختلافی توافق کنیم در غیراینصورت اگر موارد نقض توافق زیاد و مهم باشد ما قادر هستیم تحریمهایی که لغو کرده ایم را با یک قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل بازگردانیم. این قطعنامه نیز مکانیسم خاصی دارد که ما قادر میکند بتوانیم تحریمهای چند جانبه را بازگردانیم.

انتهای پیام/

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز