دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۲
در جنوب لبنان؛
 انفجار‌انتحاری در میان شیعیان/ بی‌بی‌سی دوباره جنگ‌فرقه‌ای راه انداخت   

رسانه‌های غربی به خصوص بی بی سی، به جای آنکه بر تروریست بودن القاعده و داعش تأکید نمایند، مذهب آن ها را درشت‌نمایی می کنند تا با تبلیغ جنگ شیعه و سنی به اهداف خود برسند.

به گزارش ندای اصفهان، گزارش‌ها از لبنان حاکی از آن است که در دو انفجار انتحاری در جنوب بیروت حداقل ۳۷ نفر به شهادت رسیدند و ۱۸۰ نفر مجروح شده‌اند.

این دو انفجار در منطقه “برج البراجنه” در ضاحیه جنوبی بیروت روی داد.

خبرنگار العالم اظهار داشت بعضی از مسؤولان حزب الله و جنبش امل در بازدید از محل انفجارها، تأکید کردند که مردم “برج البراجنه” هدف این حملات تروریستی بودند زیرا آنان حامی مقاومت هستند.

اهالی منطقه برج البراجنه می گویند که انتحاری ها با پای پیاده از جاده فرودگاه وارد این منطقه شدند.

محل دو انفجار حدود ۱۰۰ متر با هم فاصله دارد، و شدت انفجار دوم قوی تر بود. اطلاعات اولیه از دست داشتن ۲ انتحاری در این انفجارها حکایت دارد.

بر اساس این گزارش، ۲ انتحاری با فاصله چند دقیقه خودشان را در دو منطقه در برج البراجنه منفجر کردند. مهاجم اول خود را در مقابل مغازه‌هایی که مردم در آن‌ها در حال رفت‌وآمد بودند منفجر کرده است و دقایقی بعد پس از تجمع مردم برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان، عامل انتحاری دوم جلیقه خود را مقابل «مسجد امام حسین» منفجر کرد.

بی بی سی فارسی به سبک انگلیسی خود برای توجیه اقدام تروریست‌ها نوشت: حزب‌الله لبنان نقش مهمی در بحران سوریه ایفا کرده است. این گروه نیروهای خود را برای حمایت از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به این کشور اعزام کرده است. این در حالی است که بیشتر سنی‌های لبنان از مخالفان بشار اسد در سوریه حمایت می‌کنند.

رسانه دولتی انگلیس تلاش نمود خشونت در لبنان را به حضور مقاومت حزب الله در سوریه ارتباط دهد: پس از حضور لبنان در جنگ سوریه، لبنان نیز از خشونت‌های ناشی از این جنگ بی‌بهره نمانده است و تا کنون چندین انفجار در این کشور روی داده است.

بی بی سی در راستای القای جنگ فرقه‌ای در منطقه، بر ادعای «سنی»بودن تروریست‌های القاعده تأکید کرد: گردان‌ عبدالله عزام، یک گروه جهادی سنی که با گروه القاعده مرتبط است، مسئولیت این انفجارها را به عهده گرفت و هشدار داد که چنین حملاتی تا زمان حضور نیروهای ایرانی در سوریه ادامه خواهند داشت

رسانه‌های غربی به خصوص بی بی سی، به جای آنکه بر تروریست بودن القاعده و داعش تأکید نمایند، مذهب آن ها را درشت‌نمایی می کنند تا با تبلیغ جنگ شیعه و سنی به اهداف خود برسند. این در حالی است که شیعیان و اهل سنت قرن‌هاست در عراق و سوریه و لبنان کنار هم زندگی می کنند و اساسا مشکلات زمانی پدید آمد که پای دولت‌های غربی؛ همچون انگلیس و آمریکا به منطقه باز شد.

منبع:جام

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز