پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۰

حجم سد زاینده رود ۲۷۳ میلیون متر مکعب است/ کاهش ۳۴ درصدی بارش‌های استان اصفهان

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: حجم مخزن سد زاینده‌رود ۲۷۳ میلیون متر مکعب است که سال گذشته در چنین روزی حجم سد زاینده‌رود ۳۹۰ میلیون متر مکعب بود و در متوسط بلند مدت ۷۱۰ میلیون متر مکعب حجم کلی سد بوده است.

به گزارش ندای اصفهان،حسن ساسانی با اشاره به میزان بارش سال آبی،اظهار داشت: میزان بارندگی از اول مهر تا الان ۷۵۳ میلی متر بوده است که سال گذشته در چنین روزی ۹۰۶ میلی متر بوده و متوسط بلند مدت ۱۱۲۳ میلی متر است.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان، گفت: نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد کاهش بارندگی و نسبت به متوسط بلند مدت ۳۴ درصد کاهش بارندگی داشته‌ایم و ورودی حجم سد زاینده‌رود در حال حاضر ۵۹ متر مکعب بر ثانیه و خروجی ۱۵ متر مکعب بر ثانیه است.

وی با اشاره میزان حجم سد زاینده‌رود، گفت: حجم مخزن سد زاینده رود ۲۷۳ میلیون متر مکعب است که سال گذشته در چنین روزی حجم سد زاینده رود ۳۹۰ میلیون متر مکعب بود و در متوسط بلند مدت ۷۱۰ میلیون متر مکعب حجم کلی سد بوده است.

ساسانی با اشاره به میزان خروجی آب زاینده رود در تابستان امسال، خاطر نشان کرد: با توجه به کاهش بارش و حجم سد زاینده‌رود تصمیم خاصی در این مورد گرفته نشده و در جلساتی بعدی با کشاورزان این تصمیم نهایی خواهد شد.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان با اشاره به برنامه آب منطقه‌ای در سال‌های جاری، گفت: یکی از برنامه‌های آب منطقه‌ای تعامل با کلیه ذینفعان، پیشگیری از برداشت‌های غیرمجاز از حوضه آبریز زاینده رود، پیگیری حق آبه داران و تامین حق آبه محیط زیست است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715