سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۲
روحانی:
 سفارت‌های ایران و آمریکا روزی بازگشایی می‌شوند اما واشنگتن باید «عذرخواهی» کند   

رئیس جمهور ایران در مصاحبه با یک روزنامه ایتالیایی گفت که سفارت‌های ایران و آمریکا روزی بازگشایی می‌شوند اما انتظار دارد تا واشنگتن پیش از آنکه روابط دیپلماتیک را از سر بگیرد از ایران عذرخواهی کند.

به گزارش ندای اصفهان، رئیس جمهور ایران در مصاحبه با یک روزنامه ایتالیایی گفت که سفارت‌های ایران و آمریکا روزی بازگشایی خواهند شد.

رئیس جمهور ایران در مصاحبه با روزنامه “کوریه‌را دلا سرا” گفت که توافق هسته‌ای میان قدرت‌های جهانی و ایران می‌تواند به روابط بهتر میان تهران و اشنگتن و سرانجام بازگشایی سفارت‌ها در پایتخت این دو کشور منتهی شود.

اگر چه وی گفت که انتظار دارد تا واشنگتن پیش از آنکه روابط دیپلماتیک را از سر بگیرد از ایران عذرخواهی کند.

رئیس جمهور ایران در این مصاحبه گفت: شیوه‌ای که این توافقنامه اجرایی شد می‌تواند بر آینده تاثیر گذار باشد.

وی اضافه کرد: اگر این [توافقنامه] به خوبی اجرا شود می‌تواند زمینه‌ای را برای کاهش تنش‌ها با آمریکا و ایجاد شرایطی برای بازگشایی دوره‌ای جدید فراهم کند. اما اگر آمریکایی ها به نقش خود در توافق هسته‌ای احترام نگذارند قطعا روابط ما همچنان همانند گذشته باقی خواهد ماند.

رئیس جمهور ایران در پاسخ به سوالی درباره احتمال بازگشایی سفارت‌های ایران و آمریکا گفت: روزی این سفارت‌ها بازگشایی می‌شوند اما چیزی که باید مورد توجه قرار بگیرد رفتارهاست و آمریکایی‌ها نقش کلیدی در این باره دارند.

وی افزود: اگر آنها سیاست‌های خود را اصلاح کنند و اشتباه‌های خود در ۳۷ سال گذشته را تصحیح کنند و از مردم ایران عذرخواهی کنند شرایط تغییر خواهد کرد و چیزهای خوبی می تواند اتفاق بیفتد.

روحانی که در سال ۲۰۱۳ به قدرت رسیده قول داده بود که اصلاحاتی را انجام دهد اما منتقدان وی را متهم می‌کنند که اقدامات اندکی در این زمینه انجام داده است اما رئیس جمهور ضمن دفاع از پیشینه عملکرد خود گفته است که با محدودیت‌هایی مواجه شده است.

وی گفت: قوه مجریه به تنهایی نمی‌تواند همه چیز را حل کند و باید همکاری از سوی قوه مقننه و قضائیه نیز وجود داشته باشد و ما امیدواریم که این موضوع در آینده اتفاق بیفتد.

روحانی قرار است که در روزهای ۱۴ و ۱۵ نوامبر در ایتالیا بسر برد و با نخست وزیر و بازرگانان ایتالیایی در رم دیدار کرده و با پاپ فرانسیس نیز گفت‌وگو کند.

پس از آن رئیس جمهور ایران به فرانسه سفر خواهد کرد و در پاریس نیز دیدارها و گفت‌وگوهایی خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. ali گفت:

  جنایتکار بردارد و به داعش کمک نکند و دست از جنایاتش در سوریه برداردوخسارتهای جانی و مالی را به ملتها بپردازد و قول دهد در ایران توطئه جدیدی نکند( گربه عابد شود) ، ما اجازه میدهیم سفارتش را باز کند ، ولی آیا چنین میکند؟ ، محال است
  0  0
 2. ali گفت:

  با سلام ، منهم موافق هستم ، اگر آمریکا عذر خواهید کند و دست از حمایت عربستان و اسرائیل جنایتکار بردارد و به داعش کمک نکند و دست از جنایاتش در سوریه برداردوخسارتهای جانی و مالی وارده به ملتها را بپردازد و قول دهد در ایران توطئه جدیدی نکند( گربه عابد شود) ، ما اجازه میدهیم سفارتش را باز کند ، ولی آیا چنین میکند؟ ، محال است
  0  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز