پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴

عضو کمیسیون شوراهای مجلس: با خرید رای و تخریب کاندیداها در زمان انتخابات برخورد می‌شود

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: خرید رای، میزان و جمع تعرفه‌ها، تخریب کاندیداها و ... از جمله تخلفاتی است که احتمالا در زمان انتخابات و تبلیغات با آن برخورد داشته باشیم که مجازات آن در قانون پیش‌بینی شده است.

به گزارش ندای اصفهان،ابوالفضل ابوترابی با اشاره به پیش‌بینی تخلفات در انتخابات شوراها اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به انتخابات شوراها و ثبت‌نام نامزدها باید متذکر شد که برای تخلفات و برخورد با آنها در قانون، مجازاتی دیده شده که در صورت مشاهده مُر قانون اجرا می‌شود.

وی افزود: خرید رای، میزان و جمع تعرفه‌ها، تخریب کاندیداها و … از جمله تخلفاتی است که ممکن است در زمان انتخابات و تبلیغات با آن برخورد داشته باشیم که البته دستگاه‌های اجرایی باید این تخلفات را رصد کرده و به نمایندگان مجلس به عنوان ناظر گزارش دهند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس بیان کرد: بسته به عمل ارتکابی و تناسبی که بین عمل ارتکابی و مجازات دیده شده، برخورد خواهد شد.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه طرح جامع شهری و روستایی ستون فقرات انتخاب اعضای شورای شهر و شهردار است، تصریح کرد: بنده به عنوان طراح این طرح، مدل انتخاب شهردار و اعضای شورای شهر را در طرح مدیریت جامع شهری در دستور کار قرار دادم و این طرح در کمیسیون شوراها رای آورد و بعد از عید وارد صحن علنی مجلس خواهد شد.

ابوترابی ادامه داد: در این طرح در واقع گفته شده که شهردارها مستقیم توسط مردم انتخاب شوند و در عین حال مردم بتوانند در طول چهار سال مدیریت شهردار، نظارت بر عملکرد او داشته باشند و حتی قادر به عزل هم باشند.

وی با بیان اینکه با این طرح بسیاری از مشکلات مدیریت شهری رفع خواهد شد، گفت: در این طرح مردم نیز در تایید و یا رد مصوبات شورا نقش دارند که اگر 51 درصد از مردم شهر و روستا با مصوبات مخالفت کردند، شورا مکلف به اجرایی نشدن آن مصوبه می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715