دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۳

خرداقلیم خودتحقیری در ایران و نقش شبه روشنفکران در گسترش آن

یک استاد دانشگاه با اشاره به خرداقلیم خودتحقیری در ایران، مبارزه با جریان تحریف را بهترین راهکار ایجاد امید در نسل جوان دانست و گفت: این محیط خودتحقیری را روشنفکران خودمان به وجود آورده اند و البته دشمن هم به شدت بر روی این موضوع سرمایه گذاری کرده است.

به گزارش ندای اصفهان ،سید جلال حسینی، کارشناس مسائل سیاسی ،با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر مبارزه با جریان تحریف، گفت: در واقع این تحریف است که سبب ایجاد یک احساس خود‌ کم بینی و ناامیدی عقب افتادگی نسبت به سایر کشورها می شود.

وی با اشاره به شرایط متفاوت محیط های کوچک در محیط های بزرگ طبیعی در مباحث خرداقلیم و علم اکولوژی، افزود: مثلا در یک بیابان بی آب و علف و خشک، یک بوته ای رشد کرده است و در شرایط خاصی رطوبت را در خود حفظ کرده است و برگ های به هم فشرده و شرایط خاص دیگر دارد که این شرایط را می توان در جامعه ما در مورد پدیده های سیاسی و اجتماعی هم مشاهده کرد.

معاون سیاسی سپاه صاحب الزمان(عج) در ادامه افزود: افرادی نظیر امید دانا، پرویز زمانی، اردشیر زاهدی و برخی افراد دیگر که در بیرون از ایران زندگی می کنند، از ایران به افتخار یاد می کنند و معتقدند که ایران به سمت تمدن سازی پیش می رود، اما در داخل کشور ما برخی از جوانان دچار یک نوع از ناامیدی و سرخوردگی شده اند و در واقع ما دچار یک نوع رداقلیم خودتحقیری شده ایم.

حسینی با بیان اینکه این محیط خودتحقیری را روشنفکران خودمان به وجود آورده اند، اظهار کرد: البته دشمن هم به شدت بر روی این موضوع سرمایه گذاری کرده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه با اشاره به اهمیت نوع نگاه برای برون رفت از معضلات، ابراز داشت: امروز در شرایطی قرار داریم که راهکارهای ما برای حل مشکلات، بسیار متنوع و متعدد هستند و باید ظرفیت های خود را بشناسیم و نگاهمان را از سمت دشمن به توانایی های داخل کشور برگردانیم.

وی  با بیان اینکه باید اعتماد به خدا و تکیه بر قدرت لایزال الهی جایگزین اعتمادسازی برای دشمنان شود، تصریح کرد: اگر این اتفاق بیفتد، با توجه به ظرفیت های عظیم ایران، می توانیم ظرف هشت سال آینده به یکی از قدرت های بزرگ دنیا در عرصه های علمی و فناوری و اقتصادی و سیاسی تبدیل شویم.

حسینی تغییر نوع نگاه به مسائل کشور را حلال معضلات موجود دانست و اظهار کرد: قدم اول این است که مردم در انتخابات ریاست جمهوری 1400 تغییر نوع نگاه به مشکلات را انتخاب کنند و دشمن هم این مطلب را به خوبی درک کرده است و اخیراً هم سفیر فرانسه در آمریکا گفته است که نباید اجازه روی کار آمدن دولت انقلابی در ایران را بدهیم.

وی افزود: سفیر فرانسه در آمریکا می گوید که ایران همین الان قدرت بزرگ نظامی به شمار می رود و نگرانی ما از روی کار آمدن دولت انقلابی از این بابت نیست، بلکه نگرانیم که دیگر ایرانی ها پیرو نظرات ما نباشند و در برابر خواسته های ما کوتاه نیایند و از ما تأثیرپذیری نداشته باشند.

معاون سیاسی سپاه صاحب الزمان(عج) با اشاره به تلاش دشمن برای خودتحقیری در ایران، گفت: بایدن برای رسیدن به این هدف از روش های پیچیده استفاده می کند و ما باید با یادآوری دستاوردهای انقلاب اسلامی و نتایج مثبت عمل به تفکرات انقلابی و ارزش دادن به اصول انقلاب و اثرات تلخ عمل نکردن به این اصول، عملیات روانی و شایعات دشمن را خنثی کنیم و جریان تحریف را با شکست مواجه کنیم.

حسینی با بیان اینکه باید معجزات انقلاب اسلامی را به جوان ها تفهیم کنیم، ابراز کرد: پیروزی انقلاب اسلامی، پیروزی در جنگ تحمیلی، غلبه بر داعش، موفقیت ها در کسب مقام علمی اول در میان کشورهای اسلامی با وجود همه تحریم های ظالمانه، مدیریت بیماری کرونا در کشور در مقایسه با بسیاری از کشورهای غربی و تولید واکسن کرونا و سایر موارد دیگر، همه و همه محصول تفکر انقلابی و عدم تبعیت از دشمن هستند و این باید به خوبی برای نسل جوان تبیین شود.

وی با اشاره به صحبت های یک دیپلمات عراقی درباره تولید واکسن کرونا در ایران، بیان کرد: این نماینده می گوید افتخار می کنم که ایران به عنوان یک کشور اسلامی توانسته است، واکسن های سه گانه، ایرانی، ایرانی کوبایی و ایرانی روسی را تولید کند که البته این واکسن ها آزمایش های خوبی را پشت سر گذاشته اند و عوارض واکسن های فایزر و دیگران را ندارند و همین می تواند یک امید واقعی و نه امید واهی و غیر واقعی برای همه ملت ایران در مقایسه با غربی ها باشد.

انتهای پیام/

منبع:صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715