چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶

مسئولین و ترویج فرهنگ قرآن؛

خاطره ای از انس شهید مجید شهریاری با قرآن کریم

تنها راه سبقت گرفتن از این همه مشکلات، عمل به قرآن و رواج فرهنگ قرآنی است. شرط آن است که مسئولین جامعه نیز همانند دانشمندان عزیز کشور، مصداق‌های انجام آیه‌های قرآن باشند.

ندای اصفهان- سمیه نوری

هر فرد به دنبال سبقت گرفتن از دیگران است، اما چگونه؟

قال علی (علیه‌السّلام): «علیکم بکتاب الله… من عمل به سبق»

امام علی (ع) فرمود: بر شما باد به کتاب خدا، هر کس به آن عمل کند پیشی می‌گیرد بر دیگران.

رهبر انقلاب نیز در بیانیه گام دوم، عنصر علم و فناوری را موتور پیشران کشور و سبقت گرفتن از دیگران میدانند، زیرا همه علوم در نهایت فرد را به سوی خداوند سوق می دهند.

هزاران واحد دانشگاهی در سراسر کشور و ده ها طرح بزرگ از قبیل چرخه سوخت هسته‌ای، سلول های بنیادی، فناوری نانو و پیشرفتهای پزشکی محصول روحیه و حضور و احساس دانشمندان پایبند به انقلاب است. دانشمندان ایرانی همواره خار چشم دشمنان بوده و هستند.

سال‌ها پیش مجید شهریاری، دانشمند هسته‌ای ایرانی، که با طراحی موساد، همکاری اطلاعاتی و عملیاتی منافقین در هشتم آذر ۱۳۸۹ به شهادت رسید؛ وی طراح تئوریک ساخت نسل جدید راکتورهای هسته‌ای بود. آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، چندی پس از شهادت شهید شهریاری خطاب به خانواده‌ی این شهید بزرگوار فرمودند: «شهادت دکتر شهریاری، آبرویی داد به جامعه علمی کشور. شهادت چنین شخصیت برجسته ای، به دشمن نشان داد که در محیط علمی جمهوری اسلامی، اینطور شخصیت‌ها و انگیزه‌ها وجود دارد.»

ایرانی همیشه و در همه جا سربلند است و سربلند می ماند. آوازه شهادت و جانفشانی آنها مثال زدنی است. آنچه مسئله است اینکه چه اتفاقی افتاد تا دانشمند این کشور از همه پیشی گیرد، مگر الگوی او کیست؟

هر فردی با الگو قرار دادن یک شخص، یک کتاب مسیر خود را انتخاب می‌کند و هر از گاهی با نگاه به آنها، مسیر زندگی خود را تغییر می‌دهد. همسر شهید شهریاری در رابطه با الگوی این شهید بزرگوار این چنین بیان می‌کند:

«شهید شهریاری و راننده جلو نشستند و من هم عقب، دکتر مطابق معمول، در ماشین شروع به گوش کردن تفسیر قرآن آیت الله جوادی آملی کرد.»

فریدون عباسی هم درباره شهید شهریاری روایت می‌کند: مجید شهریاری باسوادترین مرد هسته‌ای ایران، شاگرد آیت‌الله جوادی آملی در تفسیر قرآن بوده است، من چند روز پیش از ترور ایشان که به اتاقش در دانشگاه رفتم، با ذوق به من گفت که تفسیر یک سوره دیگر هم از طرف آیت‌الله جوادی آملی تمام شد.

ایشان اعتماد و تکیه بر رهنمودهای قرآن کریم را همواره راه گشا می‌دانستند. این منش، در بین تمامی دانشمندان ایرانی به چشم می‌خورد. بنا بر فرمایش حضرت علی(ع) که در ابتدای متن بیان شد، دانشمند ایرانی با تکیه بر قرآن کریم، این کتاب آسمانی پیش رفت، تا جایی که دیگران به جایگاه او غبطه خوردند و تحمل زنده بودنش را نداشتند.

ترورهای این چند دهه، نمایانگر پیروزی و اقتدار دانشمندان ایرانی است. دانشمندانی که با دل و جان محافظشان خواهیم بود و همچون آنها را تربیت خواهیم کرد. قطعا، این انقلاب 42 ساله هر روز با فراز و نشیب های جدیدی دست و پنجه نرم می‌کند. تنها راه سبقت گرفتن از این همه مشکلات، عمل به قرآن و رواج فرهنگ قرآنی است. شرط آن است که مسئولین جامعه نیز همانند دانشمندان عزیز کشور، مصداق‌های انجام آیه‌های قرآن باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715