پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی:

باید از صادرات ذوب آهن حمایت شود

عباس مقتدایی گفت:باید در سطح ملی، انواع حمایت‌ها را از صادرات محصولات ذوب آهن اصفهان داشته باشیم.

به گزارش ندای اصفهان، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان و نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور در ذوب آهن اصفهان، ضمن بازدید از خط تولید و پروژه‌های این شرکت با مسئولین ذوب آهن دیدار و گفتگو نمود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه  بازدید اظهار داشت: دستاورد‌های ذوب آهن نشان می‌دهد که کارشناسان و مهندسان کشور ما می‌توانند در سطح جهانی کار‌های بزرگی انجام دهند و این موفقیت‌ها بسیار امیدبخش و غرور آفرین است.

مقتدایی با اشاره به تجهیزات مدرن موجود در کارگاه نورد ۶۵۰ ذوب آهن که تولید ریل انجام می‌دهد، گفت: با این توانمندی به جمع ۵ کشوری پیوستیم که از دانش فنی و فناوری لازم برای تولید انواع ریل‌های استاندارد برخوردار هستند.

او بهره گیری از فناوری و تجهیزات تولید ریل را که نیازمند برخورداری از چندین دانش در کنار هم است کار دشوار و پیچیده‌ای دانست و افزود: جوانان این مرز و بوم بدون اتکاء به بیگانه این دستاورد بزرگ را حاصل کردند و کاملاً مشهود است که مدیران و برنامه ریزان ذوب آهن توانستند برای تولید ریل، مجموعه‌ای از فعالیت‌های مدیریتی را در بالاترین سطح انجام دهند.

رئیس کمیته دیپلماسی اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید در سطح ملی، انواع حمایت‌ها را از صادرات محصولات ذوب آهن اصفهان داشته باشیم و باید با تمام توان مان کمک کنیم که در کشور، این تولید ملی را به سطح بالاتری از ثروت آفرینی برسانیم.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: این مجموعه توانمند که با آرامش در حال فعالیت‌های بسیار مهم تولیدی است در بی اثر نمودن و خنثی سازی تحریم‌ها کار‌های پرشتابی را انجام داده است و شاید در آینده مشخص شود که این دانش و تکنولوژی که متکی بر توانمندی داخلی است تا چه اندازه نقش مهمی در مقابله با تحریم داشته است.

مقتدایی گفت: این بازدید میدانی نشان داد که تحرک بی نظیری در مجموعه‌های تولیدی ذوب آهن اصفهان وجود دارد و باید خداقوت گفت به این تلاشگران و به مردم هم باید تبریک گفت که فرزندانشان در عرصه صنعت بدون هیاهو اینگونه افتخار آفرینی می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیاز ذوب آهن اصفهان به مواد اولیه، گفت: مجلس آمادگی هرگونه حمایت از صنایع مهم کشور را دارد و می‌توانیم با ایجاد هماهنگی با دستگاه‌های مختلف در این زمینه عمل کنیم.

او اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اصلی نمایندگان مجلس، افزایش تولید ملی است بنابراین تلاش می‌کنیم در یک فضای منطقی و مبتنی بر رفع نیاز‌های جامعه، شرایطی ایجاد کنیم که تولید کننده و مصرف کننده هر دو منتفع شوند. در این راستا حفظ تولید و حمایت از مصرف کننده با هم انجام می‌شود و یک سویه نگری نخواهیم داشت.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715