یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸

بررسی کلیات لایحه بودجه|

مجلس و دولت به بودجه نگاه سیاسی نداشته باشند/ابهامات لایحه بودجه برطرف شده است

بخشی از نطق های نمایندگان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال ‌۱۴۰۰ را در این گزارش می خوانید.

به گزارش ندای اصفهان، محمد صفری ملک میان نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه 28 بهمن) قوه مقننه و  در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه در موافقت با آن، گفت: مجلس و دولت حق ندارند با مسئله بودجه که مهمترین وظیفه مجلس است سیاسی برخورد کنند زیرا سیاسی برخورد کردن تبعات منفی را در پی دارد و باید از این نگاه نسبت به کلیات بودجه پرهیز کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وی ادامه داد: راه دیگری جز رأی مثبت به کلیات بودجه نداریم زیرا اگر رأی ندهیم تنها راه باقی مانده مسئله سه دوازدهم است و موضوع انتخابات را در پیش داریم که هزینه های زیادی را روی دوش دولت می گذارد. همچنین بسیاری از پیمانکاران مطالبات زیادی از دولت دارند بنابراین از نمایندگان تقاضا داریم نسبت به کلیات نگاه مثبت داشته باشند.

نماینده رودسر و املش  افزود: اصلاحات را می توان در کمیسیون تلفیق و صحن انجام داد و اگر مخالفت هایی با کلیات وجود دارد به دلیل شرایط خاص داخلی و خارجی و همچنین مشکلات اقتصادی کشور باید مدیریت کنیم تا مردم در ماه های پایانی دولت به انتخاب دولت بعد امیدوار باشند.

* وابستگی بودجه به نفت در لایحه کماکان پابرجاست

روح اله ایزدخواه نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه 28 بهمن )قوه مقننه و  در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال 1400 در مخالفت با آن، گفت: اولین تمایز مجلس انقلابی باید عدم دچار شدن به روزمرگی باشد. مقام معظم رهبری دستور اصلاح ساختار بودجه را صادر کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها بر افزایش قدرت پول ملی تاکید کرده است گفت: باید آقایی دلار شکسته و ارز ارزان شود، وضعیت فعلی ارز پاشنه آشیل کشور در سال آینده است اگر قصد دارید ساختار بودجه را اصلاح کنید باید بودجه ارزی و ریالی جدا شود.

ایزد خواه با تاکید بر اینکه کمیسیون تلفیق به منظور اصلاح ساختار بودجه ارز را تک نرخی و بودجه ارزی و ریالی را تفکیک کند عنوان کرد: باید با نگرشی انقلابی و راهبردی، کاهش وابستگی به نفت و دلار و اصلاح ساختار بودجه کلیات لایحه را تصویب کنیم.

* فرصت مجلس به دولت باعث اصلاح 7 بخش لایحه بودجه شد

سید کاظم دلخوش اباتری نماینده صومعه سرا در نشست علنی امروز (سه شنبه 28 بهمن) قوه مقننه  در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه در موافقت با کلیات این لایحه، با بیان اینکه کشور را بدون بودجه نمی توان رها کرد، گفت: نگاه مردم امروز به مجلس است و هم در بخش هزینه ای و هم در بخش عمرانی، مجلس باید تکلیف بودجه را مشخص کند تا مردم از این ناحیه آسیب نبینند.

یادآوری اینکه در رأی اولیه به کلیات بودجه، باید گزارش کمیسیون تلفیق را مدنظر قرار می دادیم نه لایحه دولت را، اضافه کرد: با فرصتی که مجلس به دولت داد، باعث اصلاح 7 بخش از لایحه بودجه شد که این اصلاحات مورد پذیرش نمایندگان مجلس نیز است. بخش دیگر از بودجه نیز در کمیسیون تلفیق و صحن قابل اصلاح است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کار بودجه به جایی رسیده که حتی اگر به موقع در کمیسیون تلفیق رأی بیاورد، باز هم در آستانه پایان سال قرار می گیریم، لذا نباید بیش از این وقت را تلف کنیم. باید قبول کرد که در حال حاضر هیچ راهی جز تایید کلیات بودجه نداریم.

وی گفت: اگر کلیات لایحه بودجه رأی نیاورد، باید به سمت ارائه لایحه چند دوازدهمی برویم که این مهم قطعاً مورد مخالفت شورای نگهبان قرار می گیرد و نظر رهبر معظم انقلاب، دولت، مجلس و مردم نیز اطاله رسیدگی به بودجه نیست.

* دولت 6 بند مد نظر مجلس در لایحه بودجه را اصلاح کرده است

علی بابائی کارنامی نماینده ساری در مجلس  در نشست علنی امروز (سه شنبه 28 بهمن ) قوه مقننه در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال 1400 در موافقت با آن، گفت: به چند دلیل مخالف لایحه بودجه در نوبت گذشته بوده ام اما اینبار دولت 6 بند مدنظر را اصلاح کرده است.

* ابهامات لایحه بودجه برطرف شده است

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715