شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸

مصوبه لغو الزام دولتی‌ها به آگهی روزنامه‌ای حساب شده نبود/ دولت منبع درآمد جایگزین برای مطبوعات مشخص کند

عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از نشانه‌های سو تدبیر و بی‌توجهی به ابعاد تصمیمات در دولت همین مصوبه اخیر در رابطه با لغو الزام ارائه آگهی‌های دولتی‌ها به روزنامه‌هاست.

به گزارش ندای اصفهان،حسینعلی حاجی‌دلیگانی درباره مصوبه دولت برای حذف الزام دولتی‌ها جهت ارائه آگاهی به روزنامه‌ها اظهار کرد: یکی از نشانه‌های سو تدبیر و بی‌توجهی به ابعاد تصمیمات در دولت همین مصوبه اخیر در رابطه با لغو الزام ارائه آگهی‌های دولتی‌ها به روزنامه‌هاست.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: این تصمیم درحالی به یکباره گرفته و ابلاغ شده است که اصحاب رسانه هیچ آمادگی ذهنی و هیچ اطلاعی از قبل نسبت به این موضوع نداشتند که بخش عمده‌ای از درآمدهای این روزنامه‌ها از طریق آگهی‌های دولتی تأمین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شرایط کرونایی به اندازه کافی معیشت اصحاب رسانه را در تنگنا قرار داده است، بیان داشت: به نظر می‌رسد دولت ابعاد و پیامدهای این تصمیم خود را به درستی ارزیابی نکرده و در شرایطی که رسانه‌ها با شرایط ناشی از شرایط کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، به یکباره یکی از منابع اصلی آن‌ها قطع می‌شود، بدون آنکه راه جایگزینی برای آن ارائه یا مطرح شده باشد.

حاجی‌دلیگانی تأکید کرد: اینکه در این رابطه صرفه‌جویی ریالی و صرفه‌جویی در مصرف کاغذ اتفاق می‌افتد اگر در عمل محقق شود یک اتفاق مثبت خواهد بود اما با توجه به تداوم فعالیت روزنامه‌ها و انتشار آن‌ها بهتر بود از ظرفیت این روزنامه‌ها به نحو احسن و بهتری استفاده شود؛ در عین حال توجه به ارائه راهکارهای جایگزین و آماده شدن رسانه‌ها برای اجرای این مصوبه یک ضرورت اساسی است.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه باید راه‌های استقلال مالی و خودکفایی آن‌ها توسط نهادهای حمایت‌کننده فراهم شود، تأکید کرد: لازم بود دولت با توجه به شرایط فعلی در ابعاد و پیامدهای مصوبه خود تأمل بیشتری می‌کرد، راه‌های جایگزین و متنوع را به اصحاب رسانه ارائه می‌داد و در عین حال به دنبال کاهش مراجعات و صرفه‌جویی در هزینه‌ها از محل صرفه‌جویی‌ها یا سایر بخش‌ها، منابعی را برای حمایت از رسانه‌ها یا معیشت اصحاب رسانه اختصاص می‌داد.

وی در پایان تصریح کرد: لازم است دولت و وزارت ارشاد در کنار سایر وزارتخانه‌هایی که برای آن‌ها در مصوبه مذکور تکالیفی در نظر گرفته شده است، در رابطه با ابعاد این طرح بازنگری و دقت نظر بیشتری داشته باشند تا با ایفای نقش مؤثر وزارت ارشاد، بتوان در این جنگ رسانه‌ای و شبیخون فرهنگی و موقعیت حساس کشور، ضمن حمایت از اصحاب رسانه، از تضعیف جهبه رسانه‌ای کشور جلوگیری و در جهت تقویت آن‌ها اقدام شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715