شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶

هزینه‌‌های چند میلیاردی و ادامه سیاسی‌کاری‌ها در گلستان شهدای اصفهان / وظایف مدیریت شهری که به فراموشی سپرده می‌شود

درحالی که کمتر از ۵ ماه تا پایان دوره مدیریت شهر اصفهان باقی مانده است، انتقادات نسبت به عملکرد بیش از سه ساله این مدیران شهری، بیشتر از هر زمان دیگر ابراز می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان،امروز که کمتر از ۵ ماه تا پایان دوره مدیریت شهر اصفهان باقی مانده است، انتقادات نسبت به عملکرد بیش از سه ساله این مدیران شهری، بیشتر از هر زمان دیگر ابراز می‌شود.

پس از برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهر همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۶، صندلی‌های شورای اسلامی شهر اصفهان به‌طور کامل به لیست «شهر امید» و اصلاح‌طلبان رسید و این افراد تصمیم گرفتند تا سکان مدیریت شهر اصفهان را هم به «رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان در اصفهان» بسپارند.

قدرت‌اله نوروزی که تحصیلکرده رشته حقوق و البته بدون تجربه مدیریت شهری بود هم از همان ابتدا و در ادامه این سلسلهٔ انتصاب و انتخاب‌ها، جمعیتی را از خاستگاه خود یعنی ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان و روحانی در اصفهان به عنوان مدیر و مشاور برگزید.

مصداق این مدیران و مشاوران از یک طیف خاص، علی راعی مدیرمسؤول هفته‌نامه «صدا» است که طی این چند سال بارها در راستای جریان تحریف گام برداشت و توهین به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، جنگ هراسی و انتخاب تیتر «دو راهی جنگ و صلح» و پیشنهاد استعفا به روحانی برای فشار در جهت انجام مذاکره را در کارنامه دارد.

تغییر نام سلسله‌وار و نامگذاری‌ بر خیابان‌هایی که خود نام داشته‌اند و اعتراضات مردمی به دنبال این تصمیم، تغییر نام خیمه حسینی گلستان شهدا و استفاده از عبارت «تالار اجتماعات فردوس»  به جای آن که از فضای فرهنگ ایثار و شهادت به دور بود و پس از انتقاد منتقدان اصلاح شد، دو نمونه از اقدامات جنجالی این افراد طی چند سال گذشته است.

اعتراضات و انتقادات به عملکرد سیاسی شهرداری اصفهان منحصر به همین چند اقدام نمی‌شود و سفرهای خارجی بی‌نتیجه و پرهزینه شهردار با وجود مشکلات و اولویت‌های شهری، تصور عمومی توقف پروژه‌های جدی و بزرگ عمرانی در این دوره و کندی حرکت پروژه‌های عمرانی مانند خط بی آر تی هشت بهشت و کف‌سازی میدان امام حسین(ع) چند نمونه از این انتقادات مردمی است.

از سوی دیگر برخی رویکردهای تبلیغی و غیراساسی در افتتاح‌های هفتگی مثلا افتتاح خط تولید محدود چیپس میوه بخش خصوصی و افتتاح ناقص پارکینگ عسگریه، بی‌توجهی به سلامت مردم در دوران کرونا مثلا در ناژوان، تکمیل نشدن پروژه‌های پیشین مانند سالن اجلاس و وضع نامناسب فرهنگی شهر مانند وضعیت چهارباغ پیش از شیوع کرونا و کم تحرکی فرهنگی‌ در زمان پساکرونا هم اعتراض شهروندان اصفهان را به دنبال داشته است.

نمایشی و گزارشی شدن اقدامات مانند خطوط دوچرخه‌سواری بلا استفاده و تغییر رنگ دوچرخه‌ها و ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری موجود از قبل در ابتدای گرفتن مسؤولیت هم مواردی است که در پرونده سه‌ سال و چند ماهه شهردار اصفهان به چشم می‌خورد.

حالا شهرداری اصفهان در جدیدترین اقدام بحث‌برانگیز و جنجالی خود با به کارگیری چند مشاور طرح از خارج از مجموعه شهرداری، قصد انتقال ورودی اصلی گلستان شهدا اصفهان را از مکان کنونی به چند متر جلوتر یعنی ورودی مزار آیت‌الله طاهری به بهانه ظاهری کاهش هزینه‌ها دارد.

با توجه به مکان جدید، گویا در این طرح که قرار است با طراحی سه بعدی و با هزینه ی هنگفت چند میلیارد تومانی انجام شود، تنها مقاصدی سیاسی دنبال می‌شود و با پایان یافتن این پروژه، این اقدام به یک محصول تبلیغاتی برای اصلاح طلبان در انتخابات دوره بعد تبدیل خواهد شد.

 اصفهان کلان‌شهری است که معماری و تاریخ بی‌نظیرش از یک سو و صنعت و تمدن شهری‌اش از سوی دیگر آن را به یک خطه پرآوازه در جهان تبدیل کرده است و لازمه حفظ و ارتقای این شهره جهانی و گنجینه ملی، مدیران لایقی است که توان مدیریت بر این دیار را داشته باشند.

سازمان اداره‌کننده شهر یعنی شهرداری هم یک نهاد اجرایی عمومی و همچنین غیردولتی و محلی است که باید با اجرای وظایف خدمات شهری، در راستای جلب رضایت همه شهروندان و نه فقط اقشار خاص، گام بردارد که گویی این نهاد در سال‌های اخیر از ریل خدمت‌رسانی به عموم مردم و البته بدون سیاسی‌کاری خارج شده است؛ امروز و کمتر از ۵ ماه مانده تا پایان این دوره از مدیریت شهری اصفهان دیگر زمان پاسخگویی فرا رسیده است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715