جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:

مسئولان در خصوص بحران آب در اصفهان با مردم تعارف نکنند

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مسئولان باید در زمینه بحران جدی آب در اصفهان با مردم به صورت شفاف صحبت کنند و در این زمینه تعارف نداشته باشند.

به گزارش ندای اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی صبح یکشنبه در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اجرای ۵۰۰ برنامه در ایام الله دهه فجر در شهر اصفهان اظهار داشت: آذین بندی شهر، نورافشانی‌ها و برگزاری دو مراسم ویژه در میدان نقش جهان و گلستان شهدا نیز در نوع خود بی نظیر بود.

وی با بیان اینکه همدلی، هم افزایی، همراهی و همزبانی یکی از دستاوردهای مهم ۲۲ بهمن است، ابراز داشت: وحدت آفرین بودن این ایام بر کسی پوشیده نیست.

از رئیس جمهور عذرخواهی می‌کنم

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن گلایه از تعدادی از موتورسواران که در روز ۲۲ بهمن به رئیس جمهور توهین کردند، ادامه داد: در این زمینه از رئیس جمهور عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم کسانی که منجر به مخدوش شدن فرهنگ مردم اصفهان شدند پاسخگوی رفتار خود باشند چر که مردم اصفهان چنین رفتارهایی را بر نمی‌تابند.

وی گفت: از ستاد امر به معروف و نهی از منکر درخواست داریم به این منکر وود کنند و مأموریت‌ها و مسئولیت‌های قانونی را در این زمینه اجرایی کنند.

نصراصفهانی در ادامه با بیان اینکه با توجه به کاهش نزولات آسمانی با وضعیت نگران کننده‌ای در خصوص کمبود آب پشت سد زاینده رود مواجه هستیم، ابراز داشت: در این زمینه صرفه‌جویی باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مسئولان باید با مردم با شفافیت صحبت کنند و در این زمینه تعارف نداشته باشند، ادامه داد: چنانچه چنین رفتاری را نداشته باشیم در آینده نزدیک با بحران جدی رو به رو خواهیم شد.

شهرداری اصفهان نسبت به مصرف انرژی صرفه‌جویی کند

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: شهرداری اصفهان به عنوان عمده مصرف کننده انرژی در زمینه آب، برق و گاز باید برنامه‌های مطلوب خود را استمرار بخشد و با نهایت صرفه‌جویی شرایط بهتری را برای مدیریت شهری رقم بزند.

وی در ادامه با بیان اینکه انتقال آب از خلیج فارس با توجه به سخنرانی رئیس جمهور در روز ۲۲ بهمن قطعی شده است، ابراز داشت: تا پایان بهمن ماه مراسم کلنگ زنی این پروژه انجام می‌شود و می‌تواند اجرای این پروژه امیدوار کننده باشد.

نصراصفهانی با بیان اینکه تاکنون بودجه شهرداری اصفهان با ۵۰ درصد سهام در کمیسیون‌های تخصصی به سرانجام رسید و از فردا وارد جلسات تلفیق خواهیم شد، گفت: این جلسات به مدت هشت روز برگزار می‌شود و این لایحه شهرداری را بررسی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در بررسی‌های صورت گرفته عمده درآمدهای شهرداری در سال ۱۴۰۰ از محلی به جز دریافتی از مردم است، اضافه کرد: در این زمینه عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده یک هزار و ۱۲۲ میلیارد تومان، فروش اموال غیرمنقول شهرداری ۹۰۰ میلیارد تومان، فروش اوراق بهادار ۷۸۰ میلیارد تومان، درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری ۵۹۰ میلیارد تومان، بهای خدمات ۱۵۰ میلیارد تومان، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری یک هزار و ۲۲۸ میلیارد تومان و مابقی از محل فروش تراکم و صدور پروانه ساختمانی است.

ذوب آهن به روزهای اوج خود برگردد

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه ضمن تبریک صدرنشینی تیم سپاهان تصریح کرد: در این زمینه از همه مدیران، مسئولان و هواداران قدردانی کنم و امیدواریم با این پیروزی‌ها شادمانی هواداران اصفهان را دو چندان کنند.

وی گفت: مسئولان تیم ذوب آهن نیز باید تا دیر نشده اندیشه‌ای داشته باشند برای ذوب آهن و تا شرایط سخت‌تر نشده تیم را به روزهای اوج خودش برگردانند.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715