پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷

قدمی در دنیای مجلات و نشریات تخصصی

طی سال‌ها پایگاه مگیران تلاش کرده به عنوان مرجعی معتبر، فراگیر و روزآمد از اطلاعات و مندرجات نشریات علمی و تخصصی کشور، ابزاری مفید و راهگشا برای پژوهشگران و علاقمندان باشد تا به راحتی مجلات و منابع مورد نیاز خود را بیابند و در مطالعات خود به کار گیرند.

ندای اصفهان- مریم امینی (عضو گروه تبلیغ نوین ریان)

بی تدبیری و خودباختگی دولت فعلی موجب شده تا برای خانواده ها مجالی برای خرید ‌کالاهای فرهنگی مانند کتاب و مجله باقی نماند زیرا همّ و غمّ افراد در رفع احتیاجات ضروری با سختی و دشواری روز افزون همراه شده است.

اکثر افراد تا نام مجله را می شنوند ناخودآگاه ذهنشان به مجلات زرد و بی محتوا -که فرصت گذاشتن برای آنها نتیحه ای جز اتلاف وقت ندارد- میرود، غافل از اینکه مجلات فاخر و پرمغزی نیز، ماهانه و فصلی به چاپ می رسند.

مجلات بسیاری با موضوعات متعدد و متناسب با سنین مختلف، به صورت مرتب و منظم منتشر میشوند.

در سال های گذشته که مدارس حضوری بود، یکی دو نسخه مجله رشد در در اختیار دانش‌آموزان قرار می گرفت تا مطالعه کنند و اگر دوست دارند اشتراک آن را تهیه کرده و در طول سال از آن استفاده کنند. حتی برخی مدارس کل دوره سال را به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می دادند اما متاسفانه در دوره فعلی که مدارس و کلاس ها به صورت آنلاین و غیر حضوری برگزار می شود دیگر خبری از آن نشریه هم نیست.

لازم به ذکر است که مجلات تخصصی برای برخی مشاغل هم به صورت منظم چاپ می شوند مانند مجلات در حوزه علوم هنری، علوم پزشکی و علوم مهندسی و حتی مجلاتی با موضوعات دینی و ملی

برخی موسسات و نهادها مانند حوزه علمیه یا دفتر تبلیغات هم مجلات متنوعی را منتشر می‌کند.

برای مثال دفتر تبلیغات اسلامی ۳۳ نشریه و مجله را چاپ میکند که برخی تخصصی مبلغین است و برخی عمومی است. از جمله نشریات عمومی می توان به «پیام زن» که برای بانوان مناسب است است و «پوپک» و «سنجاقک» و «سلام بچه ها» که برای کودکان منتشر می شود نام برد.

در اینجا مناسب است پایگاه مگیران را معرفی کنم؛

«بانک اطلاعات نشریات کشور» مگیران، در سال ۱۳۸۰ توسط بخش خصوصی راه‌اندازی شد تا در صنعت نوپای اطلاع‌رسانی آن روزها،  پایگاهی برای معرفی و عرضه مطبوعات علمی و تخصصی کشور و ابزاری راهگشا برای پژوهشگران این مرز و بوم باشد.

طی سال‌ها این پایگاه تلاش کرده به عنوان مرجعی معتبر، فراگیر و روزآمد از اطلاعات و مندرجات نشریات علمی و تخصصی کشور، ابزاری مفید و راهگشا برای پژوهشگران و علاقمندان باشد تا به راحتی مجلات و منابع مورد نیاز خود را بیابند و در مطالعات خود به کار گیرند.

یکی از اهداف مگیران پوشش همه نشریات کشور است. اما با توجه به محدودیت امکانات و گرایش اصلی سایت به عنوان یک سایت مرجع، در حال حاضر خدمات کامل به نشریات علمی و تخصصی ارایه می‌شود و در مورد مجلات عمومی و نشریات خبری تنها به درج شناسنامه آنها بسنده شده.

هم اکنون نیز با همراهی مدیران نشریات، بیش از ۳۰۰۰ عنوان مجله علمی و تخصصی در موضوعات مختلف در این پایگاه گردآوری ‌شده‌اند که اطلاعات، فهرست مندرجات و متن بسیاری از مقالات آنها با خدمات متعدد و متنوع در دسترس کاربران مگیران است.

بسیاری از خدمات مگیران به صورت رایگان است اما دسترسی به متن مقالات و برخی خدمات تکمیلی با پرداخت حق اشتراک سالانه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

مگیران امیدوار است که با خدمات مختلف به نشریات، موجب آشنایی بیشتر علاقمندان با نشریه و سهولت یافتن مطالب و مطالعه آن برای خوانندگان و پژوهشگران شود و در تلاش است با ارایه اطلاعات دقیق، صحیح و روزآمد، مخاطبین مجلات مختلف را افزایش دهد و سهمی در ارتقای فرهنگی و تعامل دوسویه نشریه و مخاطبین آن ایفا نماید.

اگر قصد تهیه اشتراک مجله را دارید، پیشنهاد میکنم برای انتخاب و بررسی مجلات، این سایت را ملاحضه بفرمائید.(+)

در پایان پیشنهادی اقتصادی، فرهنگی به خانواده ها دارم و آن اینکه اگر دوست دارید اشتراک مجلات مفید را داشته باشید و از نظر اقتصادی فعلا این امر برایتان مقدور نیست، میتوانید به سایت آن نشریات مراجعه کنید. اکثر مجلات سایت مستقل دارند، یا اگر وابسته به سازمان و نهادی هستند، در سایت آن مجموعه به آن پرداخته شده است.

در هر حال اکثر مجلات، تمام نسخه ها به جز آخرین نسخه را در سایت خود به صورت آرشیو دارند و میتوانید به صورت رایگان ملاحظه و مطالعه کنید.

به امید غنای فرهنگی مکتوبات و توجه ویژه خانواده ها به محصولات فرهنگی مکتوب از جمله مجلات و نشریات.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715