پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵

یک قدم من یک قدم تو/

دوختن کیسه های پارچه ای برای نگهداری نان

خانم هنرمند در خانه میتواند با درست کردن انواع کیسه های پارچه ای از ورود چند تن نایلون به محیط زیست جلوگیری کند؛ همچنین، با استفاده نمودن از کیسه های پارچه ای، عمر ویروس منحوس کرونا را به کمتر از چند ساعت برساند

ندای اصفهان- سمیه نوری

نان یکی از پرمصرف ترین مواد غذایی خانواده های ایرانی است، اما قراردادن آن در کیسه های پلاستیکی می‌تواند سلامت مصرف کنندگان را تهدید کند. قرار دادن نان داغ در کیسه های پلاستیکی باعث بروز خطرات فراوانی برای مصرف کنندگان می شود چرا که، پلاستیک از مواد نفتی و پتروشیمی است. این مواد، در صورت داغ شدن، اسیدی به نام مونومر (مولکول های کوچکی که تعدادی اتم را در یک ردیف دربر می گیرد) توليد می نمايد. مونومر در دراز مدت، جان مصرف کنندگان را تهدید می کند.

محققان در تحقیقات اخير نتایج قابل ملاحظه‌ای کسب نموده اند. در این زمینه، می توان به ممنوعیت استفاده از کیسه های پلاستیکی اشاره نمود. ویروس کرونا از غافله عقب نمانده و با قدرت تمام، بر روی پلاستیک تا ۷ روز عمر می کند. متاسفانه با این همه هشدار، سالانه بیش از ۱۷۷ هزار تن پلاستیک در ایران تولید می‌شود، یعنی ۴ درصد از نفت تولید شده در کشور، صرف تولید مواد پلاستیکی می‌شود و حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ سال طول می‌کشد تا این مواد پلاستیکی تجزیه و نابود شوند.

خانم هنرمند در خانه میتواند با درست کردن انواع کیسه های پارچه ای از ورود چند تن نایلون به محیط زیست جلوگیری کند. همچنین، با استفاده نمودن از کیسه های پارچه ای، عمر ویروس منحوس کرونا را به کمتر از چند ساعت برساند. از ایجاد مونومر (تهدید کننده جان مصرف کنندگان) نیز جلوگیری نماید.

علاوه بر آنچه بیان شد، دوختن کیسه‌های پارچه ای برای خانم‌ها یک فعالیت بسیار مفید و جذاب است. هیچ الگویی نیاز ندارد و می‌توان آن را به‌راحتی با انواع پارچه‌ها حتی پارچه‌های باقی‌مانده از خیاطی‌ها درست کرد. این کار زمان بر نبوده و در ضمن شما برای هر مناسبت و موقعیتی می‌توانید کیف‌ها یا کیسه‌های مناسب پارچه ای داشته باشید. کیسه‌های پارچه ای مد روز، کاربردی و بسیار زیبا که فضای زیادی اشغال نمیکنند و در عین حال، در برگیرنده مقدار زیادی از مایحتاج شما هستند. همین‌که دوخت این کیسه پارچه ای را بدانید، احتمالاً دوست دارید از هر رنگ و پارچه یکی تهیه نمایید. و این بار علاوه بر صرفه جویی اقتصادی در خانه به اقتصاد جامعه و بهداشت محیط زیست نیز کمک قابل توجهی می نمایید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    👌👌👌

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715