دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳

نامه سرگشاده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان خطاب به اعضای هیئت مدیره فولاد مبارکه؛

درخصوص حواشی و تحرکات اخیر در این مجموعه مهم صنعتی پاسخگو باشید

از آنجا که این نوع بازدیدها شائبه حرکت های نمایشی مدیران این شرکت در راستای انحراف افکار عمومی از ابهامات و سؤالات موجود را تقویت می کند، شما را به گفتگویی علنی، صریح، بی پرده، و مبتنی بر مستندات قانونی دعوت میکنیم

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در نامه سرگشاده ای خطاب به اعضای هیئت مدیره فولاد مبارکه خواستار پاسخگویی به حواشی و تحرکات اخیر در این مجموعه مهم صنعتی و اقتصادی شده است. متن این نامه به شرح ذیل است.

***
اعضای محترم هیئت مدیره شرکت فولاد مبارکه اصفهان

باسلام و احترام؛
مطلع شدیم که طی روزهای اخیر جمعی از مدیران ارشد این شرکت به همراه آقای حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل پرحاشیه فولاد مبارکه، برای افتتاح پروژه ای علمی از دانشگاه صنعتی اصفهان بازدید داشته اند.
جنبش دانشجویی همکاری نزدیک دانشگاه با صنعت و تعامل بیش از پیش این دو رکن اقتصاد مقاومتی را ضرورتی مهم و مؤثر می داند و از تعمیق روابط علمی و صنعتی میان دانشگاه و مجموعه مهمی چون فولاد مبارکه استقبال می نماید.
موجب خرسندی بود، اگر در این بازدید نمایندگان مجموعه های دانشجویی نیز حضور داشتند تا با طرح صریح و شفاف ابهامات موجود پیرامون مدیریت این مجموعه کلان اقتصادی، از نزدیک شنوای پاسخ های مستند و مستدل مدیران این مجموعه باشند.
از آنجا که این نوع بازدیدها شائبه حرکت های نمایشی مدیران این شرکت در راستای انحراف افکار عمومی از ابهامات و سؤالات موجود را تقویت می کند، شما را به گفتگویی علنی، صریح، بی پرده، و مبتنی بر مستندات قانونی دعوت نموده و انتظار داریم تا تمهیدات لازم برای پاسخگویی به این ابهامات به شرح ذیل فراهم گردد:
1.  دادسرای دیوان محاسبات کشور در نامه ۱۱/۳/۹۸ به شماره 73000/8 با استناد به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، رسماً و کتباً اعاده به خدمت آقای حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان (سهامی عام) از سال 1390 را غیرقانونی دانسته اما این مجموعه نه تنها براین انتصاب مداومت می ورزد، بلکه شوائبی در رسانه ها منتشر شده که فولاد مبارکه در دیگر بخش های خود نیز از بازنشستگان استفاده نموده و از اجرای قانون استنکاف می نمایند.
2. شایعات و ادعاهایی وجود دارد که فولاد مبارکه طی قراردادهایی مشکوک و پر ابهام به منظور توسعه این مجموعه با ترک تشریفات قانونی بیش ازهزار میلیارد تومان را برای خرید یک فناوری قدیمی و استوک هزینه کرده است. موضوع این قرارداد چیست؟
3. شائبه قرارداد تأمین نیرو در قالب مشاور و پرداخت هزینه های هنگفت از محل اعتبارات فولاد مبارکه به نزدیکان مقامات سیاسی دولتی چیست؟ جزئیات و دلایل انعقاد قرارداد پژوهشی فولاد مبارکه با خانم پروین داداندیش همسر آقای واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور به مبلغ یک میلیارد تومان و نیز آقای عباس آخوندی وزیر سابق راه وشهرسازی چیست؟!
4.  ادعای اخیر مطرح شده در رسانه ها مبنی بر اختصاص مبالغی هنگفت در جریان انتخابات قبلی مجلس شورای اسلامی به جریان سیاسی خاص توسط شرکت فولاد مبارکه چیست؟
5. موضوع هدیه 3 دستگاه خودرو به افرادی خاص به مبلغ دومیلیارد و 100 میلیون تومان از محل بودجه کرونا توسط فولاد مبارکه چیست؟
6. و…

بدیهی است؛ عدم پاسخگویی شفاف، علنی، فاقد حاشیه، مستند و قانونی، ضمن تقویت شوائب موجود، مجموعه های دانشجویی را در مطالبه گری درخصوص این مجموعه مهم اقتصادی کشور مصمم‌تر خواهد کرد.
همچنین با تقویت ظن وقوع موارد یاد شده در شرکت فولاد مبارکه اصفهان، لازم است اعضای هیئت مدیره این شرکت به عنوان متولی اصلی مدیریت این مجموعه نسبت به افکار عمومی و آنچه از آن به عنوان مسئولیت اجتماعی ادعا دارند پاسخگو باشند.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715