شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲

امام جمعه اصفهان: مبارزه با قاچاق کالا در سطح کلان دنبال شود

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه تأکید رهبر انقلاب مبارزه با قاچاق کالا به صورت جزیی نیست گفت: اولویت دستگاه‌های مسئول باید مبارزه با قاچاق کالا به صورت گسترده و کلان باشد.

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار مدیرکل گمرک استان اصفهان با اشاره به مشکلات گمرک اظهار داشت: در گذشته یک نفر برای ترخیص کالای خود باید به نهادهایی که مسئولیت صدور مجوز را بر عهده داشتند، مراجعه می‌کرد و زمان طولانی را به این کار اختصاص می‌داد که خوشبختانه با الکترونیکی شدن بسیاری از درخواست‌ها، این مشکل به حداقل رسیده است.

وی با بیان اینکه اجرای قانون، بدون تعامل با مردم نتیجه مطلوبی ندارد، افزود: خداوند متعال در قرآن کریم علاوه بر اینکه اجرای عدالت را تأیید کرده است، اجرای عدالت را همراه با احسان و نیکی آورده بنابراین مدیران و مسئولان اجرایی کشور قوانین را با تعامل و همراهی با مردم اجرایی کنند تا رضایت مردم افزایش یابد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: اولویت دستگاه‌های مسئول برای مبارزه با قاچاق کالا باید به صورت گسترده و کلان باشد نه اینکه اجناس کمی از یک مغازه‌دار توقیف شود و آن مسئول افتخار کند به اینکه با قاچاق کالا، مبارزه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند منظور ایشان از مبارزه با قاچاق کالا، قاچاق جزئی نیست، بنابراین نباید به فردی که دارای برگ سبز است و جنسی را از یکی از شهرهای مرزی کشور آورده به عنوان قاچاق شناخته شود؛ دولت اگر عرضه دارد مبادی اصلی قاچاق کالا را بررسی کند.

طباطبایی‌نژاد یادآور شد: اشتباهی که مجریان قانون انجام می‌دهند این است که برای اجرای قانون، هزینه گمرک را افزایش می‌دهند غافل از اینکه این افزایش قیمت، واردکنندگان را به سوی قاچاق کالا تحریک می‌کند تا خطر واردات از مبادی غیرقانونی را قبول کنند، همچنین کسی که به صورت قانونی کالایی را با هزینه بالا وارد می‌کند، قیمت نهایی محصول را افزایش داده و این موضوع، به ضرر مصرف‌کننده است.

وی عنوان کرد: بررسی هویت و موجودیت شرکت‌هایی که به صورت عمده کالا وارد می‌کنند، پرهیز از اذیت و سختگیری به مردم، اعتماد به مردم و همراهی و هماهنگی با سایر نهادهای مسئول از جمله مواردی است که باید بدان توجه شود.

کاهش زمان ترخیص کالا با راه‌اندازی سامانه جامع گمرکی

مدیرکل گمرک استان اصفهان در این دیدار با ارائه گزارشی با اشاره به روز جهانی گمرک اظهار داشت: گمرکات کشور با ایجاد 5 واحد تجارت فرامرزی و راه‌اندازی سامانه جامع گمرکی بسیاری از اسناد را به صورت مجازی دریافت می‌کند و دو وظیفه اعمال قوانین شامل 50 قانون و موافقت‌نامه و نظارت را با هماهنگی با 25 سازمان و نهاد مرجع صدور مجوز، انجام می‌دهد.

رسول کوهستانی پزوه گفت: کاهش زمان رویه صادرات از 7 روز به یک روز، استفاده از فناوری‌های نوین در ترخیص کالا و کاهش مراجعه حضوری، اجرای بسته حمایت از تولید و اعطا ضمانت‌نامه گمرکی یک ‌ساله برای واحدهای تولیدی فعال و صحیح‌العمل، بهره‌گیری از انبارهای اختصاصی تولیدکنندگان و کاهش هزینه تولید، صدور 38 فقره مجوز موقت و شناسایی و حل مشکلات صادرکنندگان واحدهای تولیدی از دیگر اقداماتی است که اداره کل گمرک استان اصفهان بدان پرداخته است.

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715