جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲

گفتگو با اعضای هیئت موسس شهرک پوشاک اصفهان؛

حلقه مفقوده در تولید و صادرات صنعت پوشاک

امیدواریم با تاسیس شهرک پوشاک سالانه پنج میلیارد دلار کالا تولید و ۱۲۰ هزار شغل ایجاد کنیم و تاسیس این شهرک تاثیر بسزایی بر صنایع دیگر کشور نیز خواهد داشت...

در حاشیه انتخاب اعضای هیئت موسس شهرک پوشاک اصفهان، سید حسن قاضی عسگر در گفت‌وگو با خبرنگار ندای اصفهان در اهمیت سرعت بخشیدن به تاسیس شهرک پوشاک در اصفهان اظهار کرد: در سیاست گذاری کلان استانداری استان اصفهان یکی از زنجیره‌های با ارزش صنعتی زنجیره نساجی و پوشاک است که در مبحث ایجاد اشتغال و ارزش افزوده نقش بسزایی دارد.
وی افزود: اصفهان جزء استان‌های صاحب سبک در زمینه صنعت نساجی است اما متاسفانه حلقه نهایی که تولید پوشاک است در این استان مفقود شده و تکمیل صنعت پوشاک در استان اصفهان یکی از برنامه‌های مهم استانداری است که طرح پیشنهادی تاسیس شهرک پوشاک مورد بررسی قرار گرفت و هم اکنون مقدمات اولیه نیز مهیا شده و هیئت موسس شهرک انتخاب شده اند.
سرپرست معاونت فرهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان ادامه داد: تامین زیرساخت‌های شهرک پوشاک در دستور کار قرار گرفته و تمام ارگان‌های دولتی نیز در این زمینه بسیج شده‌اند تا با تامین زیرساخت‌های اولیه نه تنها اصفهان بلکه کشور را در زمینه تولید پوشاک جزء قطب های مهم منطقه تبدیل کنند که با یاری خداوند شاهد پیشرفت‌های روزافزون در زمینه تولید و صادرات صنعت پوشاک باشیم.
وی گفت: امیدواریم با تاسیس شهرک پوشاک سالانه پنج میلیارد دلار کالا تولید و 120 هزار شغل ایجاد کنیم و تاسیس این شهرک تاثیر بسزایی بر صنایع دیگر کشور نیز خواهد داشت.
آفریقا برای ایران فرصت است یا تهدید؟
همچنین سید آرش امامی با تاکید بر اینکه بیش از نیمی از مواد اولیه تولید پوشاک در اصفهان تامین می‌شود اما اصفهان سهم اندکی در صنعت پوشاک دارد، اظهار کرد: اصفهان بهترین تولیدات مواد اولیه را در زمینه تولید پوشاک دارد اما هم اکنون هند و چین بزرگترین تامین کنندگان پوشاک در جهان هستند.
وی افزود: دنیا به سمت سرمایه گذاری پوشاک در آفریقا است که این برای ایران هم فرصت هم تهدید محسوب می‌شود زیرا اگر ایران با سابقه‌ بیش از 120 سال صنعت نساجی توانایی تامین پوشاک آمریکا و اروپا را نداشته باشد قطعاً این دستاورد را آفریقا به دست خواهد آورد.
دبیر صنعت اتاق بازرگانی و طراح شهرک پوشاک ادامه داد: سیستم تولید شبکه ای پوشاک در این شهرک پیش بینی شده که روشی مدرن است و شهرک پوشاک در مکان منحصر به فردی طراحی شده و ویژگی‌های خارق العاده‌ای دارد از جمله محل تقاطع قطار شمال به جنوب و شرق به غرب است، به فرودگاه نزدیک بوده و برق شهرک از نیروگاه خورشیدی که در نزدیک شهرک وجود دارد تامین خواهد شد.
امامی گفت: هیئت موسس شهرک از شخصیت‌های حقوقی انتخاب شدند تا هیئت مدیره را تشکیل دهند و یک فرد را به عنوان مدیر انتخاب کنند تا نقل و انتقال زمین ملی محقق شود.

کودکان امروز برندسازان فردا
همچنین مهدی مارانی موسس دانشگاه علمی کاربردی ایران سپهر تاکید کرد که باید کودکان علاقمند در زمینه پوشاک را متخصص تربیت کنیم تا برای ارتقاء تولیدات، صادرات و برندسازی گام بلندی برداریم.
وی با ابزار تاسف از جزیره‌ای عمل کردن فعالان حوزه پوشاک، افزود: باید با همکاری و اتحاد در صنعت پوشاک به یکپارچگی برسیم تا به بازاهای جهانی دستیابی پیدا کنیم.
مارانی با تاکید بر اینکه قاچاق و واردات بی رویه پوشاک به صنعت پوشاک آسیب فراوانی وارد کرده، ادامه داد: قطعاً شهرک پوشاک آتیه ساز برای ایران و جهان خواهد بود زیرا در ایران نیروی متخصص، مواد اولیه، امکانات و علم وجود دارد که با مدیریت صحیح به جای واردات بی رویه پوشاک جزء صادرکنندگان موفق دنیا خواهیم شد.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715