پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳

ناگفته‌هایی از ماموریت خاص شهیدان کاظمی و سلیمانی / ‌امنیت شرق و غرب ایران‌ چگونه در کوتاه‌ترین زمان ‌‌تامین شد؟

جانشین فرماندهی قرارگاه منطقه‌ای سیدالشهدا(ع) خطاب به دشمنان و قاتلان شهیدان گفت: شهادت مزد جهاد خالصانه و صادقانه است و اگر توانستید این بزرگواران را به شهادت برسانید، خوشحالی نکنید چراکه شهادت یک واژه نامانوس برای ما نیست.

به گزارش ندای اصفهان، سردار اصغر عرب‌پور درجمع خبرنگاران با اشاره به شباهت‌های شخصیتی شهید احمد کاظمی و شهید سلیمانی اظهار داشت: شهید کاظمی و شهید سلمیانی ویژگی‌های زیادی شبیه به‌هم داشتند، اولا هردو از فرماندهان سپاه بودند که درمیانه راه تغییر نکرده و تا آخر فرمانده لشکر ماندند، هردو بعد از دوران دفاع مقدس به‌شهادت رسیدند، علی‌رغم شجاعت هردو و باوجود اینکه هیچ خوفی از دشمن نداشتند اما در پشت جبهه و درراه ماموریت و نه در خط مقدم به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: سردار کاظمی دائما به‌حال شهید خرازی غبطه می‌خورد و درنهایت وصیت کرد که درکنار شهید خرازی او را دفن کنند، شهید سلیمانی هم دائما به شهید کاظمی غبطه می‌خورد و ارادت زیادی به ایشان نشان می‌داد و هردو منشا اثر در جبهه اسلام علیه کفار بودند و ما فراموش نمی‌کنیم.

جانشین فرماندهی قرارگاه منطقه‌ای سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران دررابطه با تهاجم همه‌جانبه کفار از ابتدای انقلاب تاکنون بیان کرد: انقلاب اسلامی ما عکس‌العمل ملت ما دربرابر تهاجم کفار و صهیونیست به اسلام، مسلمانان و کشورهای اسلامی بود و دوران دفاع مقدس نیز عکس‌العمل ما دربرابر تهاجم آن‌ها بود و انشاالله این دفاعی که ما آغاز کردیم، به نابودی کفار ختم می‌شود.

وی افزود: ما همه در مراسم تشییع شهدا شرکت کرده و با آن‌ها عهد بستیم که راهشان را ادامه خواهیم داد، بنظر من تمامی شهدا ویژگی‌های سردار سلیمانی را داشتند اما شهادت سردار فرصت بیشتری شد تا بتوانیم روحیه و ویژگی شهدا و فرماندهانمان را به مردم نشان دهیم و در تشییع سردار دیدیم که تمامی اقشار، احزاب و گروه‌ها باحضور خود عهد بستند که راه این شهید و یاران او را ادامه دهند.

سردار عرب‌پور دررابطه با حضور ویژه سردار سلیمانی و یار دیرینه او، شهید کاظمی دربرابر اشرار تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس به‌دلیل اینکه مشغول جنگ با صدام بودیم، شرارت‌هایی در جنوب شرقی و شمال غربی کشور اتفاق می‌افتاد به‌گونه‌ای که مردم تا ساعت 4 می‌توانستند در خیابان‌ها حضور داشته باشند و شب‌ها منطقه به‌دست اشرار بود، بلافاصله پس از پایان جنگ، سردار سلیمانی مامور امنیت جنوب شرق و سردار کاظمی مامور امنیت شمال غرب کشور شده و هر دو در کوتاه‌ترین زمان امنیت را در این مناطق تامین کردند.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی در آن‌سوی مرزها در جنوب شرق و سردار کاظمی در شمال غرب به‌دنبال اشرار بودند تاجایی‌که سردار کاظمی نهایتا به خاک عراق رفته و مقر اشرف که متعلق به منافقین بود را مورد تهاجم قرار داد و پس از حاکم شدن امنیت کامل، ماموریت تشکیل جبهه مقاومت به سردار سلیمانی محول شد و درنهایت، ریخته شدن خون ابومهدی المهندس و شهید سلیمانی درکنارهم، باعث تحکیم جبهه مقاومت کشورهای اسلامی به‌ویژه ایران و عراق درمقابل کفار شد.

جانشین فرماندهی قرارگاه منطقه‌ای سیدالشهدا(ع) اصفهان بااشاره به اطاعت کامل این سرداران از ولایت فقیه و تواضع آنان گفت: ویژگی دیگر شهید سلیمانی و شهید کاظمی این بود که صراحتا شهادت‌طلبی‌شان را اعلام می‌کردند و خود را سرباز ولایت معرفی می‌کردند گرچه شخصیت‌های بزرگ و مطرحی در دنیا بودند اما درمقابل ولایت و ولایت فقیه رسما اعلام می‌کردند که ما یک سربازیم و خود را سردار نمی‌دانستند، این سرباز بودن یک ویژگی خاص است که از اخلاص آنان و ارادت به ولایت فقیه بود.

وی افزود: مدتی که در جبهه مقاومت بودم، می‌دیدم که جوانان کشورهای دیگر چقدر به ولایت فقیه احترام گذاشته و قدر آن‌را می‌دانستند، ما مثل ماهی هستیم که در آب شنا می‌کند و شاید قدر نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه را به‌خوبی متوجه نشویم اما آن‌ها که از بیرون به کشور نگاه می‌کنند، بخصوص مسلمانان بیشتر احساس می‌کنند که چقدر ولایت فقیه برای کشورهای اسلامی موردنیاز است.

سردار عرب‌پور دررابطه با تواضع سردار کاظمی باوجود حضور در عملیات شکست محاصره خرمشهر برای اولین‌بار اظهارداشت: همه فرماندهان عالی‌رتبه سپاه و ارتش در دوران دفاع مقدس معترف هستند که دو یگان وارد شده به خرمشهر برای اولین‌بار، یگان‌های لشکر 14 امام حسین(ع) و لشکر 8 نجف اشرف بودند و در زمان شکست محاصره خرمشهر من از زبان شهید صیاد شنیدم که می‌گفتند ما در قرارگاه به‌دلیل اینکه آنقدر نیرو نداشتیم تا به شهر بزنیم، مستاصل بودیم که دستور وارد شدن نیرو به شهر را صادر کنیم یا نه و یکدفعه مطلع شدیم که نیروهای اصفهان وارد خرمشهر شده و نیروهای صدام فوج فوج اسیر می‌شوند و مکالمه بی‌سیمی سردار کاظمی با سردار رشید را شنیده‌اید.

بیشتر بخوانید

وی ادامه داد: همه می‌دانند دو یگانی که از ابتدا وارد خرمشهر شدند، یگان شهید خرازی و حاج احمد کاظمی بودند اما هیچ‌کجا هیچ نوشته‌ و قولی از این دو فرمانده نداریم که اعلام کرده باشند فاتح خرمشهر ما بودیم و این نشان‌دهنده اخلاص آن‌هاست.

جانشین فرماندهی قرارگاه منطقه‌ای سیدالشهدا(ع) در اصفهان خطاب به دشمنان و قاتلان شهیدان گفت: شهادت مزد جهاد خالصانه و صادقانه است و اگر توانستید این بزرگواران را به شهادت برسانید، خوشحالی نکنید چراکه شهادت یک واژه نامانوس برای ما شیعیان و مسلمانان نیست و 11تن از 12 امام ما به‌شهادت رسیده‌اند اما اسلام و تشیع روزبه‌روز رشد کرده و متوقف و نابود نشده‌است.

وی افزود: شاید یک روز در صحرای کربلا وقتی امام حسین(ع) را به شهادت رسانده و از یک طفل 6ماهه هم نگذشتید، خیال کردید که اسلام و شیعه تمام شد اما امروز می‌بینید که وقتی محرم، تاسوعا و عاشورا می‌رسد، چگونه این علم در دنیا برافراشته شده و اربعین هم یک نماد در دنیاست که نشان دهد این مسیر و مکتب نابود نشده‌است.

سردار عرب‌پور خاطرنشان کرد: مطمئن باشید که هرچقدر که ما را بکشید، این علم برافراشته‌تر خواهد شد و خون شهیدان پرچم اسلام و تشیع را برافراشته‌تر خواهد کرد و همه جوانان ما به میدان خواهند آمد و انتقام این شهدا را از کفار می‌گیریم.

وی افزود: حداقل چیزی‌که باید انتقام بگیریم، این است که بساط صهیونیست را در غرب آسیا و حداقل در کشورهای اسلامی برچینیم.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715