پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱

نمکی: کرونای انگلیسی هنوز به ایران نرسیده است/ واکسن خارجی را از منابع معتبر تهیه می کنیم

وزیر بهداشت از خرید واکسن کرونا تا تولید نهایی واکسن ایرانی از منابع مطمئن خبر داد و گفت: هنوز کرونای انگلیسی وارد کشور نشده است.

به گزارش ندای اصفهان،سعید نمکی وزیر بهداشت با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در نقاط مختلف، اظهار داشت: وضعیت در مازندران مطلوب نبوده و میزان بستری و مرگ و میر در این استان افزایش و روبه افزایش است.

وی با اشاره به مشارکت دستگاه‌های مختلف در طرح شهید سلیمانی و غربالگری کرونا در کشور، گفت: مبادا غفلت و عادی انگاری شرایط ما را دوباره در دام سهمگین کرونا بیندازد.

وزیر بهداشت با اشاره به اولین تست انسانی واکسن ایران کرونا در روز گذشته، بیان داشت: علاوه به این واکسن داخلی در صدد هستیم از منابع مطمئن واکسن تهیه کنیم و در حال خرید واکسن هستیم.

نمکی با اشاره به اینکه گروه‌های هدف و اولویت دار در زمینه تزریق واکسن در کشور مشخص شده است، افزود: برای خرید واکسن خارجی وقت گذاشته ایم و به این معنی نیست که اگر مژده رسیدن و تولید واکسن ایرانی را می دهیم بخواهیم مردم را متظر واکسن داخلی نگهداریم.

وی با اشاره به شیوع کرونای انگلیسی در دنیا، گفت: سه روز قبل خبر دادند که 3 نفر از هموطنان ما که از انگلیس به کشور امده و در شمال شرق رفته بودند یکی از انها علامت دار شده است.

وزیر بهداشت متذکر شد:‌بلافاصله ردیابی کردیم و آژانس و آنها را ایزوله کردیم  تا اینکه نیمه شب دیشب به بنده  اعلام کردند که 3 مورد یاد شده تست شان منفی بوده است.

وزیر بهداشت با اشاره به فعالیت 560 هزار تیم رهگیری در طرح غربالگری شهید سلیمانی،گفت:‌30 درصد این سهم مربوط به بسیج،32 درصد مربوط به فعالیت همکاران بنده است؛ همچنین رابطان سلامت و سفیران سلامت نیز سهم دیگر را بر عهده دارند.

نمکی با اشاره به سهم 36 درصدی بسیج در تیم‌های مراقبتی و سهم 67 درصدی نیروهای وزارت بهداشت در این بخش،افزود:‌11 هزار تیم نظارتی در این طرح داریم که سهم بسیج 35 درصد، 14 درصد سهم هلال احمر، 20 درصد بخش سلامت و بقیه مربوط به دستگاه‌های دیگر است.

وی با اشاره به فعالیت 25 هزار تیم حمایتی در طرح شهید سلیمانی، خاطرنشان کرد: بیشترین سهم در این بخش مربوط به بسیج با 60 درصد است و بقیه سهم نیز مربوط وزارت بهداشت و سازمانهای مردم نهاد و دیگر دستگاه‌هاست.

وزیر بهداشت با اشاره به برگزاری مراسم سالگرد سپهبد شهید قاسم سلیمانی‌،ابراز داشت: با فرمانده سپاه صحبت کردم و وی نیز بر رعایت پروتکل‌ها تاکید کرده و گفتند همه ما مطیع بوده و بر رعایت پروتکلها تاکید داریم.

نمکی تاکید کرد:‌اگر روزی سردار شهید سلیمانی کوچه به کوچه دنبال داعش می‌رفت، امروز همه همراهان و یاران ایشان خانه به خانه دنبال کرونا می‌روند تا این بیماری را ریشه کن کنند.

وی با اشاره به دغدغه برگزاری مراسم ها و شیوع کرونا در کشور، یادآور شد:تقاضای بنده از مردم این است که برای احترام به روح بلند حضرت زهرا (س) رعایت اصول لازم را کنند و تا فردی گرفتار این بیماری نشود و مانند همان نقشی که در مراسم عزاداری امام حسین(ع) ایفا کردند، عمل کنند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715